"Обичам" Топлофикация 2

  • 183 457
  • 2 156
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 349
А ние сме още в трепетно очакване на тези изравнителни сметки  Crossing Arms

# 46
  • София
  • Мнения: 940
Аз имам да доплащам 243лв. Утре ще ходя да питам дали може да се разсрочва, ако не колко е лихвата на месец. Просто няма как да ги платя наведнъж.  Confused

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Тръгнаха да ме съдят и в резултат ги осъдих аз - направо ги разперушиних, сега имат те да ми доплащат  Twisted Evil и ще ги гоня до дупка, колкото и малка да е сумата. Въпроса е принципен.
Искам да кажа на всички - търсете си правата защото тези тези мошеници са незаконни от всякъде и с добър адвокат ще спечелите всякакво дело срещу тях. И внимавайте да не пропуснете сроковете за обжалване или възражение на какъвто и да бил техен иск, другото ще го свърши адвоката. Безкрайно доволна съм от моята адвокатка, ако някой иска координати, да ми пише на лични.
Откакто минах на бойлер и на климатици, у нас целогодишно е 24-5 градуса и дори уж високите сметки за ток са мижави в сравнение с това, което идваше преди като сметки и такси от тях.

# 48
  • София
  • Мнения: 8 014
Unknown_lady, поздравявам те за успеха! Simple Smile Много се радвам, когато чета такива позитивни новини.  Laughing

Резултат от нашата изравнителна сметка, която не била излезнала на хартия, но ми казаха по телефона: имат да връщат 134лв. Очаквах, че ще връщат повече, но и това е нещо.

# 49
  • Мнения: X
Здравейте отново:) Вече не само обичам, а съм безумно влюбена в Топлофикация...Цяла зима не сме били в София, в апартамента не е живял никой, през целия отоплителен сезон. Имахме подадено заявление за нулево ползване и всеки месец си плащах само такса сградна инсталация. Сега се обадих за питам за изравнителната сметка, защото не ми излиза в интернет, оказа се, че имам да доплащам близо 300 лв! Sad Според жената от централата потребление в апартамента е имало. В нова кооперация сме, топломерите са извън апартамента, в общия коридор. На какво може да се дължи тази сума? Не съм спирала централно парното, а само от термостатите, бяха на нула. Тъй като цяла зима не сме ходили до София, а апартамента се продава, пратих брокера в началото на сезона да види радиаторите как са, каза, че са студени, няма течове...Възможно ли е да е крадено парно, или може би има някакъв проблем в самите термостати, не са сложени правилно, или..Не знам какво да си мисля, въобще не очаквах това и съм шокирана.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 912
Пак любимата тема!
Този път "обичам" и Топлофикация, и Техем, защото уж минаха да ме отчетат Април, а още не съм получила отчета, а те ще ми смъкнат поне 200 лева, обаче продължават да ми начисляват лихви върху неплатените ми суми, които нарочно съм оставила и са горе-долу толкова! #Cussing out

Още повече че исках да ползвам единствения си радиатор вкъщи тази зима, но той си беше хладен през повечето време!

# 51
  • София
  • Мнения: 313
aniese, ние също сме в ново блокче, но топломерът е в апартамента и е един на входа. При положение, че парното се ползва в двустайно жилище вечер, нощем малко и денонощно уикендите, то месечните ни сметки са под 70лв включително и топлата вода. А само за парно, без топла вода сме изхарчили около 1,3 мегаватчаса по около 83 лв за мегаватчас + ДДС = 130 лв за отоплителния сезон без сградната инсталация.
Възможно е термовентилите да са пускали парно, тъй като температурата в жилището е падала под определани градуси. Не помня точно колко, но ми е правило впечатление, че при понижаване на температурата в помещението, то парното се включва само. Разбира се, това е ако термостатите имат тази опция и е оставена активна.
Добре е да се проверят показанията на топломера в началото и края на отоплителния сезон. Възможно е и да е грешка. Една година не ни бяха начислили никаква топла вода.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 349
А няма ли да е ясно всичко едва след като изтече и срокът за обжалване. Ако някой обжалва и му се приеме жалбата, то това ще рефлектира върху сметките на останалите от входа / блока.  newsm78

# 53
  • Мнения: 380
Аз ще обжалвам. В предната тема бях писала за смяна на водомер и минаване от отчитане на база на такова по водомер. Днес реших да им се обадя, защото изравнението още го няма, и о, радост, по мои сметки трябваше да връщат, но нееее, според госпожата по телефона има да се доплащат 400 лв. След разходка до топлинния счетоводител следобед се оказва, че има грешка, и хем са продължили да смятат кубиците на база, хем са добавили отчетеното от водомера.  Laughing

# 54
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
След разходка до топлинния счетоводител следобед се оказва, че има грешка, и хем са продължили да смятат кубиците на база, хем са добавили отчетеното от водомера.  Laughing
Shocked

# 55
  • София
  • Мнения: 4 349
А каква е "файдата" от това да се плаща на 11 равни вноски, а последната да е изравняваща  newsm78 newsm78 Някой да е на такъв режим на плащане към топлофикация  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 38 912
А каква е "файдата" от това да се плаща на 11 равни вноски, а последната да е изравняваща  newsm78 newsm78 Някой да е на такъв режим на плащане към топлофикация  ooooh!

Ние бяхме така. Само ни режеха главата. Дойде ли лятото, все доплащахме.
Отидох, спрях го това, преизчислих си водата и от две-три години, те ми плащат.

# 57
  • Мнения: X
А каква е "файдата" от това да се плаща на 11 равни вноски, а последната да е изравняваща  newsm78 newsm78 Някой да е на такъв режим на плащане към топлофикация  ooooh!
ние сме така, не знам дали е по-добре, поне по-ниски са сметките през зимата  Grinning не ги плащаме редовно, все поддържаме средно 350 лева неплатени...
Изравнителната - минус 333 лева, ура !

# 58
  • Мнения: 46 592
Аз ще обжалвам. В предната тема бях писала за смяна на водомер и минаване от отчитане на база на такова по водомер. Днес реших да им се обадя, защото изравнението още го няма, и о, радост, по мои сметки трябваше да връщат, но нееее, според госпожата по телефона има да се доплащат 400 лв. След разходка до топлинния счетоводител следобед се оказва, че има грешка, и хем са продължили да смятат кубиците на база, хем са добавили отчетеното от водомера.  Laughing

Това се случи при нас преди 2 г. Но не сме обжалвали. Просто ги уведомихме по телефона и те си видяха грешката и я коригираха  Peace

# 59
  • Мнения: 380
Човече, аз ходих, говорих с тях на място и жената ми каза, че има грешка и си отбеляза.

Изравнителните още ги няма, аз все пак си мисля, че трябва да им пусна писмено едно възражение, защото иначе, така на думи я го оправят, я не...   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт