моля за съвет - хартия за печене

  • 25 343
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
Моля тези, които ползват такава хартия да ме посъветват за кои храни мога да я ползвам. Гледах в нета, Лео как я изрязва, много полезна информация. На опаковката пишеше, че е позходяща за печене на дребни сладки, но аз се интересувам предимно за кексове, приложима ли е, както и за готвене на разни меса, след които трудно се мие тавата.
Освен това четох, че някой не постилат тавата, а увиват храната, примерно риба и така я пекат, но за риба аз ползвам фолио.

# 1
  • Мнения: 2 126
Хартия ползвам за абсолютно всичко- чиста работа.Нищо не полепва по нея,перфектен помощник в кухята Peace

# 2
  • Мнения: 7 779
за мръвката има пликове за печене. така няма да се изпръска фурната. докато при сладките и кексовете такова пръскане нямаме и там по-подходяща е хартията за печене.
ама защо трябваше да се открива цяла тема за това ?   newsm78  Laughing

# 3
  • Мнения: 21
Пека почти всичко на хартия за печене- сладки, соленки, баници, бутер теста, пълнени чушки с яйца и сирене/извара/, тиквички, патладжани .... с месо и риба не съм пробвала  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 986
Като вече има отворена тема, да попитам какви пликове за печене купувате, защото аз много ги ползвах докато не започнаха да се чупят и ронят върху готовата храна.

# 5
  • Мнения: 2 126
Пликове за печене ползвам не хартиени,а някякви като наелон са Peace

Бонго,ти пък все едно у вас са се настанили,какво ти пречи темата Thinking ooooh!

# 6
  • Мнения: 9 107
 Laughing представи си ти ако беше пуснал  нова тема "Къде ми е домата" колко оборотна щеше да е.

И на мен ми изгаря плика за печене. Обаче аз слагам в два. Горния изгаря и се понатрошава, но долния - не.  та цепвам горния, вадя си долния с нещото (мръвката) и прехвърлям в чиста тава или чиния голяма. или вадя соса да сгъстя, както и да е там.  На Фино и една с  newsm78 незнаен надпис, все същата ми е.

За меса освен пликовете, много подходящо е и фолиото за печене  Peace
Хартията я ползвам и за прибиране на някои работи във фризер, които трябва да са разделени, вместо свежо фолио (както днес ще ползвам да направя и замразя кюфтета, а свежото фолио снощи свърши и не ми се излиза)

# 7
  • Мнения: 7 779
Laughing представи си ти ако беше пуснал  нова тема "Къде ми е домата" колко оборотна щеше да е. 
точно за това не съм я пуснал  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 986
Не бях се сетила, че с два плика може и да се спаси храната. Отново Фино могат да ме вкючат в списъка с клиенти  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 710
почти всичко пека в/у хартия, което ще пека в/у тавата на фурната ( плоската)
ако има нещо за печене ( месо и тн) за нормална тава , което да ме притеснява че после ще пада голямо търкане ( например ако ще пека месо) обвивам дъното и стените на тавата с алуминиево фолио.
пликове ползвам много рядко.

# 10
  • Мнения: 33
И аз да попитам нещо-дали при мен е проблема или в хартията за печене.Винаги залепва.Пробвах с руло,кифлички,курабии и все същото.Вие на коя фирма купувате?

# 11
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И на мен от една хартия ми залепваше, но беше много тънка. Сега съм с два пъти по-дебела и нямам проблем.

# 12
  • Мнения: 5 710
Никога не ми е залепвала хартия за печене, марка не зная, купувам което ми се струва поносимо като цена или на оферта някаква. Предполагам, че ако купуваш от най-най евтината хартия например в някой магазин 'за левче' може да се дължи на това. Вземи някоя от среден клас цена и пробвай.

# 13
  • Мнения: 9 107
и с такава от магазин за левче съм пекла, не залепва  Peace
и ползвам всякакви. Марката на Лидъл, на Рода, Фино и куп неизвестни още марки от всякакви дом. потреби, където ми попадне ненарязана хартия.

# 14
  • Мнения: 33
и с такава от магазин за левче съм пекла, не залепва  Peace
и ползвам всякакви. Марката на Лидъл, на Рода, Фино и куп неизвестни още марки от всякакви дом. потреби, където ми попадне ненарязана хартия.
абе моята не беше от "магазин за левче",от Кауфланд я взех.Ще опитам друга пък каквото стане!Благодаря момичета,както винаги полезни  bouquetАз почти не пиша,но ви чета постоянно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт