Български исторически сериал "Дървото на живота" тема 2, година 2013

  • 53 978
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206


Асен Вълчев/Йосиф Сърчаджиев
Герой, участвал в борбите за Освобождение, уважаван видински гражданин и успешен предприемач, за когото националният идеал и Родината са над всичко.

 

Петруна Вълчева/Мария Кавърджикова
Съпруга на Асен и майка на Йордан, Панто, Христо, Илия  и Бела. Петруна е изцяло отдадена на семейството и семейното благополучие.



Йордан Вълчев/Христо Шопов
Патриот, офицер, участник в движението за освобождение на Македония.




Христо Вълчев/Башар Рахал
Тайно увлечен по социалистическите идеи.



Илия Вълчев/Моню Монев
Най-малкият син в семейството, роден с недъг и израснал с чувството за липса на любов и разбиране, за недооцененост.

 

Панто Вълчев/Владимир Карамазов
Виенски възпитаник и бохем. Материалист, отдаден на собствените си нужди и поставящ личните интереси над всичко останало.



Бела Лозанчева/Койна Русева/Дъщеря на Асен и Петруна, акушерка, съпруга на офицер и революционер, която страда от липсата на деца в брака си



Тодор Лозанчев/Иван Стаменов/Офицер, родом от Охрид, борец за Освобождението на Македония.



Азра Алтън/Александра Лопез/Чувствата я свързват с Йордан Вълчев, но обществените предразсъдъци правят тяхната връзка невъзможна.



Евдокия Хаджиконстантинова/Анастасия Ингилизова/Евдокия Хаджиконстантинова - богата наследница, увлечена по Панто Вълчев.



Божура Джелезова/Теодора Духовникова/Момиче с "репутация", изпратено от семейството си във Видин. В радара й попадат братята от рода Вълчеви.



Яна/Луиза Григорова/Прислужница в дома на сем. Вълчеви



"Дървото на живота" е историческа семейна драма, чието действие стартира с обявяването на Независимостта през 1908 г. Действието проследява историята на многолюдно и заможно градско семейство на фона на ключови за българската история събития. В сагата се разпалват и заплитат семейни войни и драми – баща срещу син, брат срещу брат, борба за наследство и богатство, героични военни подвизи, невъзможни любовни истории и изневери, предателства и престъпления, а образите са изключително реалистични и пълнокръвни.

"Дървото на живота" е по мотиви от романа "Битието" на Владимир Зарев.



Официална страница на сериала
Сериалът във фейсбук
Сериалът се излъчва всяка неделя от 20.00 ч. по tv7


За момичетата в чужбина - ето магнети за сериите
Еп. 1
Еп. 2
Еп. 3

За тези, които не знаят как да работят с магнет - копира се целия линк тук от magnet до последната цифра или буква. След това се отваря торент програмата, отива се на функция добави торент от урл - там има едно падащо меню, копира се там линка и след това се стартира свалянето.

Български исторически сериал "Дървото на живота" №1

Темата е оформена със съдействието на GEIA

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 20:48 от Nadia Jasem

# 1
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Надя, Гея,   bouquet .Прекрасно изглежда, новата тема Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 931
Благодаря за новата тема   bouquet

# 3
  • Мнения: 31 208
Чудесна нова тема. Благодаря!  bouquet
На мен сериала ми харесва и си го гледам с кеф.

# 4
  • Мнения: 534
Благодаря на Надя и Гея за новата тема   bouquet

# 5
# 6
  • Мнения: 4 594
И аз благодаря за темата.  bouquet

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Нали думата "исторически" нямаше да присъства?

# 8
  • Мнения: 4 594
Пиле, не се отказваш, а? hahaha

# 9
  • Мнения: 2 761
Мерси за новата тема   bouquet.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пиле, не се отказваш, а? hahaha
До последното перо. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 335
Ауу, че сте бързи с новата тема.  Laughing Благодаря  bouquet

# 12
  • Мнения: 0
хубава тема  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 545
Невероятно добре оформена тема!   bouquet  bouquet  bouquet

Да продължа с няколко думи дискусията от предишната - доколко е неубедителна любовта на Йордан и Азра и дали има някаква предистория...

Според мен тази любов няма предистория.
Когато двамата се срещат в двора на Вълчеви, Азра е вече пораснала, а красотата и невинността й явно пленяват Йордан от пръв поглед Heart Eyes. Срещата им явно е съдбовна, защото рефлектира трайно и върху двамата. Оттук нататък те са обречени един на друг Laughing, както и става ясно от развитието на тая история.

Друг е въпросът, че нещата при тях се развиват твърде бързо, направо с холивудска скорост Laughing. Неубедителността в чувствата им според мен идва в по-голяма степен от играта на Шопов. Неговият герой е по-възрастен, по-зрял, а тя е все още дете - невинна и непресторена в отношенията си. В този смисъл е нормално той да е водещият в тази връзка и да дава тон на всичко случващо се между тях двамата.

Шопов е невероятен актьор, с много силно присъствие, но до известна степен студено и малко властно. Отива му да играе роли на бунтари, които повече действат, а по-малко говорят. Всъщност повечето му известни роли са такива - в "Маргарит и Маргарита" пък и във "Вчера". Последният филм с негово участие, който съм гледала е "Следвай ме" - там играе роля на емигрант-психотерапевт, но отново е доста сдържан. Това явно е характерно за неговата игра. И с ролята си в "Дървото на живота" затвърждава характерния за него стил на поведение.

Ще трябва да се примирим с това - Йордан си е  Йордан, а Панто - Панто Laughing. На Панто ще разчитаме да внесе повече романтика в сериала и да ни покаже как се ухажват жени (щото съм убедена, че няма да се ограничи само с госпожица Евдокия hahaha)

# 14
  • София
  • Мнения: 6 219
Благодаря Надя, справила си се чудесно Simple Smile

Неубедителността на любовта между Азра и Йордан идва от липсата на информация и постните цени между тях. И магьосник да си с очите няма как от половин поглед зрителите на тв сериал да прозрат дълбочината на чувствата.

Общи условия

Активация на акаунт