Черен списък на храни и хранителни продукти - 5та тема

  • 153 272
  • 635
  •   1
Отговори
# 600
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Не съм виждала сирене на тази марка.

# 601
  • Мнения: 27 475
Солено, с изкуствен "вкус"...дори мъжете вкъщи (които не подбират много) не искаха да го ядат... Joy

# 602
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Солено, с изкуствен "вкус"...дори мъжете вкъщи (които не подбират много) не искаха да го ядат... Joy
На мен това ми е последна инстанция - ако мъжът ми, който е като циганска торба, не иска да го яде, значи е пълен боклук. Та той изяде вкиснат боб и каза, че бил странен, но не разбрал! Mask Satisfied

# 603
  • Мнения: 27 475
И досега се шегуваме вкъщи колко е било "трайно" онова сирене Joy Нямаше свършване, никой не посягаше към него- дори в готвени неща беше странно. А как го купихме? Някаква жена купуваше такова сирене и го хвалеше колко било хубаво и как само такова купувала...и решихме да го пробваме. Оттогава не си правя експерименти, явно вкусове всякакви има...
Мъжете вкъщи са всеядни. Не ядат ли нещо, значи е зле Grinning

# 604
  • Мнения: 81
Отново включване от мен.
Поради закъсняване в доставките, останах без кисело мляко в къщи.
От доста време ям само Родопчанка голяма кофичка 2250 гр.
Срещам я на три магазина , а другаде не знам къде го има.
Тъй като не доставят тия дни, си купих друго кисело мляко - Родопско чудо наше домашно кисело мляко с каймак.
Смешници...
Вкусът на това кисело мляко е като на краве масло. Да ама аз ако исках да пия айран от масло , щях да си разбъркам масло с вода . Пълна идиотщина. Тия хора не се ли научиха, че киселото мляко е кисело мляко
Не е сладко мляко, не е масло, не е ...
Никога повече няма да купя подобен бълвоч.
ТОВА НЕ Е КИСЕЛО МЛЯКО.

Хайде като съм почнал, да докладвам и двата продукта "крема сирене" ВАРНА и хранинвест (те са с подобни етикети, на единият пише "варна" на другият "хранинвест ООД"
И  в двата има от веществото Х. Който все още не знае какво е то, обяснявам ОТНОВО. Това е неизвестно за мен вещество , което придава на продукта неприятна миризма (нещо средно между мирищеща свинска мас, стари мръсни чаршафи и лой) и го прави непоносим за ядене (МНОГО ВАЖНО. миризмата НЕ  предизвиква гадене, просто е супер отвратителна и убива апетита моментално). Има го в някои кисели млека (в различна сила, като  Верея държи лидерството. Активията също владее позиции), в готовите айрани (и без друго, повечето от тях са все едно смес от гипс и вода, не знам защо слагат и вещество Х -  гипса и водата поне нямат мирис) някои сладки, в крема сирене .
Засега не съм го усещал  в прясно мляко.
Но пък имаше едно червено вино "Мераклийско" което също удряше на подобен мирис. А във виното няма млечни продукти !?!?!

Нататък...
Консерва русенско варено Бона Деа на Диавена. За разлика от хубавите им рибни консерви, тук готвачът е попаднал на липсващи страници в готварската книга и е решил да приложи уменията си към рибата, към свинско месо и да направи русенско варено .
Ако беше се сетил и да удари един етикет "храна за домашни любимци" щеше да утрепе... хм ... рибата  Simple Smile Абе котките и кучетата щяха да са му благодарни ( преди време купувах консерви за моята котка и въпреки, че наглед съдържанието беше приятно , на мирис беше все едно с машинно масло е приготвяно ) Сигурен съм че Бона Деа русенското варено щеше да е невероятен деликатес за моята котка. И далеч по-евтино от котешките консерви, съдържащи преобладаващо ориз и само около 14 % месо.

Това е засега. При всеки възможен случай ще се включа отново.

# 605
  • Мнения: 81
Копирам поста си от темата за Лидл:

Пълен боклук ОВЧЕ кисело мляко Родна стряха, с.Маноле, Пловдивско.  Стъклен буркан, тумбест. Годно до 12.11.2018, L2228098
1.Миризма лоша, силна, леко като на развалено нещо, но не мога да го оприлича.
2.Никакъв вкус на овче мляко.
3.Никакъв кисел вкус, всъщност никакъв вкус
4.Структурата не е като на овче кисело мляко. Това е много пухкаво, не е маслено, прилича на хомогенизирана, разпенена извара
Извод за мен- това е изкуствен продукт. Но пък е около 5-6 лв килото.
Ако не забравя , ще отида да си купя това кисело мляко , за да разбера това "развалено нещо" наистина ли е веществото "Х" , което аз усещам и най-после някой друг е усетил .

# 606
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Млакото Родопско чудо е в пъти по-хубаво от Родопчанка. В последното дори съм намирала умрели мухи. Много нечистоплътно приготвено. Родопско чудо има страхотен вкус и каймак. Цялото семество го обожаваме.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Диане,всичко това, което си изброил е най-евтиния продукт, ся едно е да дадеш 1.50 за крема сирене, друго е 2.70, на диавена консервите са с най-ниска цена, какво да има вътре за 1.70? Смотани продукти.

# 608
  • Мнения: 81
Млакото Родопско чудо е в пъти по-хубаво от Родопчанка. В последното дори съм намирала умрели мухи. Много нечистоплътно приготвено. Родопско чудо има страхотен вкус и каймак. Цялото семество го обожаваме.
Аз се базирам на вкусовите си усещания от едно време , когато съм ял тогавашното кисело мляко в стъклени буркани с алуминиева капачка. После излязоха пластмасовите кофички и млякото беше различно, по-лошо. От тогава до сега , вкусът който имаше млякото , не съм го срещал повече. (една от причините съвременния таратор да не е на такова високо ниво като преди - липсата на изключителният аромат на киселото мляко... а и сегашните краставици повечето миришат на зелена трева, а не на краставици)
Преди време имаше кисело мляко Роса, което в определен момент почти заприлича на кисело мляко, но после изчезна от пазара.
После бяха Сердика (което се превърна във продукт с мирис на ... вода) после още няколко други, та в настоящият момент, Родопчанка е най-близо до еталона ми за кисело мляко. Елена също беше добре, но от известно време насам върви на разваляне.
Родопско чудо е хубаво, защото мирише на краве масло, а това е един хубав мирис ( в момента болшинството масла миришат на чорапи и е трудно и при тях да се намери нещо сносно за ядене).
Не искам да се конфронтираме за това кое мляко било хубаво и кое не . Преди време една колежка ядеше едни сладникави кисели млека и ги наричаше "хубави" , просто защото не обичаше кисел вкус.
Аз се сравнявам с нещо, което съм опитвал и което помня.
И като си говорим за спомени, сеща ли се някой, че едно време сиренето беше кисело? Хапваш малко и слюнчните жлези те присвиват от болка все едно си ял лимон.  Според мен доста хора са забравили този факт и хрупат съвременните сирена с единствено открояваща се вкусова съставка - сол. А къде остава миризмата? Аз сол мога да си ям и натюр, ако ще е за солта.

И между другото - не обичам каймак, нито в прясно ,нито в кисело мляко . Не държа на него и не купувам млякото заради него.
Обаче най-вкусен е каймакът като си направиш нишесте с мляко Simple Smile
А един от най-приятните аромати е нишесте РОЗА. Къде изчезна това нишесте? Всички хубави неща изчезват.

# 609
  • София
  • Мнения: 5 187
Сиренето с патогени е кисело. И продуктът, във форма на сирене.
Истинското сирене не е кисело.
"Хубавият аромат роза" е бил ароматът на младостта, щото и тогава е бил синтетичен, както сега.

# 610
  • Мнения: 9 167


това "Сирене" ?!!
по голям боклук от доста време не бях купувала , подведох се по етикета ..викам си било е за Германия значи са спазили нещо по стандартА ..еми толкова е .. че просто котките на двора не го искат!
Лошото е че купих и една кутия овче от същия производител. 9,99лв.

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Коя е фирмата?

# 612
  • Мнения: 10 056
Май в Лидл го видях и бях се замислила дали да си го купя. Така и не разбрах коя е фирмата, но
запомних вида на тенекиите. Малко количество беше.

# 613
  • Мнения: 335

Oreo crunchies
По-отвратителни бисквитки не бях яла. Бяха и леко побелели, но не е това причината за вкуса. И са скъпи даже..

# 614
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Аз орео като цяло никога не съм харесвала, предпочитам си турския вариант, но забравих как се казваха.

Общи условия

Активация на акаунт