Парфюмни размисли и страсти - 170

  • 48 922
  • 710
  •   1
Отговори
# 690
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 162
И на мен бавно ми вървят парфюмите и затова предпочитам малките шишенца.

Вчера успях да душна новото черно шише на Долче и Габана, The One Desire, нищо особено не е според мен.

Манифесто на ИСЛ е мощен и ванилов на първо тестване, аз обичам такива по принцип и вероятно ще ми се прииска да го тествам по-подробно като дойде студеното време.

Пробвах на блотер J`Adore Voile de Parfum, хубав е но си е близък до оригинала, почвам да се дразня вече от толкова много приозводни на всеки един от парфюмите, сто жадора, сто нарцисо родригеса, сто извънземни, списъкът ще е изключително дълъг..

На он и на офф съм за шанел 5 премиер, има нещо остро в него което ме отказва всеки път като го тествам, бих си взела коко ноар ама тия 50 мл ще ги влача.. защо няма 30 ка  Sad.

# 691
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добър вечер!

 Парфюмно неспокойна съм.  Whistling

 Пръснах си леко нещо ново за мен - Rose Fraiche Yves Rocher и така ме омая.  Crazy Красота е този парфюм.

 Откъде мога да го намеря? Да видя цени и разфасовки. В парфюми шоп не го открих.

 Scintillia,
Скрит текст:
ама ти си виновна.  Crossing Arms

# 692
  • София
  • Мнения: 64
Цитат
все пък съм мъж и имам "само" около 25 парфюма

И аз имам някъде толкова, плюс 3-4 общи с ММ. Мога да ги сведа и до 10, но поради сантименти не ми се разделя.

Повече ветивер има в Homme L'Eau Boisée.

Хрумна ми докато четох че точно So Elixir Yves Rocher може да е вариант на Манифесто.

# 693
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Днес пробвах http://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Jaipur-Bracelet-Lim … dition-17969.html
Определено харесвам нещата, които правят от Boucheron. Парфюмите им са фини, женствени, изтънчени. Пробвах тази лимитка без да знам нищо за него, само защото харесвам Jaipur Bracelet. Изненада ме, макар че не харесвам цветно-плодови аромати. Много свеж, искрящ, момичешки ведър аромат. Направен да се продава. Сигурна съм, че в Германия, където много се харесват плодови аромати ще се продава добре. Тук усещам най-хубавата малина, която съм срещала досега в парфюм. Свежа, прясно узряла, без да е кисела или сладка и презряла, няма я химичната нотка, която обикновено ме дразни. Мирише на малините, които берем през септември покрай боровата гора край Щъркелово гнездо - свежи, леко кисели и изключително сочни. Доста осезаемо се усещат и касисът и личито, като всички се намират в чудесна симбиоза, нищо не ме дразни, сигурно защото много харесвам и малина, и тръпчив касис и уханно, месесто личи. Базата е предимно цветна, не различавам отделни цветя, а е свеж пролетен букет. Преобладава зюмбюлът. Изключително положителен го усетих. Много ми хареса, макар че не бих го носила, прекалено е ведър за мрачната ми душа.
http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-Candy-L-Eau-17640.html
И той ме изненада. В началото реших, че ми харесва. Отнели са от безумната карамелена сладост, която адски ме дразни. Устих го прибран, пухкав, укротен. И изведнъж не знам от къде се появи една ужасно химична, невероятно силна нотка. Цял ден се чудя, на кой парфюм ми напомня, докато преди малко се сетих, че е почти еднакъв с http://www.fragrantica.com/perfume/Mont-Blanc/Femme-Individuelle-843.html в базата Crossing Arms. Има една нотка, пудрена, натегната и сладка, която ме натоварва, направо ме задушава. В базата си този парфюм се излъчва невероятно Shocked, направо отнема целия въздух, изключително обсебващ. Не ми харесва, въобще. Като се укроти пак стана поносим, с ванилия подобна на тази в Шалимар, но определено не ме развълнува.
Днес се сетих най-сетне и друго, на какво странно и пристрастяващо ми мирише амбровото Мерве. Мирише ми на прясно изпукани пуканки с карамел Embarassed Усещам маслото, което а-ха да покапе по брадичката, лепкавия карамел, прекрасните смоли и уютната ванилия, нестандартния цитрус в началото. Обожавам го!
И накрая пак си пръснах от водата на Клое Heart Eyes. Пак го искам, невероятен е в днешния ден! Единствено трайността му ме притеснява.
Манифесто не бих сравнила със So Elixir на YR. По-скоро с Прада Кенди или с La Vie e Belle, но никой от тях не е бюджетен заместител Sad.
И аз предпочитам малките разфасофки. След като установих че имам парфюм за близките 80-100 години Mr. Green вече ми се иска само около 10-15 милилитра, да се порадвам на аромата. Колкото и да се напъвам, едва ли бих ги изпръскала. Mr. Green

