Втори клас - втори срок - 5

  • 35 787
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 9 909
Ако се разчита на информацията от детето не е много достоверно, поне според мен. Simple Smile
Точно това имах предвид и аз.

# 91
  • Мнения: 44
Благодаря ти Лоренца, за топлото посрещане.  Така е да ,аз се радвам разбира се,но съм и разочарована,тъй като на Аз и европа,имаме 50т и се надявах да се класираме за националното-но здраве да е.  Лошото е,че не вярвам вече в прецизното оценяване,а от това страдат децата ни и явно всичко е само за пари.имам вече доста мами с примери за неотчетени правилно точки и такива с грешки,пък имат 50т-не е справедливо спрямо децата,а още повече на какво ще ги научът?

# 92
  • Мнения: 5 160
nezabravka9, точно. И аз имам примери. А вече децата порастват и задават и те като нас въпроси.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Абсолютно не се връзвам аз на резултати от състезания,проведени в у-ще,с техния учител в стаята. Laughing
Моето след "Аз и буквите" ми каза "Само аз и още един в класа открихме,че грешките са 6,а другите по 5 и сигурно съм сбъркал"
Разпитах го от къде знае за другите.Сподели,че след състезанието са проверили отговорите още и оттам разбрал.Да,ама в класа му има повече резултати максимални.... Twisted Evil
Гледам нито аз,нито пък на него да му насочвам вниманието на не където трябва.Той изводите сам ще си ги прави с времето,така ще се научат,че в живота е мазалО. hahaha

# 94
  • Мнения: 44
Да това имам впредвид и аз Деска,Лоренца,  че детето ми се разплака,още щом разбра че това и е единствената грешка и понеже е много амбициозна и има спортен дух и много искаше да спечели ,но не е в това проблемът,а в отговорът на въпросът в детските очи-защо това дете .....мамо също писа 5 грешки, а има 50т и се класира, а аз не?  Какво да се отговори тогава  на 9годишно дете?А що се отнася до това как да и вярвам-тестът са го правили с госпожата  и тя е написала това,което и на състезанието.Аз вярвам в преценката и,защото винаги досега и е била правилна.

# 95
  • Мнения: 5 160
На въпроса - отговарям това, което и аз знам - че не знам как оценяват.
Че няма логика всички да са открили 5 грешки, а да има деца с макс точки.
Но моето не реве. Гледаме да се учим от грешките.
За БЕЛ не очакваше макс, защото не била силна там. За МАТ - имаше макс, въпреки, че по думите и решенията - не би трябвало. Показа яд само за Английския... И там не знам защо е резната. Както и на рисуването защо повечето деца бяха с доста малко точки.
Тя нагласата в самите начални учители не  е ок  за тези състезания, какво остава за нас, че и на децата да обясним логики. Просто поредната машина.

Деска най-добре знае - притеснения си трябват в 7 клас. Ако запазят и за малките дотогава форматите на НВО ... Sad

# 96
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 950
Преди няколко месеца много се дразнех, като започнат да се коментират участията и задачите и тихичко очаквах да отминат вълненията, ама на - и на моята глава дойде! Не съм и очаквала, че в моето дете ще се явят такива амбиции...

И аз така. Изобщо не очаквах от моята артистично настроена девойка с влечение към изкуствата и писането на стихове, подобен интерес. Сега твърдо е решила да участва на ВМС. Изобщо не е подготвена, нито ходи на курсове, но щом иска... Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 6 607
Хм, всеички дечицa ли сa с техните си учители в стaятa нa състезaниятa?!? Нaшите все сa с чужди. Rolling Eyes

# 98
  • София
  • Мнения: 9 909
Хм, всеички дечицa ли сa с техните си учители в стaятa нa състезaниятa?!? Нaшите все сa с чужди. Rolling Eyes
И нашите са с чужди учители, и двата пъти- Аз и буквите и Аз и числата.

# 99
  • Мнения: 2 755
Хм, всеички дечицa ли сa с техните си учители в стaятa нa състезaниятa?!? Нaшите все сa с чужди. Rolling Eyes
И нашите са с чужди учители, и двата пъти- Аз и буквите и Аз и числата...
Нашите са винаги с чужди учители, което смятам, че е редно.

# 100
  • Мнения: 2 755
oblachna, не се впрягай на госпожата. И нашата е такава, и в училище не се провежда почти нищо. Аз си търся, следя си записванията, записвам си я сама....
И при нас е същото положение. Всеки се спасява поединично, въпреки, че на територията на у-щето се провеждат освен състезанията на СБНУ, ЕК и разни други инициативи, но информацията винаги не е достатъчна. Кой разбрал, разбрал.  Crazy

# 101
  • Мнения: 44
И при нас и трите пъти са били чужди учители.

# 102
  • Мнения: 5 160
Какво значи "чужди" - не са външни, а от училището.
При нас влизат кой в която стая влезе, в зависимост кой клас може - 2  и 1 или 2  и 3, нещо такова.
Ако е възложено на някоя класна да дежури  - пада се в някоя стая.

# 103
  • Мнения: 298
При нас учителите си знаят,предварително.Нашата класна беше на 4 клас,а от четвърти клас на нас.Никога не сме били с класната.За англ.ез само не знам как са били.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 810
И при нас са с чужди, т.е непознати учители. И не помагат, питала съм. Моята девойка се опитала да изкопчи нещо (вече не помня и за кое състезание), но са я отрязали.  Mr. Green
Ще се види на матурите след 4-ти клас. Засега само си чешем езиците.

Общи условия

Активация на акаунт