РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 3

  • 150 989
  • 329
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 19 221
Може да са печени на фурна.
А има и дебели палачинки, особено тип американски.

В кафе-сладкарници НЕДЕЛЯ вече можете да опитате и палачинкова СОЛЕНА торта. И за да е пълно удоволствието за почитателите ни, не сме пестили от нищо. Всяка торта се приготвя от няколко пласта палачинки, които правим в нашата работилница по нетрадиционна рецепта с гарантиран резултат. Между палачинките сме наредили шунка, кашкавал от краве мляко, черни маслини, класическа българска едросмляна лютеница, краве сирене, хрупкави кисели краставички, специален млечен сос НЕДЕЛЯ и пресни варени яйца.

# 241
  • Мнения: 629
Сладкарници Неделя да си намалят захарта и сиропа в тортите, че не се ядат от сладост, чак нагарчат от сладко и те удрят в гърлото. За Великден купихме Бяла Неделя от Пловдив, никой не можа да изяде половината на едно парче, попивах сироп със салфетки, накрая я хвърлихме.

# 242
  • София
  • Мнения: 6 726
Може да са печени на фурна.
А има и дебели палачинки, особено тип американски.

В кафе-сладкарници НЕДЕЛЯ вече можете да опитате и палачинкова СОЛЕНА торта. И за да е пълно удоволствието за почитателите ни, не сме пестили от нищо. Всяка торта се приготвя от няколко пласта палачинки, които правим в нашата работилница по нетрадиционна рецепта с гарантиран резултат. Между палачинките сме наредили шунка, кашкавал от краве мляко, черни маслини, класическа българска едросмляна лютеница, краве сирене, хрупкави кисели краставички, специален млечен сос НЕДЕЛЯ и пресни варени яйца.
На фурна не съм пробвала и е идея. Благодаря

# 243
  • Мнения: 4 395
Сладкарници Неделя да си намалят захарта и сиропа в тортите, че не се ядат от сладост, чак нагарчат от сладко и те удрят в гърлото. За Великден купихме Бяла Неделя от Пловдив, никой не можа да изяде половината на едно парче, попивах сироп със салфетки, накрая я хвърлихме.
Абсолютно на същото мнение съм. Обичам торти и други сладки неща,  но техните не ги ям. То не е торта, а сиропирани тип реване и баклава.

# 244
  • Мнения: 1 026
Подкрепям мненията за прекалената сладост на тортите в сладкарница Неделя. В сладкарницата бяхме клиенти на 3 маси. И всички пожелаха недоядените им парчета торти да им бъдат опаковани за в къщи. Защото от прекаленото количество захар, те след 3-4 хапки просто не можеха да се консумират.

# 245
  • Мнения: 3 068
Казаха ми, че за да е крехко пилето в ресторантите ( за Хепи говорехме) , се слага сода преди да се готви.
Пробвах , много крехко беше, но усещах содата , въпреки, че го измих след като го киснах.
Знаете ли нещо по въпроса със пилето и содата?

# 246
  • София
  • Мнения: 6 726
Казаха ми, че за да е крехко пилето в ресторантите ( за Хепи говорехме) , се слага сода преди да се готви.
Пробвах , много крехко беше, но усещах содата , въпреки, че го измих след като го киснах.
Знаете ли нещо по въпроса със пилето и содата?
А как точно се слага сода? Кисне се с вода и сода ли?

# 247
  • Мнения: 1 251
Предполагам се кисне в газирана вода но не съм сигурна.
Аз пека пилето върху морска сол, ами няма друга такава вкусотия, става сочно и крехко.

# 248
  • Мнения: 10 256
Да, аз така правя пилешки крилца на фурна. На 10 крилца слагам 1 с.л. бакпулвер обаче и 1/2 ч.л. сол. Не повече. Просто обърквам хубаво с ръце за да се разпределли равномерно поръската. Нареждам крилцата на скара/решетка и поставям решетката върху тава, да не тече естествено по фурната. Пека 30мин на 120гр (да, на слабо, колкото да се засушат по скоро). След 30 мин вдигам температурата на 220гр и пека още 40-50мин на око. За нашите вкусове са много добри. С друго месо не съм пробвала.

# 249
  • Мнения: 3 068
.................
А как точно се слага сода? Кисне се с вода и сода ли?
Аз го киснах във вода със сода и после го измих.
Но се усещаше малко .
Бакпулвер е по-логично ( нали е сода и лимонена киселина ) , тако киселината загасява содата и е по-вероятно да не мирише.

# 250
  • Мнения: 10 256
Да не подведа някой, но не миришат сякаш. Поне не ми е направило впечатление, а съм чувствителна към миризми. Но ми е казано само 1 с.л. лъжица да слагам макар че се вижда малко и човек може да ръсне малко и от себе си. Та една лъжица и хубаво омесване.

# 251
  • София
  • Мнения: 6 726
Днес си накиснах пилешкото в газирана вода и определено месото стана много крехко.

# 252
  • Мнения: 919
Здравейте, издирвам рецепта за една от торите на Коста кафе, с мак и лимонов кърд, отгоре меренг, много ми хареса, особено блатовете, но никъде не я открих, много моля някой ако знае да се включи 😜

# 253
  • САЩ
  • Мнения: 666
Много харесвам зеленчуците на скара в Хепи - не са просто на скара, а овкусени с някакъв сос тип соев, но не соев. Имате ли идея как се правят? Според мен слагат и натриев глутамат (или производен нефов продукт), но ако поне другото мога да докарам Grinning

Само спекулирам, не съм работила в Хепи, но когато се опитвам да копирам техни салати вкъщи, замествам соевия сос с 'коко аминос' и се получава доста подобно на техните неща , но без натрапчивата соленост на обикновен соев сос.

Не знам къде и дали се продава в България, но тук изглежда така:

# 254
  • Мнения: 35 106
Аз това със содата съм го прилагала на дробчета да ги кисна. Стават като памук, но си се усеща самата сода Sad
И аз лека крилата така, само между тавата и решетката слагам хартия за печене. После само я хвърлям и обливам с вода тавата, няма търкане, няма загоряло.

Общи условия

Активация на акаунт