Български исторически сериал "Дървото на живота" тема 2, година 2013

  • 54 021
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 803
Simpatikonia, има и нещо друго - епохата е била друга, не са изразявали чувствата си открито, не са ги показвали. Затова и той може да е толкова привидно студен. А и характерите на единия и другия брат са коренно различни. Не може по един и същи начин да изразяват чувствата си, все пак Wink

# 31
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

Браво за какво - че съм съгласна с теб или че не съм критикувала сериала досега  Mr. Green

Аз Евтим Милошев като продуцент съм го критикувала три години в два форума. Дала съм си лептата  Laughing  Laughing  Laughing
И за това произведение ще изОкам, ама поне трета серия да изгледам, че тогаз.
Ама още не ми е минала фрустрацията от първите две.  ooooh!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И за двете, Мяч, и за двете.  Sunglasses

Чакам твоя анализ. Аз бях с 2 серии, че са ми достатъчни. Но пък е интересно да се чете темата Mr. Green

# 33
  • Мнения: 0
Благодаря за новата тема. Много красиво оформена.   bouquet  bouquet

В@ня, според мен всичко идва от играта на Шопов.

Като се замисля сцената, в която се видяха за първи път, можеше да е представена доста по-добре и по-убедително. Лицето му просто не изрази някава особена емоция... Дето се казва на един мъж очите му светват и лицето му се изменя дори само при вида на хубава кола (или кон), да не говорим ако това е жена, която в един миг променя живота му ...  

Точно за това говоря и аз. Шопов го харесвам като актьор, но тук е абсолютно безизразен. Изобщо не и помага на Лопес. Лицето му е каменно. Може би трябва да изразява суровост, или да прикрива емоциите си като офицер, но на мен не ми харесва това решение.
Друго нещо е Карамазов. Много ми харесва, много. Като се появи и изпълва екрана. Дори не му е нужно да говори кой знае какво. Много харизматичен.

# 34
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 803
Ми Шопов не е виновен за това, режисьора така е решил Wink

# 35
  • Мнения: 871
Много добре му се отдава на Шопов да гради образа на Йордан: суров човек, отдаден на националния идеал, скован и резервиран в интимните си чувства. Нали сам казва на смъртния одър на баща си: "Нямам друга жена освен България!". Още повече, че той си дава сметка за безумието и невъзможността на тази любов. Именно тази несигурност го прави въздържан, мълчалив, всичко се казва с очи. Слава-богу, ако беше плямпало като Панто, едва ли щях да се задържа да го гледам  Laughing За този типаж имам дежа вю.

И да, водещ е във "връзката" до сега: той отиде да я прибере под дъжда, той предложи срещата, той отпрати девойката да си ходи, за да не закъснее.

Вие да не би да познавате само хора с фриволно/свободно поведение стил "Панто" ? Или пък очаквате "любовни обяснения"  Stop

И четиримата братя са с различна емоционалност и бих казала съвсем подходяща за епохата.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 00:13 от greendream

# 36
  • Мнения: 4 606
Ах, кога резнаха опашчицата на Тодор? Пропуснах този сюблимен момент. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 206
Ах, кога резнаха опашчицата на Тодор? Пропуснах този сюблимен момент. Rolling Eyes

След като са прочели коментарите тук  Joy Joy Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
Ах, кога резнаха опашчицата на Тодор? Пропуснах този сюблимен момент. Rolling Eyes

И аз това се питах...

# 39
  • Мнения: 206
Търсейки в чичко гугъл, кои песни са били популярни по него време намерих, че през 1908 е паднал Тунгуския метеорит.  Евентуални странични действия от него скъсяване косата на Тодор Simple Smile  Joy

# 40
  • Мнения: 24
Цитат
ако беше плямпало като Панто

Цитат
Вие да не би да познавате само хора с фриволно/свободно поведение стил "Панто" ?

Панто ухажва Евдокия по образцов начин. Рецитира страстно собствени стихове и " Фауст" (немския на Владо ме впечатли).

# 41
  • Мнения: 931
На мен не че Йордан (Христо Шопов) ми е чак толкова безизразен откъм чувства. Приемам образът му такъв, какъвто е - без да се размеква, без да показва чувства и емоции. Действително, примерно начинът, по който се втурна в бурята, беше достатъчно показателен. Фактът, че я покани на тайна среща, че и на това отгоре съвсем нахално я уговори пред баща й Wink - също.

Обаче ми дойде наникъде от един-два погледа, после да се държат за ръце и да се прегръщат. Пак ще се върна на мойто усещане за драма, но за да усетим една любов, трябва да усетим драмата в нея. Поне малко да ни я загатнат (хеле пък за такава невъзможна любов като тяхната!). Аз до момента не усещам никаква невъзможност в отношенията им, нито пък някой от тях да се е притеснил по въпроса. Единствено, че се виждат тайно, ама то кой ли в тия времена си е позволявал явни срещи?

# 42
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Панто ухажва Евдокия по образцов начин. Рецитира страстно собствени стихове и " Фауст" (немския на Владо ме впечатли).

Предполагам, това е причината героят му да е учил във Виена, а не в Сорбоната. И да рецитира Фауст, а не Бодлер.  Grinning
Трябва все пак да има нещо, от което да си личи, че екипът е вкарал някаква мисъл в предварителната си подготовка.   Whistling
Надали първо са измислили такъв герой, пък после са си казали "хм, сега трябва да намерим актьор за тази роля, който поне прилично да говори немски". Mr. Green

# 43
  • Мнения: 5 975
Предполагайки,че темата четат и част от създателите на сериала, ще задам въпрос-защо той е със заглавие "Дървото на живота" , след като вече има такъв филм с режисьор Терънс Малик от 2011 година? И то много коментиран и награждаван.Коректно би било да има поне някаква разлика в заглавието/мисля аз/.
Понеже следя 1 тема някъде от средата,бихте ли ми казали по чие произведение е филмът?
Ако първият ми въпрос е обсъждан вече....

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 09:21 от W

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 966

Обаче ми дойде наникъде от един-два погледа, после да се държат за ръце и да се прегръщат. Пак ще се върна на мойто усещане за драма, но за да усетим една любов, трябва да усетим драмата в нея. Поне малко да ни я загатнат (хеле пък за такава невъзможна любов като тяхната!). Аз до момента не усещам никаква невъзможност в отношенията им, нито пък някой от тях да се е притеснил по въпроса. Единствено, че се виждат тайно, ама то кой ли в тия времена си е позволявал явни срещи?

Много точно казано. И аз споделям мнението на повечето тук. Не смеех много да критикувам обаче, че нали сега съм в период на гледане на екранизации по английски класически романи и си викам може пък аз да съм прекалила с гледането и да имам изкривена представа как трябва да изглеждат тези сцени.
Ето наскоро гледах Север и юг. Ей, толкова любовна буря в един мъжки поглед не бях виждала.

Общи условия

Активация на акаунт