Истанбул - 19

  • 32 790
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Момичета, аз не съм ходила в Азия. Моля да ми препоръчате нещо като за половин ден!  Praynig
Беличке, сподели кое е любимото място за закуска!  Praynig

# 721
  • Мнения: 23
Мисля да идем до Кадъкьой и след това да се върнем на  Еминьоню и да ходим на Галата и Таксим. Възможно ли е пеша или не?


А за лалетата, явно заради топлата зима са се развили по-рано. И ние мислехме да ходим по средата на месеца, но другата седмица съпругата ми има рожден ден, и решихме да е по-рано.

Да мисля да се възползваме от безплатната пешеходна разходка с фирмата, да се ориентираме в обстановката.

# 722
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Абсолютно е възможно и е приятно.
Поздраления за избора на Фенер за разходка! Това ми е едно от любимите места в Истанбул!

# 723
  • Мнения: 1 174
Момичета, здравейте.   bouquet
Безкрайно се извинявам, че така някак нахлувам в темата ви.
Аз пиша в друга една, подобна на тази, пак свързана с ТР.
Моля ви, някоя от вас има ли впечатления от фирма "Бизнес Консулт БМ" Имат една доста примамлива оферта за Истанбул, но когато се обадих да поразпитам, бяха страшно нелюбезни и дори груби и това ме накара да се замисля за качеството на услугите им като цяло.
Много благодаря и още веднъж моля за извинение.
Хубав ден!   bouquet

# 724
  • Мнения: 1 174
О, виждам, че има и други от нашата тема тук   Wink

# 725
  • Мнения: 468
root666 та то не останало, днес заминавате  Simple Smile Пожелавам ви слънчево пътуване.
Както вече са ти отговорили момичетата азиатските пристанища са Юскюдар и Кадъкьой. Ако искате разходка пеша посоката е по-добре да е обратна- в смисъл от Азия хващате ферибот до Кабаташ. От Кабаташ с фуникуляр се придвижвате до Таксим. И от Таксим пеша по Истиклял до кулата Галата и мост Галата. За мен разстоянието е голямо, но за вас може и да не е. Ако се уморите, хващате носталгичния трамвай за няколко спирки. Обратния вариант е от Еминьоню пеша до Таксим, фуникуляр до Кабаташ и от там трамвая до Лалели. Нека другите да се включат също, но аз мисля че при втория вариант ще вървите по баир от моста Галата до кула Галата. В програмата ви не сте включили нито един парк. /не че е задължително, но при толкова красиви лалета сега, парковете са красота/ Ако Емиргян ви е далеч, поне Гюлхане е близо. Когато приключите с Топкапъ можете да пиете следобедно кафе в парка. Чакаме те като се върнеш да разкажеш с подробности и снимки.

Какви подправки по-нетрадиционни и екзотични мога да си купя от Египетския? Нещо типично турско?Много обичам подправки, но миналия път зяпах и не успях да си харесам нещо. А не ми се купува черен пипер и чубрика, които мога и от тук да си взема.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     dobrudjanka, в петък за кулата сили няма да имаме, а и ще е тъмно (нали залез ще гледаме отгоре Wink), но в събота е твърде възможно, ако не се налага да чакаме часове, да се качим. То не изключва при наличие на време кафе при "франсетата-алжирци".

     Има много условности в програмата. В Азия може да се отиде първо на Юскюдар, оттам Бейлербей и на връщане Кадъкьой с бика. Ама малко е на принципа "който автобус дойде по-напред". Пък и, ако времето напредне (все пак в 13:15, най-късно, трябва да сме на Кабаташ), може Мода да отпадне, като миналия път. В някаква степен това е по-добре, отколкото да отидем първо там, а после да препускаме към и през двореца.

     Между другото, ако не сте се отказали от аквариума... нашите хора искат да го посетят, но аз ги отрязах. Ако, обаче, ще ходите, и и вие, и те, сте съгласни, може да уговорим нещо. Без да го приемаш като задължително. Naughty

    noshtna_ptica, за Азия варианти няколко. Ако, обаче, е неделния половин ден, не бих хукнала към Чамлъджа, примерно. Не, че не стига половин ден, ама всичко става. Иначе ето нашия вариант с Бейлербей, може само лежерно по Мода, може Баъдат с показания от Шебечето парк. Мисля, че всяко от нещата спокойно става в половин ден.
     За храната... аз съм един такъв субект, дето не яде много неща (който ме познава, не би предположил, де Embarassed)... например не ям дюнер в България, със сигурност не бих яла нещо от типа на балък екмек тук, не кусвам субпродукти, не ям агнешко, телешко не обичам... Обаче харесвам дюнерите там.
     Има една дюнерджийница на Орду, м/у Капалъто и Чемберлиташ, отляво в посока Султанахмед, на десния ъгъл на малка пресечка. Много ми е трудно да конкретизирам, защото има няколко. Ще потърся снимка, но... Там мисля да хапнем предиобед в петък. Винаги хапваме и балък екмек, както и хлебче с дюнерово месо в една дюнерджийница до Демирьорен на Истиклял. Като сложиш и Ортаклар, и закуските в хотела, остава много малко възможност да се опита нещо ново. А е грехота. Та, този път се надявам поне къпаната баница да опитаме, и нещо друго... ще минем на петразово хранене.  Rolling Eyes

     Venel82, за Варна ли говориш?

     root666, подкрепям мнението на millenitta. През Кабаташ до Таксим и оттам по Истиклял до кулата и моста.

     millenitta, мисля, че в миналата тема обсъждахме пул бибер и пиперкова паста. Ще потърся. Анджи е спец. Аз купувам една, която мирише малко на чубрица - много я харесваме (ама кой да помни името...). Имат много смесени - за риба, за пиле, за кюфтета... различни съставки според производителя.

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 12:42 от beljata

# 727
  • Мнения: 1 174
Ами не зная дали е варненска фирмата, видях че и там, и в София имат офиси. Аз съм от София и пътуването им, което ме интересува също е от София.

Ето я офертата, ако някой се интересува
http://www.vipoferta.bg/%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0-50_ … 3%D0%BB-1897.html

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Момичета, здравейте.   bouquet
Безкрайно се извинявам, че така някак нахлувам в темата ви.
Аз пиша в друга една, подобна на тази, пак свързана с ТР.
Моля ви, някоя от вас има ли впечатления от фирма "Бизнес Консулт БМ" Имат една доста примамлива оферта за Истанбул, но когато се обадих да поразпитам, бяха страшно нелюбезни и дори груби и това ме накара да се замисля за качеството на услугите им като цяло.
Много благодаря и още веднъж моля за извинение.
Хубав ден!   bouquet
Аз имам впечатления, но съм ходила с тях до Румъния. Госпожата е странна птица, много се сърди, ако не запишете всичките й допълнителни екскурзии и нея слушате със затаен дъх, когато разказва. Да, разказва много, но не може да изговори и едно граматически издържано изречение, а и смисълът често й убягва. Ако не ви хареса, ще започне да интригантства и сплетничи.
И да уточня - аз не бях от засегнатите, но това не ми пречи да съм възмутена от нейното поведение.  Mr. Green
Фирмата е варненска, от от няколко месеца се подвизават в София - офисът им е мизерно стайче до Кристал.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Варненска е. Потърси и други оферти... от София изборът е по-голям. Това, което е писала noshtna_ptica, е много неприятно... поне за списващите тук.

# 730
  • Мнения: 1 174
Ооо, много благодаря, Нощна птица. Аз пък точно не искам никакви допълнителни екскурзии. Искам да им използвам транспорта, за да отида за ден да се видя с моите хора. Понеже цената е много добра, реших да пробвам, ама явно няма да е...
Те, хората се бият за клиенти, а тези...  ooooh!

Да, има много оферти, но тази е за ден, а други подобни не съм виждала. Просто исках да направя една изненада, ама май няма да стане. Жалко!

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Vanel, офертата е изгодна като за 1 ден. Просто предварително си измисли сценарий и й обясни защо няма да й ползваш доп. екскурзии, за да не те тормози през целия път.
Успех от мен!  Peace

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 221
От друга страна, щом е само за ден (първоначално помислихме, че е стандартно) няма много време да ти се цупят. Пък и, голяма работа. В програмата им пише:

Свободно време за шопинг и разходка или екскурзионна програма...

Ти просто избираш първата опция и толкова. На тази цена си струва за твоя случай.

# 733
  • Мнения: 1 174
Ще помисля още малко  Grinning
Благодаря ви още веднъж и приятно прекарване на пътуващите довечера   bouquet

# 734
  • Добруджа
  • Мнения: 216
         Има много условности в програмата. В Азия може да се отиде първо на Юскюдар, оттам Бейлербей и на връщане Кадъкьой с бика. Ама малко е на принципа "който автобус дойде по-напред". Пък и, ако времето напредне (все пак в 13:15, най-късно, трябва да сме на Кабаташ), може Мода да отпадне, като миналия път. В някаква степен това е по-добре, отколкото да отидем първо там, а после да препускаме към и през двореца.

     Между другото, ако не сте се отказали от аквариума... нашите хора искат да го посетят, но аз ги отрязах. Ако, обаче, ще ходите, и и вие, и те, сте съгласни, може да уговорим нещо. Без да го приемаш като задължително. Naughty

    

И според мен по-добрия вариант е първо двореца Бейлербей и после за каквото остане време.  Grinning
За аквариума не сме решили окончателно, притесни ме това, че вече не ходи до там влакчето и не знам дали ще се оправим с транспорта. Вчера им пратих мейл - питах как да стигнем от Лалели до там, днес получих отговор - пише, че се надяват да посетим най-големия в света аквариум Joy  и ми пращат линк с информация, но това което пише като имена не ми е познато.   Thinking

Ето отговора:

Thanks for your attention to Istanbul Akvaryum.

You can visit  http://www.istanbulakvaryum.com/en-US/plan-your-visit/transportation-recommendations for the transportation recommendations.

We hope that you can visit İstanbul Akvaryum, the world’s biggest theme aquarium.

 

Общи условия

Активация на акаунт