~*~Одумвани или не, арабските мами си живеят добре в 135 тема!~*~

  • 47 776
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 162


Добро утро!
Днеска е неделя и ви събуждам аз с кафенце!Сервирах няколко да има за всички,кой когато се събуди!
Желая ви хубав неделен ден изпълнен с приятни емоции!  bouquet

# 16
  • Мнения: 169
Добро утро
Честит Рожден ден на Елма, да расте здраво и весело дете!
Артемис благодаря , тъкмо си пийвам кафенцето
Простете ако с нещо съм сгрешила !!!
Днес е заговезни , някой да ме ориентира дали се върши домакинска работа , е съм се подхванала от рано ?
Икси, темата е страхотна , мерси   bouquet
Любс, аз като  не претенциозна всичките ми харесват  Peace

# 17
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Добро утро и от мен, момичета, разполагайте се в новата тема, не ми благодарете, удоволствието от добрия спомен са мои!  Peace



Да споделя какво що около мен, хем ще запозная новите с персоната си.
Живея в Бг, на село. Омъжена съм от 23г за българин. Нямаме деца.
Нямам реална връзка с арабския свят, само емоционална.
Учителка съм. Работя с деца от 3 до 18г, които имат затруднения от ментален, речеви или физически х-р и не се справят самостоятелно с учебната работа в детската градина и училището.
Обичам да си стоя вкъщи, да готвя, да се занимавам с котките си и да вися пред компа.  Wink
Имам голяма градина и лозе. Не обичам земеделието, не обичам да стоя на открито въобще, но като искам да хапвам домашно преборвам фобиите някакси. Преди години гледах и животни - кокошки, пуйки, юрдечки, овце, но сега съм се ограничила до 3 котки и 1 куче, за друго нито имам време , нито възможност.

От 2008г съм активно бореща стерилитета и обиколих вече няколко репродуктивни клиники в Бг и чужбина. Да кажа , че съм спец по въпросите на мъжкия и женския стерилитет ще е много силно ,но ми се наложи доста да понауча - факт. На този етап имам 6 замразени ембриона на 2 места. Те са ми най-голямото съкровище. Надявам се това лято да мога да трансферирам първата тройка. Претърпях много операции - 4 хистероскопии, 2 лапароскопии, 1 пункция на киста, 2 пункции на фоликули, за капак преди месец и една хирургическа на огромен липом( с големината на 2 мъжки юмрука) под дясната мишница. Миналото лято се сдобих и с диабет тип2. Сега пия по една шепа лекарства по няколко пъти на ден и се бода с лекарство успокояващо панкреаса ,че работи на макс. Много стрес, много болка, но...гледам напред и няма отказване! В момента почивам, до към юни, от последното лапаро. Оперираха ми матката, махнаха много голяма миома, която се изхрани от последната стимулация, която направих през ноември.

Да се надяваме, че всичко е ОК, утре съм на преглед. В момента се лекувам при д-р Снежана Топалова в АГ болница "Селена"-Пловдив. Доволна съм от екипа там, дано успеят да направят нашето така дълго чакано Чудо! Миналата година отидох на преглед в болница "Мемориал Хоспитал" -Истанбул  при проф. Семра Кахраман, пуснахме и спермограма. Нямам думи да ви опиша каква медицина имат комшиите и колко българчета създадоха в семейства като нашето с дългогодишен стерилитет и тежки проблеми! Получих много ценни насоки, резултати и съжалявам, че на този етап нямам възможност да направим опит при проф. Кахраман. Турците са много гъвкави, в момента първичните прегледи при професорката са безплатни за българки(на нас ни струваше към 300лв). Това е огромен жест, разпространявайте, ако някой има нужда нека отиде, дори само за съвет като мен пак си струва.

