1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 598
  • 145
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 615
Чела бях някъде, че жените с мъжки имена имали мъжка съдба. Като носител на такова име, потвърждавам от собствен опит и не препоръчвам Wink

Оставам твърдо за Ясна, впрочем! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 922
Първо да кажа, че името Ясна изобщо не ми харесва. Твърде ми е грубовато. Компромисен вариант е все пак Ясена, което е далеч по-благозвучно. Има доста по-красиви  имена със значение на "светла, сияйна", ако това се има предвид. Защото може пък и да е производно от дървото ясен или пък да е от "ясно, чисто, изяснено" Laughing
Производни имена от "светлина" - Светла, Сияна, Деница, Зорница. Харесват ми и споменатите Ралица, Албена, Елица и Вяра.  
Любимото ми женско име с Я е Яница. Което си е славянско отвсякъде плюс че има хубав имен ден на Еньовден Peace.
Славянски са и имената с окончание на -мира и -слава. Така че и върху някое такова може да се помисли, но те са дълги и имат кратък вариант.
Иначе наистина, че повечето имена са с гръцки, а така също и еврейски или латински корен.

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 13:36 от Greene

# 77
  • Мнения: 1
Познавам двама малки сладура,каката се казва Ясена,а братчето й Калин.

# 78
  • Мнения: 4 709
А защо не Явор и Калина? Съжалявам, чак сега видях това за братовчедките, и въпреки това Явор и Елица, някак си тези по си отиват.

# 79
  • Мнения: 5 259
Нито едно от изброените не може да се мери с Леда по красота.
Вместо Ясна може Ясена. Но и двете не ми харесват.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 195
Явор и Елица не звучи лошо като комбинация.  Peace

А колкото до Ясена... за мен това ''Е'' в средата го прави по-тромаво като звучене, отколкото Ясна. И значението е съвсем друго - нашата идея не е да произлиза от дървото ясен. Вече си имаме Явор. Освен това е едно от онези имена, които смятаме за леко скалъпени - като предложеното от pina Орлина. Като Юрия(от мъжкото Юри). Бориса. И все в тоя дух - имена, които са традиционно мъжки. 

# 81
  • Мнения: 4 696
И аз да се включа в темата, пък дано помогна!На мен от твоите предложения ми харесват РАДА И БАГРЯНА. А лично моите предложения са Пресияна и Бояна. stork-girl

# 82
  • София
  • Мнения: 4 878

Женското от Юри е Юра.

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ясенка е мое познато дете... и някак съм свикнала с името. Никога не я зовяхме с умалителни или съкратени имена...
Но 2 деца с една и съща начална буква -не.
Съветвам ви да не търсите женско име, подхождащо си с Явор.... Така ще ви е по-лесно.

# 84
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Явор и Елица е прелест!
Чак завидях лекичко и благородно Simple Smile.
Ясна не ми харесва.

# 85
  • Мнения: 3 922
Явор и Елица е прелест!
Чак завидях лекичко и благородно Simple Smile.

Наистина! Много красива комбинация се получава. Дано да изберат това Simple Smile

А колкото до Ясена... за мен това ''Е'' в средата го прави по-тромаво като звучене, отколкото Ясна. И значението е съвсем друго - нашата идея не е да произлиза от дървото ясен. Вече си имаме Явор.

Аз по-горе казах, че не ми харесва Ясна, но и Ясена също не ми харесва. Просто ми се стори малко по-благозвучно. И да,  точно, защото Ясна има няколко значения всеки, който го чуе ще си мисли различно нещо за произхода му - и със сигурност ще й честитят на Цветница празника Whistling.

  Виж Елица си е еднозначно и красиво. А и децата ще празнуват заедно имен ден на Цветница.
И на мен ми се струва най-подходящо като комбинация Явор и Елица

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 15:01 от Greene

# 86
  • Мнения: 3 922
.

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 15:06 от Greene

# 87
  • Мнения: 11 747
На мен не ми допада Явор и Елица  Thinking Елица не е толкова интересно като Ясна. Децата ще имат имен ден в един ден, което за мен не е желателно - нека всеки да си е със своя празник. Комбинацията ми стои някак твърде фолклорна.

# 88
  • Мнения: 3 922
Ясна не ми е никак интересно - по-скоро ми простее. Елица е  нежно и красиво, има сладко умалително (Ели) и стои добре до Явор като комбинация. Изобщо не ми е хрумвало, че е "фолклорно". Някой друг пък може да се сети за сериала "Забранена любов" - и там брата и сестрата - близнаци бяха Явор и Елица.

# 89
  • Мнения: 4 709
Ясна не бях го чувала изобщо, нещо бабешко ми звучи, то е въпрос на вкус де. Но Елица ми харесва много, и звучат добре, не знам да има нещо фолклорно, те онези от фолклора са Явор и Калина. А чак сега се сетих права си за  "Забранена любов" , но този сериал вече приключи и надали ще ги свързват със сериали.

Общи условия

Активация на акаунт