# 694
  • София
  • Мнения: 1 210
И на мен ми хареса Jaipur, точно женствен ведър. Но и твърде плодов за мен. Но определено - от добрите нови аромати. Трайността не е лоша.
kovatcheva - отново убийствено описание, с тези малини...приядоха ми се  Heart Eyes

# 695
  • София
  • Мнения: 602
Нели, знаех си аз, че само в беля и разходи ще те вкарам с тези пробички, ама айде!  Laughing Mr. Green
Не е скъпа Розата на Ив Роше. За 20 мл - 6 евро, за 100 мл - 30 евро. Само не погледнах доставката колко е!  newsm78


Момичета, може ли да ми кажете нещо за Sublime Vanille CreedPraynig

# 696
# 697
  • София
  • Мнения: 1 983
alchemist - щях да ти предлагам 2-3 неща, но виждам, че вече си си поръчал Encre Noire Lalique   Simple Smile дано ти хареса и ти пасне на кожата. При мен не се получи - много исках да го харесам, но върху мен стоеше ужасно, без да имам обяснение защо...тестера ли в ЦУМ беше кофти, нещо химята ли не се получи, но се радвам, че не го взех на сляпо, както се готвех да направя...

kovatcheva - аз също харесвам някои парфюми, в които се усещат характерестики от фужерната група, но още повече ми допадат аромати, в които нотките от фужерната група са в комбинация и накрая се получава ориентал-фужер или ароматик-фужер и тн...Обяснявам си го с това, че възприемам фужерните аромати като по-сериозни, строги, зрели и в известен смисъл - сдържани и дискретни...
Не че не харесвам такива, даже се улавям, че все повече изневерявам на любимите ми ориенталци в посока към въпросните зеленяслаци  Grinning Даже тези дни се сдобих със стотица Terre d'Hermes EDT

иначе днес останах приятно изненадан от Бюти Зоун/Дъглас - оказа се, че можело да се предлагат на изненадващо добри цени някои парфюми - като например Womanity Aqua Chic 2013 от свежата линия Aqua Chic

Скрит текст:

Приятелката ми хареса много въпросния Womanity Aqua Chic и го взе за 75лв - 50мл. Не очаквах да ми допадне , но наистина тази версия е различна - свежа, лека, плодова, жизнена и липсва/според мен/ типичната за Womanity известна соленост, присъща на оригинала. Началото му също го усещам по-различно.

kovatcheva - като споменаваш Boucheron, искам да споделя отличните си впечатления от техния последен мъжки - Jaipur Homme Limited Edition Boucheron for men 2013.

http://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Jaipur-Homme-Limite … dition-17970.html

Далеч не е толкова свеж, колкото изглежда - забръкан е много добре, като в развитието си се променя и става изкусителен благодарение на амбър и ванилия в пирамидата му. Това го прави подходящ за цялата година, а също и отличен избор за подарък на всякакъв тип мъже. Класен парфюм  Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 602
Не че не харесвам такива, даже се улавям, че все повече изневерявам на любимите ми ориенталци в посока към въпросните зеленяслаци  Grinning Даже тези дни се сдобих със стотица Terre d'Hermes EDT

Deetron, може ли кратко описание на Terre d'Hermes EDT. Сещам се, че доста е хвален тук, но от жени. Сега тъкмо да чуя мъжкото мнение по въпроса.
 Peace