Това е в кратце.  Grinning По на там още, сега ще пошетам малко, лек ден и на вас!  Heart Eyes Hug

Последна редакция: нд, 17 мар 2013, 12:49 от ИКСИ

# 18
  • Мнения: 2 171
ИКСИ, желая ти успех през юни Hug. Само ти си знаеш какво ти е струвал пътя, по който си минала и който все още не е свършил. Но аз вярвам, че след това дълго изпитание, ще бъдеш възнаградена с най-ценния подарък. В реалния живот имам няколко примера на борбени като теб жени, които сега се радват на дечицата си Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 162
Икси нямам думи ,това което преживяваш наистена е много тежко.Пожелавaм ти в най-скоро време да сбъднете мечтата си.Само да ти кажа ,че в момента ставаме две в борбата и желанието си бебче.
От друга страна и аз имам слабст и любов към животните,като малка си имах котенца,а преди година се разделих с моёта прекрасна малтийска булонка.Трябваше да й намеря стопани ,тъй като не можех да я взема с мен,но важното е че се справих много добре в избора на нови стопани и животинчето ми живеэ щастливо и обичано.
Да кажа и за моята преятелка-за момента e с детенцето си в БГ.Нямам идея (пък май и тя) дали е завинаги или за момента.Важното е че според мен това искаше на този етап и това стана ,без истории и спорове.
Колкото при нас интересното е ,че сега с настъпването на първа пролет ,започват и излизанията на питници ,шиенето на националните им рокли,разкрасяването на жените и така.И аз шия рокля от техните и ако стане за показване ,ще ви пусна снимчици(но само на роклята),себе си не искам да показвам поради други причини.

Биби  ще чакам да видя и твоята рокля сигорна съм че ще е страхотна!Получихте ли резултатите по английски?Как е малката палавница,какви нови дивотийки измисля?

Марси ,честита ваканцийка и дано е изпълнена само с приятни емоции!Гледам ,че си сменила ника,това оределено е в помощ на такива като мен

Любс днеска на теб ще пишем отсъствие в тефтера,толкова кафенца и не можахме да те съблазним.

Слънцогледчо как върви ученето,ела да се разсеяш малко,пий едно кафенце и почни да мислиш за разказчето дето ни обеща ,че и тази темичка да не свърши.

shams u amar Какво стана оправили проблема с компа или си беше проблем от сайта на бг-мама?

На всички много прегръдки !!!

# 20
  • Мнения: 468
Айде и аз да я посиня темата.

Бибито, не съм ви изпързаляла, но то два дни не мога да вляза в БГ мамата досега. Прехвърляше ме на друг сайт. Но Икси ми каза, че не е само при мен така.

Икси, как не те помним, че ти и днес ми писа.  Sunglasses Много ти благодаря за желанието да помогнеш, приятел в нужда се познава. Винаги.   bouquet Това със синята боя е много интересно, а е толкова красиво освен това. И аз ти пожелавам успех най-накрая. Успокой се, отпусни се и всичко ще е наред.   bouquet

Ясминке, ти скромният ми поздрав го получи на друго място. Wink

Слънчогледи, как да няма харабия - има го по сирийско - но е хараби, и в бг съм го чувала в смисъл на добър човек.  Peace

За буквите там х, а, кх ми е особено лесно, аз нямам проблем, но пусто все не ми стига волята да взема да проговоря.

Любс, ние нямаме парно от 3 дни и си мечтая кога е се потя без спир.  Mr. Green Ягодките онези на райетата според мен.  Peace


Толкоз засега, поздрави на всички.  bouquet

# 21
  • Мнения: 97
Здравейте,момичета! Hug
Икси от сърце ти пожелавам утре всичко да е наред,всички премеждия да останат зад гърбът ти и лятото успешен завършек на борбата Praynig Имаш много благородна професия,но сигурно е и много емоционално натоварваща.Видях ти писанките Heart Eyes личи си че си ги глезиш.Аз цял живот съм имала котки вкъщи и са ми слабост,в момента нямам,но като поотрасне Иването мисля да си взема.
Амалке нещо не си прочела както трябва- казах че ние се опитваме да те подхлъзнем hahaha Как го владееш това призношение на тия буквички като не говориш,кажи как се научи,че на мен това отвореното 'а' (3) ми е много трудно ooooh! 'Х' като от хабиби горе долу съм го усвоила,но явно не напълно,още ми е трудно в някои думи,особено в такива където не е в началото Rolling Eyes Е,аз го говоря от неотдавна и предполагам,че ще се усъвършенствам с времето.
Арте с нетърпение чакам да ти видя творението,теб мисля да те видя в бг. Mr. Green
Белбейче не съм чувала да не се работи на заговезни,пък и ти вече си я свършила всичката сигурно.Ще въртите ли халва днес?Това ми е останало като скъп спомен от детството Heart Eyes
При нас времето е отврат и сме си вкъщи днес така че после пак ще ви навестя.Приятен следобед на всички  bouquet

# 22
  • Мнения: 550
Иски, имаш силно стиснати палци от мен скоро да ни зарадваш с добри новини.  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  Praynig  

Слънчогледче, поздравления и успех за педагогическия курс, в който са те приели.
От амплитудите и аз се притеснявах преди няколко дни - там беше близо 30 градуса, а тук под нулата. Но за сега прогнозите са за около 20 градуса и дори има вероятност да вали. Току виж донесем лошото немско време с нас.  Crossing Arms Crazy
А ти да не забравиш, че си чакаме разказа, най-добре ще е, ако е съпътстван със снимки.  Whistling

Екс-астарта, много готин нов ник. Спомням си, че още преди време имаше интерес към суфизма, да не би да се е задълбочил?

Амалче, машала, че можеш да произнасяш и трите Х-та. Аз съм много зле с произношението. Освен х-тата, с-тата и д-тата, трудна ми е и буквата айн. Хабиби има една братовчедка, която се казва Ала, но и приятел, който също е Алаа, отделно и господ (Аллах) го произнасям като тези две имена. Като звучене и трите думи са ми много близки и съм попадала в доста смешни ситуации. Например веднъж обяснявах как сме вечеряли с Аллах (а имах предвид приятелят Алаа).

Междудругото ти май беше питала веднъж как крием текст. Има един бутон в групата с бутони - на първия ред, осмия от ляво на дясно - маркираш текста, натискаш бутона и готово, маркираното става скрито.

Артемис, задължително да покажеш роклята. Аз много обичам традиционни дрехи, имам си един много красив палестински шал, ръчно бродиран. Нещо подобно е:
Скрит текст:
Надявам се скоро да успея да си купя и подобна рокля.

Днес най-накрая напазарувахме подаръците. Справихме се изненадващо бързо - в рамките на два часа купихме по нещо за всички от семейството, пък дори успяхме да пием кафе със сладкишчета.

# 23
  • Мнения: 18
Бибито, Слънчогледи благодаря ви много момичета , че попитахте как съм , това ме направи много щастлива, аз съм горе долу или по-точно доста депресирана тъй като си имам доста семейни проблеми и ми е трудно с много решения който трябва да взема, но се надявам всичко да се оправи стига толкова съм разваляла новата ви хубава и слъчева тема. Желая ви момичета хубава и спокойна вечер   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 410
Здравейте.
Извинявам се, че може би няма да пиша много по темата ви, но имам един въпрос към вас, ако можете да ми помогнете Praynig
Преди 2 години бяхме с мъжа ми в Мароко и той много си хареса техните вълнени традиционни jellaba (моля за извинение, ако не се пише така). Тогава не си купи, че си бяхме купили килими и багажа много натежа  Grinning Сега иска да му купя за рождения ден и цял ден се ровя из интернет и не мога да намеря нищо Sad
Намерих само два испански сайта, които продават марокански продукти, но там няма избор на вълнени jellaba. Може ли някой да ми помогне с някой марокаски сайт или е почти невъзможно да се купи онлайн?
Благодаря ви.

# 25
  • Мнения: 1
dutci, здравей! Grinning Джелляба си е точно Wink Тук в Германия има доста онлайн магазини, но трябва да проверя дали доставят извън страната. И за марокански сайт мога да погледна, но мисля, че от там ще е доста по-скъпо. Я ми кажи малко повече подробности и ще се опитам да помогна/ за традиционните с качулки ли става въпрос или може и без? Нещо такова?

упс, доста големичка излезе.

А задължително ли е да е вълнена? Понеже има много от синтетичен плат и те май преобладават, по-евтини са освен това. Ако искаш и на лични.
А, да, ако имаш желание, би ли сподели накратко къде бяхте в Мароко и хареса ли ви? Съпругът ми е от там, затова питам.. Simple Smile

На всички Hug Днес не сколасах и едно изречение да напиша, но иншаАлла и утре е ден! Лека вечер!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 410
Слънчогледи,

Много благодаря, че се отзова Simple Smile
Мъжът ми иска вълнена джелляба, с качулка, от най-простите, едноцветни (там видяхме едни червеникави, кафяви, охрено-жълти). Ето нещо такова (на снимката в статията):
http://en.wikipedia.org/wiki/Djellaba

А относно пътешествието ни до Мароко...доста дълго време после сънувах преживяванията си, много много впечатлени бяхме от пъстротата, културата, а и от добрината на хората. Загубихме се в Танжер и едно момче ни спря такси и ни закара до риада ни, даже искаше и да ни плати таксито Simple Smile. В Мекнес пък се загубихме из медината, един човек ни изведе из лабиринта на уличките, после хапнахме в ресторанта на сестра му. Обиколихме 4 града - Маракеш, Фес, Мекнес и Танжер. Маракеш е много пъстър и туристически, много ми хареса, от там си купихме и килимите, но най-впечатлена бях от Фес и бояджийницата за кожи, купих си и невероятна чанта от агнешка кожа. Мисля, че след време пак ще посетим Мароко, още ме е яд, че не си купих от техните железни фенери, ама пусти багаж...не можех да взема всичко, което ми хареса Sad Та, затова сега търся джелляба онлайн, ама се отчаях, че и мъжът ми е 2 метра дълъг и не знам дали ще намеря.
И ако пак отидем в Мароко няма да пропуснем и пустинята този път, има толкова места, които искахме да посетим, но не стигна времето.
Спирам и отново се извинявам, ако не съм по темата.

# 27
  • Мнения: 169
Добро утро   bouquet
  food010
Хайде на кафенце !
dutci,  при нас има от този тип , но са скъпи.Спомням си за детето , когато вземах за празника , бяха около 20евро - коприна. Тук при нас се казва 'Бърнуз'.
 За възрастни /т . е големи размери/ и вълна нямам идея  Peace.
Мароканските кафтани , правени на ръка са голяма красота , но не са лично мой тип дреха  Peace.
Които е гледал снимки от сватбата знае ,че съм обличала по голяма част от дрехите , но не  Stop.Добре си ми беше за тогава, но пък не бих отказала да видя творението на Артемис  Wink
Айа, шала е прекрасен  Crazy
Биби, Любс, Амал, Ясминка , Марсияно и всички други къде сте

# 28
  • Мнения: 1 162
Идвам и аз за кафенцето! Hug
Май без да се разпиша немога! Mr. Green

Биби новите картинки са супер,останаха ми очите особенно в аватара-голяма красота!

Портокалче много съжалявам ,че не си добре ,но ако искаш и имаш нужда можеш да споделиш,незнам колко и какви съвети можем да ти дадем ,но на човек му олеква като си сподели с някой,а именно сега  трябва да бъдеш щастлива и спокойна ,да се радваш на чудото което е вътре в теб.
Специална почерпка за теб с едно хубаво кафенце ,знам че ти харесва и с пожелания бързо разрешаване на проблемите!



Лек и преятен ден на всички!

# 29
  • София
  • Мнения: 433
Здравейте, момичета!

Посрещате ме с нова тема и поне 15 страници за изчитане. Сега ще се върна назад да видя какво сте писали.

Снимки и разкази от Шри Ланка очаквайте в най-скоро време. А да, и аз да попитам, какво става с албума? Тук ще мога да кача само един микрон от това, което искам да покажа. Не на всички ви имам FB-ка, а някои от вас даже нямат. Ще се възражда ли този албум или да си правим нов?

Ясминке, пиши ми на лични кога ти е удобно да се видим. Имам изненада за теб Simple Smile

Поздрави на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт