Кога бебето ви седна стабилно?

  • 4 317
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, мамчета! Simple Smile Моят син е на 7 м и 3 седмици и все още не седи сам, клатушка се и пада, но се заседява за няколко секунди. Много ми се иска да споделите, кога вашите бебчета започнаха да седят и има ли разлика между момичетата и момчетата?  newsm78

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Дъщеря ми седна стабилно когато на 71/2 м.
При всяко дете е различно. Някой деца сядат стабилно още на 6 месеца, но при повечето (по мой наблюдения) това се случва някъде около 8-мия месец.

# 2
  • Мнения: 646
Синът ми започна да седи сам малко преди 8-я месец , а на една приятелка ,дъщеря и на 7 месеца вече можеше да седи без никакъв проблем. При всяко дете е различно, и според мен няма значение дали е момче или момиче.

П. П. На една майка от квартала дъщеря и се научи да седи сама, чак след като проходи (проходи на година и два месеца), а до тогава постоянно се свличаше.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace

моето стоеше седнало на 6м, а пролази на 8м. и педиатъра ми се караше и ми казвше, че не трябва да го слагам седнал, трябва сам да се научи.
не зависи от пола кога ще могат да седнат.

# 4
  • Мнения: 646
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace



И това е много относително. Синът ми сам ,в кошарата се научи да седи, а започна да лази на 10 месеца, на 11 месеца проходи. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 328
Дъщеря ми седна стабилно на 8 месеца, а пролази на 7  Simple Smile

# 6
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
сядането идва след лазенето. когато се научи да лази се научава и да стои седнало Peace


Моите наблюдения не подкрепят това твърдение. Синът ми се научи да се изправя сам преди да пропълзи, а седна съвсем сам и стабилно точно на 6 месеца. При всичките ми познати също седенето идва преди лазенето. Някои дечица въобще не почват да лазят

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моите наблюдения не подкрепят това твърдение. Синът ми се научи да се изправя сам преди да пропълзи,

Да, и моята дъщеря се изправи и след това пропълзя  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 162
Синът ми седна стабилно някъде към края на 7 месец, началото на 8ми. На 6 месеца и малко го слагах да седи, но той не искаше и си полягаше, дори да е подпрян, за това и спрях. После сам започна да иска да сяда първо в мен, после и на леглото.
Все още не може да лази с мъка една - две крачки напред, по лесно му е назад. Но стой на ръчички и крачета и друса дупе на едно място.
От около седмица и половина сам започна да се изправя в креватчето си, като се държи за решетката.

# 9
  • Мнения: 27 524
Моята още не може  Simple Smile

Криско също седна след 8 навършени  Peace

# 10
  • Италия
  • Мнения: 490
И моята още не може да стои седнала. Задържа се няколко секунди само. Когато е на столчето за хранене или в количката /ако облегалките са в леко полегнали позиции / изправя гръбчето сама до седнало положение, но коланите й помагат да се задържи  Peace

И синът ми беше така навремето - късно седна, изобщо не пролази, но точно на първия му рожден ден правихме Прощъпулник.

# 11
  • Мнения: 1
Дъщеря ми започна да седи стабилно преди около месец. До тогава се задържаше за няколко секунди и после се свличаше.

# 12
  • Мнения: 1 383
Между осмия и деветия месец някъде.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 761
Дъщеря ми на 7м., синът ми на 10м.

# 14
  • Мнения: 2 196
Между 9-ия и 10-ия месец започна да седи стабилно самичък!Не съм подпирала с нищо,слагах го облегнат някъде или седнал в мен....но около два месеца му отне да започне да стои сам,без да клюма и пада Peace
След това се изправи,а пролази след прохождането Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт