моля за съвет - хартия за печене

  • 25 375
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 271
Моля тези, които ползват такава хартия да ме посъветват за кои храни мога да я ползвам. Гледах в нета, Лео как я изрязва, много полезна информация. На опаковката пишеше, че е позходяща за печене на дребни сладки, но аз се интересувам предимно за кексове, приложима ли е, както и за готвене на разни меса, след които трудно се мие тавата.
Освен това четох, че някой не постилат тавата, а увиват храната, примерно риба и така я пекат, но за риба аз ползвам фолио.

# 1
  • Мнения: 2 126
Хартия ползвам за абсолютно всичко- чиста работа.Нищо не полепва по нея,перфектен помощник в кухята Peace

# 2
  • Мнения: 7 779
за мръвката има пликове за печене. така няма да се изпръска фурната. докато при сладките и кексовете такова пръскане нямаме и там по-подходяща е хартията за печене.
ама защо трябваше да се открива цяла тема за това ?   newsm78  Laughing

# 3
  • Мнения: 21
Пека почти всичко на хартия за печене- сладки, соленки, баници, бутер теста, пълнени чушки с яйца и сирене/извара/, тиквички, патладжани .... с месо и риба не съм пробвала  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 986
Като вече има отворена тема, да попитам какви пликове за печене купувате, защото аз много ги ползвах докато не започнаха да се чупят и ронят върху готовата храна.

# 5
  • Мнения: 2 126
Пликове за печене ползвам не хартиени,а някякви като наелон са Peace

Бонго,ти пък все едно у вас са се настанили,какво ти пречи темата Thinking ooooh!

# 6
  • Мнения: 9 109
 Laughing представи си ти ако беше пуснал  нова тема "Къде ми е домата" колко оборотна щеше да е.

И на мен ми изгаря плика за печене. Обаче аз слагам в два. Горния изгаря и се понатрошава, но долния - не.  та цепвам горния, вадя си долния с нещото (мръвката) и прехвърлям в чиста тава или чиния голяма. или вадя соса да сгъстя, както и да е там.  На Фино и една с  newsm78 незнаен надпис, все същата ми е.

За меса освен пликовете, много подходящо е и фолиото за печене  Peace
Хартията я ползвам и за прибиране на някои работи във фризер, които трябва да са разделени, вместо свежо фолио (както днес ще ползвам да направя и замразя кюфтета, а свежото фолио снощи свърши и не ми се излиза)

# 7
  • Мнения: 7 779
Laughing представи си ти ако беше пуснал  нова тема "Къде ми е домата" колко оборотна щеше да е. 
точно за това не съм я пуснал  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 986
Не бях се сетила, че с два плика може и да се спаси храната. Отново Фино могат да ме вкючат в списъка с клиенти  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 710
почти всичко пека в/у хартия, което ще пека в/у тавата на фурната ( плоската)
ако има нещо за печене ( месо и тн) за нормална тава , което да ме притеснява че после ще пада голямо търкане ( например ако ще пека месо) обвивам дъното и стените на тавата с алуминиево фолио.
пликове ползвам много рядко.

# 10
  • Мнения: 33
И аз да попитам нещо-дали при мен е проблема или в хартията за печене.Винаги залепва.Пробвах с руло,кифлички,курабии и все същото.Вие на коя фирма купувате?

# 11
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И на мен от една хартия ми залепваше, но беше много тънка. Сега съм с два пъти по-дебела и нямам проблем.

# 12
  • Мнения: 5 710
Никога не ми е залепвала хартия за печене, марка не зная, купувам което ми се струва поносимо като цена или на оферта някаква. Предполагам, че ако купуваш от най-най евтината хартия например в някой магазин 'за левче' може да се дължи на това. Вземи някоя от среден клас цена и пробвай.

# 13
  • Мнения: 9 109
и с такава от магазин за левче съм пекла, не залепва  Peace
и ползвам всякакви. Марката на Лидъл, на Рода, Фино и куп неизвестни още марки от всякакви дом. потреби, където ми попадне ненарязана хартия.

# 14
  • Мнения: 33
и с такава от магазин за левче съм пекла, не залепва  Peace
и ползвам всякакви. Марката на Лидъл, на Рода, Фино и куп неизвестни още марки от всякакви дом. потреби, където ми попадне ненарязана хартия.
абе моята не беше от "магазин за левче",от Кауфланд я взех.Ще опитам друга пък каквото стане!Благодаря момичета,както винаги полезни  bouquetАз почти не пиша,но ви чета постоянно Simple Smile

# 15
  • Мнения: 5 710
Аз съм забелязала ( може и да си въобразявам), че едната повърхност на хартията е по-гладка и лъскава. На нея печи.

# 16
  • Мнения: 147
   Хартия за печене ползвам за почти всичко, което пека във фурната. Имам тавичка с откопчаващо се дъно и в нея си правя кекс. Само за него намазвам леко с четка олио на хартията за печене, че после по-лесно се отделя кекса. Курабии, кифлички, пица, баница, гювеч, картофи с пилешко, ориз с месо, дробчета, макарони на фурна... всичко. Само май крем карамел не съм правила с хартия за печене до сега, но може и да пробвам.  Laughing  

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 18:43 от Козунак

# 17
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз съм забелязала ( може и да си въобразявам), че едната повърхност на хартията е по-гладка и лъскава. На нея печи.
Не си въобразяваш, аз също съм забелязала и се старая да използвам именно тази повърхност, предполагам, че това е покритието на хартията.

# 18
  • Мнения: 1 271
Благодаря за отговорите. Благодаря и за идеята с увиването на тавата с фолио на 10 c's
не се бях сетила за това, доста търкане ще ми спести.

# 19
  • Мнения: 5 710
Моля. Ето ти и една рецепта след която не пека месо ( че и мусака бих пекла, и пиле с картофи) изобщо, ако не съм увила тавата с алуминиево фолио.   bouquet

# 20
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Пликове за месо ползвам отдавна .Много удобно.НЕ ВКЛЮЧВАЙ НА ПОВЕЧЕ ОТ 200 ГРАДУСА.

Хартия ползвам отскоро.От Лидъл е Аз я намазвям с малко олио.Особено ако ще пека кекс.

И едно откритие.
Като видях как изглежда хартията ....един хубав ден купувайки пресни топли хлебчета от Лидъл ми светна , че тая хартия на пликоете, в които си слагаме хлебчетата сигурно е за печене.....Последва веднага проба.... и Супер..Вече си пека само върху нея.
Използвате само кафявата част ..НЕ  ЦЕЛУФАНА.
Даже си режа кръгчета и мъфини си пека в нея.

# 21
  • Мнения: 25 646
Спокойно можеш да печеш и месо върху хартия за печене.
Аз поне я предпочитам пред алуминиевото фолио, когато пека филета от месо, риба, шницели (включително и от кайма) и др. подобни, защото не прегарят така, както върху фолио. А и стават по-вкусни.
Застилам хартия на дъното на тавата и нареждам отгоре маринованите предварително и оваляни в нещо (корнфлейкс, галета, сусам...) филета или шницели. После ги напръсквам отгоре с по няколко капки мазнина (спрейовете за печене изглеждат много подходящи за целта, но така и не си взех един да пробвам) и пека във фурната до зачервяване. Стават вкусни, хрупкави като пържените, но не толкова мазни. Надявам се, че са и по-здравословни.

# 22
  • Мнения: 1 881
Пека всичко с тази хартия, нищо не залепва и почистването е лесно. Алуминиево фолио ползвам само като покривам отгоре тави, да няма допир с продуктите.

В хартия увивам риби, като ги намазвам в зехтин преди това, просто и много вкусно eat

Не съм попадала на лоша хартия, купувам от "Карфур", "Кауфланд" или "ДМ". Не подбирам марката, понякога купувам на нарязани парчета, друг път на ролка...

# 23
  • Мнения: 5 710
Спокойно можеш да печеш и месо върху хартия за печене.
Аз поне я предпочитам пред алуминиевото фолио, когато пека филета от месо, риба, шницели (включително и от кайма) и др. подобни, защото не прегарят така, както върху фолио. А и стават по-вкусни.


Мъжът ми си пече замразената пица на фолио алуминево и казва, че била по-хубава вместо на хартия. Това го отдава на някакви температурни взаимодействия или отражеия не внимавах, но я предпочита. На мен в/у алуминиево фолио всичко ми залепва и затова не я използвам.


Мога да ви споделя и друго приложение на хартията за печене, което съм открила покрай предаванията на Джейми Оливър
Ако правя нещо на грил тиган или тиган, например месо. Открито месо, може и ббк, скара.. Или дори само нещо, което пръска, а не искам . Изрязва се кръг от хартията с диаметър  този на тигана. Смачква се хартията. Намокря се добре. И се захлупва тигана с  нея. Така месото става по-вкусно, и по-крехко. Капките се изпаряват за няколко минути. Аз понякога отварям този "капак", за да обърна или мокря още хартия докато стане каквото искам. Месото наистина става по-крехко, сочно дори се глазира , а и не пръска навред по печката - спестява и от чистене.

Има и трик как да се изреже лесно  - откъсва се квадратно или правоъгълно парче и се прегъва на 4. хваща се общия ъгъл ( който после ще е център на кръга)  и се прегъва на триъгълник с връх този край. Стъращите части се изрязват на дъга и като се отвори всичко това  е кръг

# 24
  • Мнения: 1 881
[
Ако правя нещо на грил тиган или тиган, например месо. Открито месо, може и ббк, скара.. Или дори само нещо, което пръска, а не искам . Изрязва се кръг от хартията с диаметър  този на тигана. Смачква се хартията. Намокря се добре. И се захлупва тигана с  нея. Така месото става по-вкусно, и по-крехко. Капките се изпаряват за няколко минути. Аз понякога отварям този "капак", за да обърна или мокря още хартия докато стане каквото искам. Месото наистина става по-крехко, сочно дори се глазира , а и не пръска навред по печката - спестява и от чистене.


Благодаря за страхотната идея Hug

п.п. За рязането на кръгче и аз го правя:)

# 25
  • Мнения: 5 710
по-късно ще се опитам да намеря и епизодът, в който Джейми О. прави онова пиле.. с фета и сушени домати... няма такова! Там се вижда и как използва хартията.

# 26
  • Мнения: 3 840
Аз се нареждам да чакам за пилето на Дж.Оливер, заинтересува ме много.
Препоръчвам хартията за печене на Пени.
Само аз ли имам следния проблем, когато ползвам хартия за печене за тестени неща, те не добиват цвят, а същевременно отдолу са мноого препечени и твърди, направо са си изгорели, но без да се вижда загар.
То не че аз съм голяма пекарка, веднъж на 2-3 месеца се сещам, но имам такива два-три случая  и вече не я употребявам за баници и питки. Сетих се, последно питката на Бъдни вечер ми стана с такава дебела кора.

# 27
  • Мнения: 397
Аз си мисля, че това е от фурната, не от хартията Thinking Моите питки почти винаги ако ги изпусна и пет минути стават с такива кори, дебели и попрепечени, пък не ползвам хартия за тях. Иначе предпочитам Фино-и за хартия, и за фолио.

# 28
  • Мнения: 5 710
Значи рецептата се казва Jamie's 30 Minute Meals - Stuffed Cypriot Chicken
 Само че не мога да го намеря този епизод, явно го е имало , но е свален за авторски права.

Но намерих демонстрация на целия епизод накратко тук : http://www.youtube.com/watch?v=L6lp0UBtROc

Накратко прави се един пълнеж от фета сирене ( бяло), магданоз, сушени домати от буркан използвам аз, лимонов сок, скелидка чесън смляна слагам също. С това се напълват пил. гърди завиват се и аз ги връзвам с конец.
В загрят тиган намазан леко със зехтин е слагат, обръщат се 1-2х, после правим номера с хартията и общо за 20ина минути са готови.

# 29
  • Мнения: 9 109

Мога да ви споделя и друго приложение на хартията за печене, което съм открила покрай предаванията на Джейми Оливър
Ако правя нещо на грил тиган или тиган, например месо. Открито месо, може и ббк, скара.. Или дори само нещо, което пръска, а не искам . Изрязва се кръг от хартията с диаметър  този на тигана. Смачква се хартията. Намокря се добре. И се захлупва тигана с  нея. Така месото става по-вкусно, и по-крехко. Капките се изпаряват за няколко минути.

преди едни 20-на години, когато нямаше във всеки магазин хартия за печене, този номер се правеше или с вестник, или с оризова хартия, ако сте намерили приятелка чертожник или конструктор, която  работи с такава.  Вестници се изрязваха и слагаха в тавите, под блатовете за торти, за лесното отлепване, защото  нямаше хартия за печене. Вярно, че вестника не е най-чистия на света, но то тук кое ли ни е чисто. Сега го правя с картон - по-дебел е и държи повече  време влагата.

evhen , защо не вдигнеш скарата, на която печеш по-нагоре, да се запичат и отгоре тестените ти?

# 30
  • тук
  • Мнения: 510
Фолиото отдавна съм изхвърлила от кухнята, алуминият не ми вдъхва доверие нещо  Sad

Но хартия за печене имам винаги и я използвам ежедневно; любимото занимание на децата е да правят "пликове за печене" от нея като ги щракат с тел-бода. От години само в такива пека риба (понеже ние месо почти не ядем). Никога не гледам марка, избирам я само по цвят. Опитът ми сочи, че бялата е супер за рибата, а тъмната за печива.

# 31
  • Мнения: 1 881

Но намерих демонстрация на целия епизод накратко тук : http://www.youtube.com/watch?v=L6lp0UBtROc



Страхотна идея, благодаря Hug Heart Eyes

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 380
хартията за печене ми изгаря, особено, ако пека на вентилатор  Confused

# 33
  • Мнения: 10
здравейте. мога ли да използвам хартия за печене върху грил тиган? благодаря за отговора

# 34
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 221
здравейте. мога ли да използвам хартия за печене върху грил тиган? благодаря за отговора
пробвай де. няма да стане пожар. hahaha

пп. от къде изрови тази архивна тема  newsm78

# 35
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз ползвам за хартия тези пликове в която слагаме хляба , кроасаните и т.н.в супермаркета. Супер си е. Като си забравил...да купиш😂😂😂
Алуминия е много вреден.

Общи условия

Активация на акаунт