Отговори
# 45
  • Мнения: 425
Съншайн все още си е толкова,понеделник съм при ендото,този е   уж за нашия град най-добрия специалист на ехограф Grinning
magnet_for_happiness редактира,редактира и накрая айдееее чао Laughing.Чакай,никой не казва ,че не ни е полезно да ни обясняваш,напротив.Те и без това "знаещите " ни напуснаха Grinning.Аз си мисля,че този пост на Миленка беше с тънък майтап,тя така си пише ще ни свикнеш.

Редактирам за Съншайн-ТСХ 5.55

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 08:53 от rosenna

# 46
  • София
  • Мнения: 10 704
Антралните фоликули-прогнозират Яйчниковия резерв ( с размери 2-8 мм) могат да бъдат измерени и преброени в началото на месечния цикъл чрез ехография на яйчниците.

0 до 7 антрални фоликули: броят по-малък от седем антрални фоликула в двата яйчника е признак за силно намален фертилитет.
8 до 11 антрални фоликули: първи белези на намален овариален резерв.
12 до 14 антрални фоликули: няма място за притеснение, въпреки че фертилитетът може да намалее в близкото бъдеще.
15 и повече антрални фоликули: отличен овариален резерв, без намаление във фертилитета.
За определянето на броя антрални фоликули е достатъчен трансвагинален ехографски преглед.

Фоликулуметрия:Измерването на нарастващи яйчникови фоликули чрез ехографски преглед се нарича фоликулометрия.
Към осмия-деветия ден от цикъла се прави първия от серия ехографски прегледи, с които ще се проследи развитието на фоликула, т.е. започва същинската фоликулометрия.
Между десетия и шестнадесетия ден от цикъла фоликулометрията продължава с още няколко (поне два) ехографски прегледа, все така вагинални.В този интервал от време растежът на един от набелязаните по-едри фоликули устремно изпреварва останалите. Този фоликул се нарича доминантен фоликул.

Лека нощ.

присетих се да допиша- с фоликулуметрия може да се предвиди кога ще се пукне доминантния фоликул и да се действа за бебе, след това пак с вагинален трансдюсер се проследява дали се е пукнал фоликула ..

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 22:15 от magnet_for_happiness

# 47
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Магнетче  gydi  Определено не влагам лошо в постовете си.Не се отказвай толкова бързо от нас.Изчакай да се изтъркули тази тема и тогава реши

Бенииииииии,много се радвам,че писа  Hug

# 48
  • Мнения: 1 846
Съншайн все още си е толкова,понеделник съм при ендото,този е   уж за нашия град най-добрия специалист на ехограф Grinning
Колко, че не си спомням извинявай?
Ами той на ехограф може да е добър, може жлезата да няма възли примерно но това не означава че тсх ти е добре ако е над 5. Или над 2 щом планирате дете. Peace


Съншайн
добре съм,благодаря,че попита.Тъкмо преди малко получих смс от моя мъж!Наближава България,след ден два най-вероятно ще си е тук Simple Smile Ако не се обърка нещо,разбира се.И малко се вълнувам,защото ако се върне навреме за първи път ще опитваме в така наречените фертилни дни.Не знам има ли яйце,няма ли.Ама дано все пак да има Simple Smile
Главата страшно много ме боли,но тази вечер едва ли ще се наспя.Аз като знам,че скоро ще се прибере и не мога да спя,вълнувам се  Crazy luvbed newsm76 Two Hearts  loveuuu hug
Пожелавам ти, всичко да се развие както искаш. Hug Peace

Момичета не приемайте нещата толкова навътре, знаете че всеки от нас има някакви проблеми иначе надали ще пише тук?! Peace

 Прегръдки на всички от мен!  Hug

# 49
  • Мнения: 95
И ние, и ние!!  luvbed (Да не забравяме кандидат-татковците  smile3540) , че са ключов фактор  smile3521

ПП: Това май е най-добрият повод за първа публикация  Grinning

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 107
Добро утро на всички мацки Simple Smile

Въпреки ветровитото време, ви пожелавам усмихнат и ползотворен ден!  smile3521

# 51
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Добро утро и от мен. Навън времето наистина е мн гадноооооо  #Cussing out А с малкия на всичко от оре днес сме на зъболекар. Мъка ми е този ден.....

# 52
  • Мнения: 742
Добро утро, момичета!
daisy-to благодаря за кафенцето  Hug
Писенце Добре дошла при нас и скоро към отчетените   bouquet
Фло хубаво се опаковайте с малкия и го вържи с нещо за себе си, че да не го отвее вятъра. Аз като излязох ми беше трудно да си поема въздух - толкова е силен  #Crazy

 Hug Hug Много прегръдки за всички  Hug Hug

Аз се залавям за работа  ooooh!  

Успешен бебиправещ ден  luvbed

# 53
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Офффф ужасно е ама няма начин.
На мен днес ми е 12 ден и БТ си е ниска.Дано теста отчете днес положителен. Но пак е късно.Това означава че в овулация ще съм на 13 ден. Лф става 11 12 дни в такъв случай. етох че за да забременее една жена трябва да е над 10, но все пак се притеснявам.

# 54
  • Мнения: 965
Здравейте момичета!Искам да помоля някой да ми погледне графиката,както бях писала съм  нова в това начинание и нз,добре ли е или не.Нищо не разбирам newsm78

# 55
  • Мнения: 2 965
Добро утро на всички!  bouquet
Днес моят мъж има рожден ден. Пожелавам му да е жив и здрав, винаги да се подкрепяме в добро и в лошо. Дано скоро се появи и второто детенце! Praynig
Радинка,  според мен още не е имало овулация. Но ако искаш пиши в темата на Денис, тя ще ти каже най-добре! Peace

Хубав ден на всички! Hug

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 09:25 от @Daniella@

# 56
  • Мнения: 143
Добро утро и от мен! Дейзито мерси за кафенцето  Hug получих смс че тестчетата са пристигнали! Аз днес съм на 2 изпита стискайте палци. То в това време не е за излизане камо ли за изпити ама айде  Shocked Я да видим кой кога не чака?  Joy аз лично на 01.04 страхотен ден за положително тестче  hahaha

# 57
  • Мнения: 742
Дани в 1вия момент помислих, че на мен пишеш  Joy
disni007 на мен тогава г/д ми е О.  hahaha  Успех днеска на изпитчетата  Hug

# 58
  • Мнения: 2 965
Дани в 1вия момент помислих, че на мен пишеш  Joy


Боже, объркала съм имената! ooooh! Извинявай, Нели, имах впредвид Радинка!

# 59
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Дейзи,благодаря за кафето

Радинка,нека Денис да ти погледен графиката.Може и на ЛС да й пишеш.

Фло,не е толкова къса ЛФ.Док какво казва?Обикновено изписват дуфастонче,но след доказана О,че иначе я потиска.Прогестерон след О ще пускаш ли този месец?

@Daniella@,честит ти рожденик.Много да те радва

Дисни,успех на изпитите

И при нас много духа.Излизах да закарам малкия на ДГ.Следобеда пак имам работа навън.Добре,че съм с кола,че иначе зор.Цяла нощ вятъра виеше.Беше много непирятно

Общи условия

Активация на акаунт