Хистеректомията - въпроси , отговори , коментари .

  • 172 939
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
Димяни на мен лекарката в онкото още преди да ми изтекат  6 месеца болни4ен ми каза 4е в ТЕЛК няма да ми ги удължат скед като нямам назна4ена още ла4е или химиотерапия и ми подготви направо документите за ТЕЛК. Може да има и други врати4ки пробваи.

# 706
  • Мнения: 40
Ако са ти готови документите за телк носи ги .

# 707
  • София
  • Мнения: 5 751
Знaм,че от личнaтa ми трябвa някaкъв документ и епикризити ми не знaм дaли трябвa още нещо?

# 708
  • Мнения: 281
Момичета започнах да се притеснявам като ви чета На мен ми изтекоха шесте месеца и доктора каза ,че мога да се върна на работа за не по-малко от три дни и след това пак ще ми даде болничен Терапиите са ми свършили. Трабва само да занеса бележка, че съм била на работа и са ми изплащани осигуровки в тези три дни.

# 709
  • София
  • Мнения: 589
Момичета започнах да се притеснявам като ви чета На мен ми изтекоха шесте месеца и доктора каза ,че мога да се върна на работа за не по-малко от три дни и след това пак ще ми даде болничен Терапиите са ми свършили. Трабва само да занеса бележка, че съм била на работа и са ми изплащани осигуровки в тези три дни.

Резултати от скорошни изследвания знаеш ли? Няма да се притесняваш.  Hug На мен от ЛКК ми казаха, че като изтекат 180дни ще ми подготвят документи за ТЕЛК. Не са ми казвали нищо за допълнителни болнични.

Киарааз нали все бърза Мара. Исках да ти кажа, че си геройче. Само така! Peace

# 710
  • Мнения: 281
Да на 09.09 минах на контролен преглед и уж всичко е наред. Още когато бях в лъчето лекарката ме предупреди че след 6 месеца и връщане на работа за дни имам право да си поискам още 6 месеца. Честно казано макар ,че обичам професията си още не ми се връща, у дома се чувствам по-добре. Питах и в скайп "Зелена линия" отговора беше " Зелена линия 80011202: Вторият вариант е да се върнете за малко на работа и така да прекъснете болничните.
 След това можете да ползвате още 6 месеца, но от ЛКК."Така , че сега се моля доктора във вторник да си ми даде първия месец (от вторите шест) и после ..... ще му мислим.

# 711
  • Мнения: 53
Здравейте момичета. За сега и аз само чета. Майка върви по вашите стъпки и не може да си представите колко ни помага информацията в темичката.
И ние минахме операцията. Тежичка. Отворена операция. За съжаление и хистологията потвърди диагнозата. Но трябва да гледаме напред. В епикризата пише, че трябва и  лъчетерапия. Някой може ли да ми каже как протича? Къде я правихте? Кой преценява с линеен ускорител или др. апарат? Казаха, че трябва до месец да се направи, пък звънях в ИСУЛ места има чак след 2 месеца. Ние се позабавихме с операцията и сега за лъчето хич не ми се иска да се бавим. За това чета уж на всякъде в нета, проверявам.
Успех на всички борбени момичета.

# 712
  • Мнения: 666
Привет Ивмон! Ще ти разкажа как мина моята терапия пък дано  да съм в помощ на майка ти. Аз правих лъчетерапия преди 5 месеца   и мога да ти кажа едно нещо със сигурност а то е че всеки човек-организъм,  понася по различен начин тази терапия а и много зависи от това колко силно е облъчването. Не е еднакво за всички.  Аз имах 50 грея на линейния ускорител в онкото в Дървеница. За ред много се чака с месеци (мен ме съжалиха че тъкмо и бях родила )  Аз имайки се за мъжко момиче  я минах тежко. Трябва да се пият пробиотици през цялото време на терапията и малко след това .Ако не пие боли при изхождане. Трябва да се спазва диета да не консумира храни които подуват стомаха и да си вземе хапчета против разстройство.Ако получи радиационен цистит да пие по 3 литра вода на ден.само това помага аз бях така около 3-4 седмици ходих на уролог на когото имам доверие и за този вид цистит хапчета не помагат а боли много аз пишках и кръв Confused  но водата помага ревала съм от болки но в момента в който започнах да пия много ама много вода болките намаляват и почти  напълно изчезват. Ако намали водата отново боли.  Ох като се сетя през какво минах Confused    Ако имаш въпроси питай ще ти отговоря на всички ако мога.   И да кажа каквото и да е минава и заминава  важното е да знаете че   това което описах се случи на мен и не е задължително да се случи и на  майка ти.Може да мине много по леко Peace  И  да не сте тъжни пред нея. Успех на твоята майка  bouquet

# 713
  • София
  • Мнения: 5 751
Ивмон,съжaлявaм зa товa което се е случило и кaкто ти е козaлa  Генa при всеки лъчето се понaся рaзлично.Моя приятелкa си прaви терaпиятa в Токудa по препоръкa нa лекaря и който е от др грaд.Кaсaтa и пое някaквa мaлкa чaст но тя имaше 27 процедури и плaти 1600 лв зa всичко плюс престоя. Много сa но терaпиите и били по няколко секунди,a aпaрaтa нов.Тя е нямaлa никaкви проблеми и се е чувствaлa супер.Успех!

Aз ходих до телкa и подaдох молбa зa продължaвaне нa болничния и ми кaзaхa,че до 15 дни дa чaкaм писмо по пощaтa и в него ще пише нa коя дaтa с кaкви докум и къде дa се явa тa aко не ми дaдaт продължение то поне ще вземa групa.

# 714
  • Мнения: 281
За лъчето и аз съм на мнение ,че при всеки е различно . Аз към края само цистит имах , но отшумя една седмица след лъчето През цялото време пиех Герисан по препоръка на самата лекарка, но не мисля, че това повлиява кой знае колко. Аз се върнах на работа една седмица и от понеделник съм отново в болнични.

# 715
  • Мнения: 53
Благодаря момичета.
а  назначаваха ли ви някакви скенери преди и след операцията. На нас никакви скенери не ни превиха. Чак се притесних.Видях, че си пускате тумурни маркери, скенери.
 На прегледа Горчев каза само, че всичко е наред, но трябва лъче, но в Плевен няма. На въпроса трябва ли да се регистрираме в онкото, каза да не се регистрираме, а виждам, че всички други се регистрират. В ИСУЛ искат резултат от онкокомитет.
Странно как да им го дадем ако не сме регистрирани??

# 716
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря момичета.
а  назначаваха ли ви някакви скенери преди и след операцията. На нас никакви скенери не ни превиха. Чак се притесних.Видях, че си пускате тумурни маркери, скенери.
 На прегледа Горчев каза само, че всичко е наред, но трябва лъче, но в Плевен няма. На въпроса трябва ли да се регистрираме в онкото, каза да не се регистрираме, а виждам, че всички други се регистрират. В ИСУЛ искат резултат от онкокомитет.
Странно как да им го дадем ако не сме регистрирани??

Мила, какъв е рака (карцинома)? На мен преди операцията не са ми правили скенери и Т - Маркери, правих други изследвания но няма да навлизам в подробности , защото твоята мама вече е оперирана. Не е задължително регистрацията в Онкологията, но по мое мнение е препоръчителна, защото: Там пускат всички необходими изследвания докато сме живи по ЗК. Все пак сме БИЛИ с злокачествено раче и нещата не приключват до тук. Другия вариант е да ходите на частен прием и да си плащате. При две от нашите момичета карцинома беше Микроинвазивен и се води най-безобидния (ако така мога да се изразя) и не е задължително следенето, предполагам обаче, че щом ще има Лъчетерапия вашия със сигурност не е такъв.
В Исул предполагам , че искат становище на Онкокомитета за лъчето, нали? В него трябва да пише именно това, че се препоръчва лъчетерапия. На мен ми го издадоха от болницата няколко дни след операцията, изненадвам се че нямате такъв. newsm78 Щом нямате другия вариант е Горчев нещо да трябва да напише или да се регистрирате в Онкологията и оттам да ви издадат решението на лъчето та разсъждаваш в правилна посока.
Пиши как се развиват нещата и горе главата. Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 5 751
В Епикризaтa трябвa нaй долу дa пише кaкво нaзнaaвa оперaторa в случaя Горчев.Aз бях с микроинвaзивен кaрцином 1a1и нямaм нaкaкви терaпии,a мя познaтa с 1б1 имaше лъче и в епикризaтa пишеше всичко.

# 718
  • Мнения: 666
Ivmoni    кажи на майка си да отиде с епикризата при личната си лекарка тя трябва да и каже  в коя онко болница да отиде зада се води ...като и дава и направление. След това от онко болницата   отива при лекарката при която я пращат от регистратурата мисля и от там нататък се води при нея и ходи периодично на прегледи....отново от там и назначават комисия която да определи лъчетерапията. веднага отивате после в болница където правят лъче и  се записва(чака се много)  Скенер ще трябва да си направи първо един който сама намира къде да и го направят и си го плаща и после втори който се прави в болницата който и е безплатен. Поне в онкото в дървеница е така. Там не се плаща и не изискват първия само ако е оперирана там.Стискам палци  Peace

# 719
  • Мнения: 40
Здравейте моми4ета. На мен още като ми излезе биопсията преди операцията ми казаха 4е ще имам лъ4етерапия и веднага ми казаха 4е ще ми направят досие в онкото. Лежах 15 дена след операцията като ме изписаха минах комисия и ми назна4иха терапийте но 4аках още един месец за да ги запо4на. Сега ходя на 3 месеца на прегледи. Този път минах ренген не ехограф а снекер не съм минавала още не знам кога трябва да се прави .Мойто карцином4е е инвазивен плоскоклетъ4ен карцином около3 .3.5 см . Пише и нали4ие на туморно клетъ4ни емболи в 2 л.в.какво зна4и това то4но незнам някой знае ли.Лъ4ето при всеки е разли4но аз нямам кои знае какви оплаквания потъмня ми кожата на облъ4еното място имаше сърбеж и малко разтройство.Приятен ден на вси4ки и късмет.

Общи условия

Активация на акаунт