Истанбул - 19

  • 32 782
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Мими, благодаря за изживяването!   bouquet
Скрит текст:
Във Венеция нов мост ли са направили? Онзи със стъклената оградка?

# 706
  • Мнения: 6 031
...
Скрит текст:
Във Венеция нов мост ли са направили? Онзи със стъклената оградка?
Сигурно моста от Пиецале Рома, към гарата имаш предвид.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Скрит текст:
Този мост за първи път го виждам...

# 708
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
Този мост за първи път го виждам...
Точно това е моста от пиецалето към гарата.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 623
Привет на влюбените и неизневеряващи на темата Истанбул  Hug
То аз... малко, като блудния син се завръща, но...
Признавам, че умишлено не влизах в темата, както и друг път
съм споделяла, не защото не ми е приятно, а напротив.
Просто като ви чета и желанието ми да съм в Истанбул става направо болезнено.
Моля ви, не ми се сърдете. Безкрайно съм благодарна на повечето от вас,
а темата е най-прекрасната в целия форум  Heart Eyes
В последно време дори сънувам, че съм там, а и съм в отпуска, та
направо водя вътрешна борба със себе си, да не метна 3 парцала в сака
и да отпраша одма  Rolling Eyes Много, много ми липсва любимия град.
Умишлено не гледах и камерите, но от 2 дни, поне по 5 пъти ги отварям.
Онзи ден езерото в Емиргян беше празно и още ремонтираха фонтаните.
Днес отварям и вече е пълно и сякаш ме вика "Елааа, елааа"  ooooh!
Определено няма да изневерявам на традицията и ще отида и тази година,
но ми се иска да направя един есенен Истанбул. Само през есента не съм го виждала
и си мисля, че много ще ми хареса  Hug
Поздрави на всички и ще се постарая да ви навестявам по-често  Hug

# 710
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 592
Джули, добре завърнала се  Grinning Hug

# 711
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     jullianna, липсваше! Добре дошла!  bouquet

     Напълно те разбирам... тези думи и аз съм ги писала миналата година по това време... Когато не предстои пътуване, не смея да влизам, точно по същите причини, а вляза ли... скоро има вече платено пътуване. Това стана традиция. Ние пътуваме след 2 седмици, а и на мен не ми се отварят.... абе, обща болест. Знам, че повечето момичета ме разбират и не се сърдят на изчезванията.

     eti_82, Мимии, благодаря!   bouquet

     
Скрит текст:
Няма да казвам кой е виновен, че вече почнах за мрънкам на мъжо за там.

# 712
  • Мнения: 23
Здравейте, пътуваме на 4-ти април, повечето от обектите смятаме да посетим сами, само двореца Топкапъ с екскурзовод.
1 ден
8:30-10:30 Пешеходна разходка хиподрума и другите безплатни забележетелности.
10:30-11:30 Йеребатан сарнаджъ
11:30-12:45 Архелогическия музей
13:00-16:00 Топкапъ с агенцията
Връщане в хотела да се настаним и след това разходка

2 ден

джамията Сюлеймание

разходка до азиатската част с ферибот

моста Галата и кулата галата

египетския пазар

Вселенската патриаршия

желязната църква Свети Стефан

3 ден

Капалъ чарши

Мол форум

аквариума Туркоазу

заминаване за Одрин и България



Ако искаме да стигнем в азиатската част на Истанбул, от гара Сирекеджи ли трябва да си хванем ферибот, и как се казва спирката в азиатската част? През колко време тръгват фериботи? За тях жетони ли трябва да купим?

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 10:36 от root666

# 713
  • Добруджа
  • Мнения: 216
root666, в неделя Капълъ чаршъ не работи. Ако държите да отидете, трябва да си изберете друг ден. Може да го замениш с Египетския пазар, той работи в неделя.

Лек път и много емоционално изкарване!  Hug И ще чакаме като се върнеш да пишеш какво е положението с лалетата.  Grinning

# 714
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689

Ако искаме да стигнем в азиатската част на Истанбул, от гара Сирекеджи ли трябва да си хванем ферибот, и как се казва спирката в азиатската част? През колко време тръгват фериботи? За тях жетони ли трябва да купим?
Пресичате улицата и попадате на Еминьоню. Фериботите за азиатската част тръгват от там и има почти непрекъснато, нещо от рода на 20 минути. Можете да ползвате Истанбулкард или жетони.
Нали знаете,че Желязната църква все още е в ремонт?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     root666, 4 април е днес!  ooooh! Блазе ти! Стягай багажа и приятно изкарване!

     Момичетата са ти казали за пазарите и за фериботите до Азия. Египетския е много удобен за неделя. Форум с тюркоазо е с фирмата, нали?
     Предвид ремонта на църквата заменете я с нещо друго. Вселенската патриаршия може да остане за друго ходене, когато да се съчетае с вече ремонтираната Св. Стефан или поне я комбинирайте с разходка из квартала, за който тук е говорено (мисля, че angelina.bgk имаше фоторазказ от там).
     Кула Галата не знам до колко работи, но може да остане последна за деня, с разходка по Истиклял и Таксим преди това и моста после. От Азия може да се върнете до Кабаташ, от там с фуникульора на Таксим и по изброените места. От моста на трамвая и обратно в хотела.

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 10:56 от beljata

# 716
  • Добруджа
  • Мнения: 216
beljata, вие ще ходите ли на пешеходната обиколка с екскурзовода? Thinking


Мисля си дали да не отидем до Саръйер след като приключим в Емиргян. Нали са в една посока, но не съм наясно Саръйер преди или след Емиргян е. И ако е след дали има много да се пътува до там?  Thinking

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 11:09 от dobrudjanka

# 717
  • Мнения: 23
Да, значи Капалъ чарши остава за събота, а за църквата св. Стефан смятахме да се разходим и из квартал Фенер, доста стари сгради има там, на мен много ми харесват.

А за ферибота каква да бъде крайната спирка, как се казва като име?

До истиклял кой автобус да хванем, та после да се прибираме пеша през Таксмим, кулата Галата и моста на разходка пеша?

Мисля че улучихме точно с лалетата, тъкмо се бях притеснил, че сме много рано. И времето го дават да е 20-24 граадуса и да няма валежи, дано...

# 718
  • Варна
  • Мнения: 4 221
beljata, вие ще ходите ли на пешеходната обиколка с екскурзовода? Thinking

Ммм, ние - не. За тях - не знам.

Зависи как ще се разберем, но не искат да влизат в Джамията... Това ще го уточним, не е проблем, защото дали с фирмата, или с нас, този маршрут ще се мине.

И за да не е само това, ето какво се е заформило в главата ми...

петък:
- разходка по стандартния маршрут на пешеходната (заради тях, а и заради нас - да влезем отново в атмосферата на любимия град), закуска на любимо място
- Гюлхане с кафенце
- възможно е Йеребатан
- може Сюлеймание, оттам надолу "гащите" Joy
- балък екмек (някой не обича риба, ще търсим друго)
- до Кабаташ (може и пеша, щото пък други много обичат сладко, а Гюллюолу миналия път ни се изплъзна)
- Емиргян
- Сапфир
- Таксим, Истиклял, кулата (може би отвън), моста, трамвая... страната на сънищата

събота:
- Еминьоню
- Кадъкьой
- Мода
- Бейлербей
- Юскюдар
- Кабаташ (оставяме ги за Долмабахче)
- Йълдъз (сами)
- Таксим (след като си ги приберем от кафето пред двореца)
- Френската уличка
- Ортаклар

неделя:
- Египетския
- може тук Гюллюолу (ако не стане преди това, щото само за тая баклава ми се говори)
- хотела
- надявам се, ако пак чакаме "островитяните" - кафе до Долмабахче
- нататък МОЛ, Лозенград... и дОма

Това е само в главата, нищо още не съм описвала, разписания не съм гледала, въобще... наникъде не съм.

Вие отказахте ли се от Сапфир и, ако не, кога ще го вмъкнете, щом искаш и Саръйер.

root666, зависи къде в Азия ще ходите - там са Кадъкьой и Юскюдар, основните, а отсам най-ползваните са Еминьоню и Кабаташ.
Истиклял тръгва от Таксим и стига до кулата, от нея надолу е моста. До Таксим... зависи откъде идвате. Уточни реда и ще помагаме.
Това, последното, не биваше да го казваш Crossing Arms Не сме те чули! Mr. Green

# 719
  • Добруджа
  • Мнения: 216
И аз за събота така съм я замислила програмата  Hug, може и заедно да се движим.  Joy Всъщност вместо френската уличка, ако е светло все още ние може да се качим на кулата Галата.
От Сапфир не сме се отказали, а за Саръйер сега го измислих  ooooh! но не знам дали е много далече. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт