БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 699
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 280
А сещате ли се и други рецепти с картофено пюре?

# 31
# 32
  • Мнения: 7 420
stenly, 100 човека са ти отговорили вече  Grinning И сигурно "проблемът" отдавна е решен .
Но и аз един вид да се запиша с рецепта за Пиле в сос от заквасена сметана . Тя е за пилешки бутчета ,но може всякакви други части  на пилето да използват ,както и към соса да се добавят и гъби ,и каквото искаш ....
Напоследък в същия сос настъргвам и малко наличен кашкавал . Става много вкусно !  Heart Eyes

# 33
# 34
  • Мнения: 5 001

От мен картофено пюре с яйца на очи...

В тава намазана с масло се разстила пюрето,правят се гнезда в които се чукват яйцата......Върху всяко яйце се слага половин щипка солчица и малко червено пиперче и бучка масълце.Пече се до готовност на яйцето(може и покрито с фолио,ако не обичате запечено пюре) ......
Ние яден със зелена салата по това време на годината........ Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 372
Картофено пюре с яйца на очи - утре ще го пробвам!

# 36
  • София
  • Мнения: 5 606
Викам как така цяла неделя никой не е писал, а то нова тема имаме Simple Smile
Да попитам от част от варено пиле искам да направя пиле със зеленчуци, ама дайте моля изпитана рецепта някаква и най-вече какви зеленчуци да наслагам - сетих се за картофи, моркови, грах  newsm78

# 37
  • Мнения: 9 123
чушки, зелен фаул, царевица.  Ако ядете - броколи, брюкселско и тн

# 38
  • Мнения: 226
Здравейте,

Някакви идеи с какво могат да бъдат заменени парченцата хляб в хапките - примерно мини палачинчици, друго? Друг вид хлебчета или нещо просто по-хубаво от нормален хляб?

Благодаря и лек понеделник!  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 6 214
Мини хлебни топчета някакви  newsm78

# 40
  • Мнения: 9 123
Здравейте,

Някакви идеи с какво могат да бъдат заменени парченцата хляб в хапките - примерно мини палачинчици, друго? Друг вид хлебчета или нещо просто по-хубаво от нормален хляб?

Благодаря и лек понеделник!  Mr. Green

палачинките няма да ти стоят на хапки. По-добре крекери или соленки изпечи някакви. Солени бисквити.
А хляба, за да ти стои по-хубаво от нормален хляб, изрежи на кръгове, които са по-големи от диаметъра на гнездото за мъфин-тава. Намазваш  хляба с масло от двете страни, натискаш да влезе в гнездото и запичаш във фурната. Така стават като мааалки купички, които гарнираш с каквото искаш.

# 41
  • Мнения: 3 419
Момичета,търся рецепта за ефектен десерт за гости.Искам да е нещо в купички/чашки ,т.е. да не е торта и да режа,а на всеки да сервирам. Изгледаха ми се очите в нета,но искам нещо,което освен красиво наистина ще е и вкусно  Praynig Помагайте!!

# 42
  • Мнения: 226
пеп-4о,

Много благодаря, точно такъв тип съвет търсих. Само едно питане - понеже фурната ми не пече отдолу, дали ще стане само отгоре ако се запекат?

# 43
  • Мнения: 9 123
snejinka, ще стане. Вдигни решетката с тавата по-нагоре във фурната. Целта е не да се препичат филиите, а да омекнат от маслото и хванат калъп там. КАто извадиш тавата, извади готовите на решетка да изстинат така.
Ако искаш да си направиш такива малки от кашкавал или пармезан?

# 44
  • Мнения: 363
Здравейте, днес е Благовещение, така че Честит Празник от мен   bouquet И понеже се зачетох за този празник и това което разбрах е , че е хубаво днес да се хапне нещо зелено, пък аз имам много пресен лук в нас, но не знам какво да го правя, някой може ли да ми даде някаква идея, може би за някаква питка с пресен лук  newsm78 хмм... но не съм яла, не знам дали има такава и дали ще стане вкусно Simple Smile може и да е нещо друго, каквото се сетите , ще съм ви благодарна Simple Smile   chef  chef

Общи условия

Активация на акаунт