Училищата в Красно село, Бъкстон, Борово, Павлово, Лагера и Хиподрума-София

  • 59 740
  • 247
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 86
Може ли някой да ми препоръча госпожа в 5-то, която ще преподава в 4-ти клас от 15-ти?
   
 Госпожа Надежда Янева, възрастна е, но е много мила, не крещи на децата и постига доста добри резултати с тях.Преподава и по немски. Само нея познавам, другите може също да са добри, но не съм имала никакъв контакт с тях.
А в какво се състоят добрите резултати?

Записах детето си в подготвителна група в пето заради Надежда Янева.
По-голямото дете на моя позната е учило при нея. Когато завършва 7 клас всички влизат в елитни училища СМГ, НПМГ, 1 немска,  2 немска, 1 английска, 1 испанска Джон Атанасов, ТУЕС и т. н. Всички деца влезнали в добри училища, като най-незнаещото влезнало в 18 гимназия.
Аз от миналата година я следя и събирам мнение за нея. Като поставят резултати от математически олимпиади, нейните ученици са с най-висок успех /точки/. Учениците и печелят и международни награди.
Последния ден преди Коледа посетих училището и само тя и учителката до нея работеха /преподаваха/. За нея се казва, че при нея няма ненаучено дете. Борбата за Янева ще бъде голяма и то още от сега.
Аз предлагам тези, които искат догодина да са при нея да си пишем на личния и колективно да отидем при директорката да си запишем децата в един клас. Ние ще дадем на това училище цял един клас и смятам, че директорката няма да има нищо против. Та нали училищата са на делегирани бюджети и парите следват ученика. Все пак пазара определя и цената.

Подкрепям мнението напълно. Дано да успеете да се преборите за Янева. Във вашия набор може да няма наплив от толкова много деца, както е тази година ( през 2008 имаше бейбибум, ако си спомняте) и да уважат искането ви.

# 226
  • София
  • Мнения: 3 296
Е, сега като споделихте за Надежда Янева, нали родители на деца за поне 2 паралелки ще поискат при нея?

Наборите все още са големи и няма гаранция дали изобщо ще приемат децата, така че на директорката и дреме дали ще удовлетвори желанието ви. Тя ще си попълни паралелките така или иначе.

Това дете, което е завършило 7ми клас при тази госпожа, предполагам  след 5ти е било при други госпожи, те явно също са били съвестни. А  да не е случайно около 98-ми набор? Тогава всеки влизаше където иска.

Не се навивайте така за някоя госпожа, за която може би нямате шанс, защото и другите сигурно са свестни и ще ограмотят децата ви.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 768
Е, сега като споделихте за Надежда Янева, нали родители на деца за поне 2 паралелки ще поискат при нея?

Наборите все още са големи и няма гаранция дали изобщо ще приемат децата, така че на директорката и дреме дали ще удовлетвори желанието ви. Тя ще си попълни паралелките така или иначе.

Това дете, което е завършило 7ми клас при тази госпожа, предполагам  след 5ти е било при други госпожи, те явно също са били съвестни. А  да не е случайно около 98-ми набор? Тогава всеки влизаше където иска.

Не се навивайте така за някоя госпожа, за която може би нямате шанс, защото и другите сигурно са свестни и ще ограмотят децата ви.


Подкрепям напълно мнението ти, Грета Ей newsm10!
Още повече, че в седми клас повечето деца ходят и на курсове за допълнителна подготовка, та не е съвсем ясно точно на кого и на какво се дължи това отлично представяне!

# 228
  • София
  • Мнения: 3 296
Аз като минала с едно вече през 7ми клас вече съм убедена, че децата от по-добри квартали, се справят по-добре на матурите. Заради родителите си и напук на учителите.

Ако си гледаме добре децата и следим какво учат, и при посредствени учители ще се справят.

В училището на големия така имаше популярна учителка, след 7ми клас обаче всички деца излязоха еднакво кадърни.

# 229
  • Мнения: 2 755
...Ако си гледаме добре децата и следим какво учат, и при посредствени учители ще се справят.
От личен опит те подкрепям напълно за това мнение. Поне за първите 4 години в у-ще.  Peace Макар че, един учител може така да демотивира едно дете да учи по даден предмет, че родителите да се видят в приключение за да върнат интереса на детето към въпросния предмет. Както и обратния - един кадърен и сърцат учител да "запали" детето да учи с удоволствие по неговия предмет. Всички знаем това и от нашите ученически години, нали? Та, въпреки родителите, дай Боже повече добри учители по училищата. Пък ние, ще правим каквото можем.  Peace

# 230
  • Мнения: 86
Аз като минала с едно вече през 7ми клас вече съм убедена, че децата от по-добри квартали, се справят по-добре на матурите. Заради родителите си и напук на учителите.

Ако си гледаме добре децата и следим какво учат, и при посредствени учители ще се справят.

В училището на големия така имаше популярна учителка, след 7ми клас обаче всички деца излязоха еднакво кадърни.
Така е, най-вече си зависи от желанието на детето за учене - големия за 4 години смени 4 учителки / при последната изобщо не му се ходеше на училище, но знаеше, че няма избор/ . Това не му попречи да влезе в СМГ след 4 клас, не благодарение на, а въпреки учителите! Twisted Evil
 Просто споделих мнение за г-жа Янева, защото имам такова, надявах се и други хора да се включат с добри отзиви и за другите учители от набора. А на директорката и дреме кой какво иска докато има достатъчен наплив на деца.   Mr. Green

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 14:01 от byby4

# 231
  • Мнения: 474
Здравейте, някой знае ли за учебната 2016-2017 в 5 ОУ колко паралелки първи клас ще има и кои ще са учителките?

# 232
  • Мнения: 51
Здравейте,
да побутна темата ...

Ние сме избрали 34 училище, детето е там вече 2 години в предучилищна група. Харесвам училището, организацията, учителите ... Обмислям класа на г-жа Галева, с математика. Има занималния, но местата били ограничени. Единствено от хранта за 5 и 6 годишните никак не съм доволна. Дават абсурдни неща за закуска - като например: филия с маргарин и една необелена краставица или пък кроасан с не добре измит и обелен морков ... Просто абсурд.

Относно набор 2009 / най-високата раждаемост от 1982 г. насам /и ограничените места в училищата искам да кажа, че първо се класират децата посещавали предучилищната група в училището - това са около 30 деца, след това се класират децата, които имат брат/ сестра в училището и такива, на които родителите са учили там.
Незнам дали е справедливо или не, но аз лично се чувствам доволна и спокойна от този факт. След хилядите притеснения дали ще ни приемат в ОДЗ, ЦДГ, след чакането година след година и уви, след като така и не успяхме да се класираме / и произтичащите се множество негативи от това / мисля, че децата останали извън общинските градини заслужават поне една привилегия.

Пиша това във връзка с коментарите, че някой отива пръв и е записан 60, 70 или 80 входящ номер. Не твърдя, че няма нерегламентирани записвания - възможно е, но има и такива, които се ползват с предимство / предимство породено след 5 или 6 години  "извън системата", не по твое жерание / ...

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 11:05 от Ralichka@

# 233
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Съгласна съм с Раличка!
Аз умувам и се колебая между 34-то и 142-ро. 

# 234
  • Мнения: 14
Здравейте, а някакво инфо за учителите, които ще поемат първи клас в 36-то

ще съм много благодарна, т.к в сайта им не пише кои ще са Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 16
Здравейте,
искам да подбутна темата и да ви попитам родители за мнение за 142-ро и 34-то, понеже се колебая между тези две училища за записване в 1-ви клас за следващата учебна година.

# 236
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, сина ми завършва 4ти клас в 142ро училище. За 34-то нищо не знам. Доволна съм от 142ро по принцип. До трети клас бяха само първа смяна, чак в четвърти взеха да се редуват. Госпожата беше добра, има занималня, детето харесва яденето в стола. Само нямат салон за физическо. КОгато могат са навън. Водят ги по екскурзии, на лагери.

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 1 816
Здравейте, а някакво инфо за учителите, които ще поемат първи клас в 36-то

ще съм много благодарна, т.к в сайта им не пише кои ще са Rolling Eyes
Учителите би трябвало да са тези на четвъртокласниците: Терзийска, Георгиева, Дякова, Ненова. Дъщеря ми е в този випуск.

# 238
  • Мнения: 16
Привет, сина ми завършва 4ти клас в 142ро училище. За 34-то нищо не знам. Доволна съм от 142ро по принцип. До трети клас бяха само първа смяна, чак в четвърти взеха да се редуват. Госпожата беше добра, има занималня, детето харесва яденето в стола. Само нямат салон за физическо. КОгато могат са навън. Водят ги по екскурзии, на лагери.

Привет, мерси за информацията.
това със салона за физическо е странно. Нямат салон или не допускат децата в салона, защото е заето от големите?

# 239
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Две училища са в една сграда и когато са се делили големия салон е останал за другото училище. Децата могат да ползват малкия салон, но учителките казват че било много мръсно и задушно и затова предпочитат да извеждат децата навън.

Общи условия

Активация на акаунт