# 699
  • Мнения: 2 052
Твърдо 'за' малките опаковки.  Peace На мен и 30тичките ми се опъват, хем доста рядко не съм в компанията на аромат. След размените сведох ароматите си до много скромна бройка и се чувствам добре, а с две-три изключения са мъничета и ми е комфортно така. Харесва ми видът на малките бутилчета, харесва ми как ми лягат в ръката, въобще - да живеят миньончетата  Heart Eyes


В тази връзка Клое ни четат мислите - http://www.escentual.com/fragrance/for-women/?l=grid&b=100157    Heart Eyes - малки, прекрасни, очарователни  Flutter

Вчера бях с Нилските градини, на слънце този парфюм става още по-красив, ако въобще е възможно това. Придобива една лъчистост, не остана незабелязан.  Simple Smile

Днес - D&G Pour Femme – в топличко ухае на пралини, ама с бял шоколад, просто прелест. Много ми е женствен  и приканващ към приближаване  Flutter

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 10:44 от Обич Синеока

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Ех Simple Smile Обич! Само за това сега като ми попадне ще тествам зеленото Клое-нце Simple Smile! Другите не ми допадат, но то ако ми пасне с удоволствие ще приютя една 20-тичка  Heart Eyes . Аз също съм за малките флакони- много по-красиви и практични са.

# 701
  • София
  • Мнения: 602
Днес съм с Глория!  Heart Eyes Blush Прекрасна е! Не мога да уловя сезона й! Носела ми е радост и през зимата и през лятото. Днес обаче съм оцелила точния парфюм. Носи ми такова удоволствие.  Crazy Даже ми пооправи настроение, че нещо днес не ми е ден.

Току що се връщам от парка и там почти всяка мама (и не само мама  Laughing) е Crystal Noir!  Shocked Харесва ми върху други, но върху мен - не. Мислех, че е е вечерен и/или зимен парфюм.  newsm78 

# 702
  • Мнения: 75

А аз на едната ръка с Хипнотичната отрова, а на другата с Orchidee Vanille, и двата много ми харесват и намирам, че до някъде си приличат.

Момичета, кажете нещо за Collection Extraordinaire Muguet Blanc Van Cleef & Arpels, че вчера го поръчах на сляпо. Надявам се да е много специален парфюм, защото този път съвсем сериозно заявявам, че ще ми е последния Twisted Evil Laughing
Изчетох мненията във Фрагрантика за него и си го представям подобен на Iris Ukiyoe и Balenciaga Paris, натуралистично цветен, свеж и зелен. На прав път ли съм или пак съм се объркала? Laughing

# 703
  • на терасата
  • Мнения: 675
Току що се връщам от парка и там почти всяка мама (и не само мама  Laughing) е Crystal Noir!  Shocked Харесва ми върху други, но върху мен - не. Мислех, че е е вечерен и/или зимен парфюм.  newsm78 

На мен Crystal Noir ми е зимен и вечерен. Пръскам го като Хипнотичната, само минавам под капките му.

Скоро Денси се изказа така за Хипнотичната:
Цитат
ХП Диор е хубав, дори страхотен парфюм, но само в студено време, а то тази година отмина. Красива е най-много в дебел сняг, иначе е прост и досаден парфюм, който трови околните.

Абсолютно съм съгласна с това мнение, супер точно  Hug Бих казала същото и за Crystal Noir.

# 704
  • Мнения: 653
Току що се връщам от парка и там почти всяка мама (и не само мама  Laughing) е Crystal Noir!  Shocked Харесва ми върху други, но върху мен - не. Мислех, че е е вечерен и/или зимен парфюм.  newsm78 
На мен ми се струва, че са се навъдили и много копия, защото забелязвам същото - почти всяка десета жена, с която се разминавам в магазин, на улицата и пр., мирише на подобие на Кристал Ноар. Когато не е с Уомънити, разбира се. Rolling Eyes
Няма лошо, но е леко досадно.

Аз пък днес си харесах два от Еликсирите на Ив Роше - единият го помня /Пърпъл Еликсир/, обаче другият хабер си нямам кой беше. Много хубаво пачули, много. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт