Кога бебето ви седна стабилно?

  • 4 326
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, мамчета! Simple Smile Моят син е на 7 м и 3 седмици и все още не седи сам, клатушка се и пада, но се заседява за няколко секунди. Много ми се иска да споделите, кога вашите бебчета започнаха да седят и има ли разлика между момичетата и момчетата?  newsm78

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Дъщеря ми седна стабилно когато на 71/2 м.
При всяко дете е различно. Някой деца сядат стабилно още на 6 месеца, но при повечето (по мой наблюдения) това се случва някъде около 8-мия месец.

# 2
  • Мнения: 646
Синът ми започна да седи сам малко преди 8-я месец , а на една приятелка ,дъщеря и на 7 месеца вече можеше да седи без никакъв проблем. При всяко дете е различно, и според мен няма значение дали е момче или момиче.

П. П. На една майка от квартала дъщеря и се научи да седи сама, чак след като проходи (проходи на година и два месеца), а до тогава постоянно се свличаше.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace

моето стоеше седнало на 6м, а пролази на 8м. и педиатъра ми се караше и ми казвше, че не трябва да го слагам седнал, трябва сам да се научи.
не зависи от пола кога ще могат да седнат.

# 4
  • Мнения: 646
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace



И това е много относително. Синът ми сам ,в кошарата се научи да седи, а започна да лази на 10 месеца, на 11 месеца проходи. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 328
Дъщеря ми седна стабилно на 8 месеца, а пролази на 7  Simple Smile

# 6
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace


Моите наблюдения не подкрепят това твърдение. Синът ми се научи да се изправя сам преди да пропълзи, а седна съвсем сам и стабилно точно на 6 месеца. При всичките ми познати също седенето идва преди лазенето. Някои дечица въобще не почват да лазят

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моите наблюдения не подкрепят това твърдение. Синът ми се научи да се изправя сам преди да пропълзи,

Да, и моята дъщеря се изправи и след това пропълзя  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 162
Синът ми седна стабилно някъде към края на 7 месец, началото на 8ми. На 6 месеца и малко го слагах да седи, но той не искаше и си полягаше, дори да е подпрян, за това и спрях. После сам започна да иска да сяда първо в мен, после и на леглото.
Все още не може да лази с мъка една - две крачки напред, по лесно му е назад. Но стой на ръчички и крачета и друса дупе на едно място.
От около седмица и половина сам започна да се изправя в креватчето си, като се държи за решетката.

# 9
  • Мнения: 27 524
Моята още не може  Simple Smile

Криско също седна след 8 навършени  Peace

# 10
  • Италия
  • Мнения: 490
И моята още не може да стои седнала. Задържа се няколко секунди само. Когато е на столчето за хранене или в количката /ако облегалките са в леко полегнали позиции / изправя гръбчето сама до седнало положение, но коланите й помагат да се задържи  Peace

И синът ми беше така навремето - късно седна, изобщо не пролази, но точно на първия му рожден ден правихме Прощъпулник.

# 11
  • Мнения: 1
Дъщеря ми започна да седи стабилно преди около месец. До тогава се задържаше за няколко секунди и после се свличаше.

# 12
  • Мнения: 1 383
Между осмия и деветия месец някъде.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 785
Дъщеря ми на 7м., синът ми на 10м.

# 14
  • Мнения: 2 196
Между 9-ия и 10-ия месец започна да седи стабилно самичък!Не съм подпирала с нищо,слагах го облегнат някъде или седнал в мен....но около два месеца му отне да започне да стои сам,без да клюма и пада Peace
След това се изправи,а пролази след прохождането Mr. Green

# 15
  • Мнения: 16
Благодаря ви, момичета! Hug Като че ли останах с впечатлението,че при момчетата малко по-късно се случват някои от нещата... А като казвате,че седят стабилно, означава ли и ,че се изправят сами? newsm78 Май, май се втурачвам повечко в някои детйли, но не искам да пропускам нищо важно от развитието  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 196
Както написах и в предния си пост детенцето ми до 10-ия месец вече стоеше сам стабилно,но се изправи сам на 10 мес. и половина....
Не мисля,че лазенето има общо със научаването на детето да стои стабилно...Не всяко дете лази или като моето-научава се след като проходи!

# 17
  • София
  • Мнения: 39 785
Сравнявайки двете си деца... определено синът ми е "по-бавен" и мързелив Simple Smile Единственото еднакво при тях беше късното прохождане - 1,3г.
Педиатърката ме успокояваше, че момчетата са по-мързеливи.  Laughing

# 18
  • Мнения: 456
Започна да  седи самостоятелно към 8-я месец,а на 9месеца пропълзя Peace

# 19
  • Мнения: 16
А педиатърката на моят син каза,че на 6м вече трябвало да седи сам?! Понякога ни помагат тези лекари, но и в някои случаи ни шашкат излишно!

# 20
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Моят син се научи да седи сам след като педиатърката ме научи как да го поставят правилно - с максимално разтворени крачета. За точно 2 дена спря да губи равновесие.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 785
Vaqlin, 6м е прекалено рано за самостоятелно седене.
Първата педиатърка на дъщеря ми беше от старата школа и ме караше да подпирам дребната с възглавници когато стана на 6м. Не е казвала, че трябва да седи сама.
Има време.

# 22
  • Мнения: 313
И аз да се намеся, че тези стари разбирания и мен много ме бяха притеснили..всяко дете е различно и по различен начин си тренира мускулите...моето започна да сяда стабилно, да пълзи добре и се изправи - всичко заедно в 8 месец. Но още от 7 месец започна една борба и набиране в най-различни форми на пълзене, за сядане изобщо не искаше да чуе, просто си имаше друга цел. А една лекарка доста ме беше шашнала като изкоментира, че детето било с много жилаво, а защо не може да сяда!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Моите и двете деца седнаха стабилно на навършени 8 месеца.Освен това и проходиха по-късно от останалите около нас, но са си различни, нормално е.

# 24
  • Мнения: 16
И на мен ми се струва малко крайно да се казва в кой месец трябва, задължително да се случи нещо и затова се радвам,че споделихте опит   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 44 156
на 6 и половина месеца. Момче е, не мисля обаче, че има разлика между момчета и момичета, по-точно между различните деца.

# 26
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Никога не съм подпирала с възглавници и прочие.
Синнът ми беше по-лежерен и мързелив и към 7м.самостоятелно се задържаше.
Дъщерята обратното;нямаше 6м.,когато правеше сама минутни стойки.

Не мисля,че пола е определящ в случая  Peace

# 27
  • Мнения: 16
Много ортопеди препоръчват да се "започне" със сядането към 7-мия месец!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 156
Аз не знам какво е това да се започне.
Моят син просто сам си седна, когато беше готов. Малко след това и на крака се изправи и т.н.

# 29
  • Мнения: 451
при нас нещата се случиха може би към 7-8 месец и аз тогава се бях ошашкала,че виждаш ли на 6 навършени месеца не може да се застопори седнал сам Crazy

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Моята дъщеря седна чак на 9м.

# 31
  • Мнения: 24
Моята дъщеря седна сама на 10месеца, преди това само се люшкаше. Пролази на 11 месеца и първи крачки направи на 1год и 2 месеца.
Когато са готови,тогава.

# 32
  • Мнения: 16
А просто информативно..., дори може да ви се стори глупаво Embarassed, но забелязали ли сте връзка между ранното поникване на зъбки и всички останали процеси в развитието? Да поясня-рано избиват зъбките, рано сяда, рано прохожда и така  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 24
А просто информативно..., дори може да ви се стори глупаво Embarassed, но забелязали ли сте връзка между ранното поникване на зъбки и всички останали процеси в развитието? Да поясня-рано избиват зъбките, рано сяда, рано прохожда и така  Simple Smile

Странно, но - да. Аз много пъти съм си мислела за това. При моята дъщеря имаше такъв момент, че 1во избиха първите 2 зъбчета и 5 дни по-късно пролази. Наскоро пробиха кътниците и няколко дни по-късно направи първите крачки.
Но пък едно детенце (приятелка на щерката) въри и тича стабилно но зъб още никакъв няма.
Незнам....при всяко дете е различно иначе ако беше еднакво щяхме да сме много подготвени за всичко Simple Smile

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
При моята дъщеря има някаква такава връзка.Освен че седна на 9м,първото зъбче изби на 1г и проходи на 1г и 3м.Слава богу в училище не изостава,дори напротив.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 785
Сега ако тръгнем да търсим под вола теле... Simple Smile

Щерката - 1ви зъб - 6м; не лазеше, седна на 7м, проходи на 1,3г
Синчето - 1ви зъб - 1,1g.; лазеше, седна на 10м, проходи на 1,3г

# 36
  • Мнения: 646
Не мисля, че нещата са свързани.
Синът ми : първи зъб на 6 месеца, на почти 8 месеца седна сам, а преди това , няколко пъти съм го виждала сам да се изправя в кошарата. На 10 месеца пропълзя , а на 11 месеца проходи.

# 37
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 773
Много ми се иска да споделите, кога вашите бебчета започнаха да седят и има ли разлика между момичетата и момчетата?  newsm78
Дъщеря ми започна да седи стабилно на около 7 и половина месеца, синът ми - след навършени 8.

# 38
  • Мнения: 24
Зравейте мами.Радвам се че намерих тази темичка и изпрочетох всичките ви коментари.Тъй като и аз имам своите притеснения относно седенето,лазенето,изправяне и тн.Ние сме на 7 месеца,а неще нищо да прави .Като е в ръцете ми скача като полудял заек,а си мислех че до сега поне трябва да пропълзи.Да ама не,явно няма срок за това и всяко дете си различно,разбирам от това което сте писали.Тепърва ще сме в очакване да ни се случат всички тези етапи.А мога ли поне да го стимулирам с нещо? newsm30

# 39
  • София
  • Мнения: 44 156
лазене изправяне и т.н. може да стимулираш с  оставяне на детето макс да се търкаля на земята и пространство , където да си се движи... Играчки наоколо и т.н. Предполагам масажи и гимнастики си правите... За друго стимулиране - не знам. Ако наистина те тревожи винаги може да си направите консултация със специалист, по-добре една без нужда, отколкото закъсняла в крайна сметка.

# 40
  • Мнения: 16
След 6-ти месец се прави профилактичен преглед при ортопед. Тогава той може да те насочи, дали е готов за проходилка,бънджи и т.н. Моя бебо започва да седи по-стабилно, но като се разконцентрира от нещо и пада Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 909
На 7 месеца и половина седна стабилно.

# 42
# 43
  • Мнения: 58
малката за пръв път седна сама на 9месеца, а брат и на 7 месеца.Тя пролази малко след това и сега тепърва започна да ходи сама за по 2,3 крачки. Малкия пролази на 8 месеца и от 9 прави крачки , но все още само по 5,6 може сам на 7 е долу.
сега са на 1,1 месец

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 12:44 от Botten Mary

# 44
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Моята бебка от скоро седи стабилно и лази.Почти на 8 месеца е.Все още не може да сяда сама но като я наблюдавам скоро ще се справи. Simple Smile Според мен си е до дете,някой са по пъргави други по мързеливички.  Heart Eyes

# 45
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Моята бебка от скоро седи стабилно и лази.Почти на 8 месеца е.Все още не може да сяда сама но като я наблюдавам скоро ще се справи. Simple Smile Според мен си е до дете,някой са по пъргави други по мързеливички.  Heart Eyes
Не е до мързел,а до двигателна активност и физиологичен процес  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2
Интересен въпрос на нас този етап ни предстои Simple Smile))))

# 47
  • Мнения: 24
Здравейте,имаме повод за радост,защото вече седим стабилно от около седмица.Гледам че съм писала на 5 април имайки своите притеснения ooooh!,но са били напразни.Видите ли след 2 седмици той сякаш от раз го направи.Така ,че мили майки без притеснения,рано или късно и вашите отрочета ще седнат,лазят и т.н.Когато са готови тогава Peace

# 48
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Моята бебка от скоро седи стабилно и лази.Почти на 8 месеца е.Все още не може да сяда сама но като я наблюдавам скоро ще се справи. Simple Smile Според мен си е до дете,някой са по пъргави други по мързеливички.  Heart Eyes
Не е до мързел,а до двигателна активност и физиологичен процес  Rolling Eyes
Естествено,че не е до мързел,написах го в преносен смисъл! Peace

Общи условия

Активация на акаунт