Ноемврийски бебета - тема 7.

  • 23 279
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Здравейте! тоя път що-годе овреме се записвам в новата тема, а не като миналия път чак на 10та страница Blush днес като че ли с малкия мрънмот изкарахме по-спокоен ден, обаче не ще да яде .. сутринта изяде едни 110гр. и после след 4 часа изобщо не се и беше сетила, че е гладна, изяде 60гр. после пак 4 часа без никво ядене и така цял деен .. даже на вечеря изяде 100гр. и се отряза .. чувала съм, че като почнат да растат зъби и понякога хлапетата губят апетит, да се надяваме, че е това .. утре малчо ще направи първото си пътешествие с кола по-дълго от 10 минути, защото смятаме да я водим на село, с нетърпение очаквам да й видя реакциите, защото е много любопитна и вечно се оглежда, особено като има животинки около нея направо откача от кеф .. почва да гука като невидяла Heart Eyes

за сядането - аз Ема я държа в мен седнала и полуседнала от поне месец, педиатърката каза, че може и понеже удобно не се притеснявам да го правя ..
за засиняването от рев - ние сме професионалисти в тва отношение и освен, че Ема посинява от рев, допълнително и се задавя в слюнка или просто не успява да вдиша и започва да се дави .. и за да не стигаме до там, като започне да плаче неистово и не мога никак да я успокоя директно я хващам и я нося на студено .. да ви кажа това действа безотказано! дори ми се е случвало както плаче с глас и сълзи в единия момент, то в следващия да се смее все едно, че нищо не е било Crazy
за обръщането - Ема още не се е обръщала, ама не се и опитва .. не смятам да се притеснявам засега

и така .. пожелавам ви спокоен уикенд с много хубаво време и слънце!  bouquet

# 61
  • Мнения: 5 173

И като казах разходка...пловдивските мами.. кога ще си организираме една срещичка?
Хайде де, ама аз през седмицата не мога, че няма кой да ме докара до Пловдив, а сама с бебето извънградско не смея все още. Hug
Мецо, възхищавам ти се на търпението, честно Hug. Аз съм надарена с най-кроткото бебе в темата, сигурно, не разбрах какво са колики, не плаче, к е легнала или е в някого, не плаче от непознати. Досега 3 пъти ми е правила истерии по 30 мин до час и аз полудявах, а да е системно, просто не се виждам.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 506
Аз съм надарена с най-кроткото бебе в темата
С Бубка оспорваме приза Twisted Evil Laughing

Мацки, моооля ви, нека да са месни пюренцата Praynig, не се стърпях, наистина сори Embarassed

# 63
  • Мнения: 9
Гери много неприятно с глезена. На лекар ходи ли, може пък да е само навехнат. Бързо да се оправяш!  Hug

Мимка Браво за добрите новини  Hug

Ангелин Симон Хубаво е столчето, на мен ми изглежда стабилно. Възможно е наистина да е от теракота, във всички стаи ли сте с теракот? Ако е от това може да пробваш с една гумена стелка за баня отдолу да не се хлъзга.

Анабелита Вероника така рита, че всичко си събува. Сутринта махам спалния чувал и гледам тя само по боди, успяла да си събуе и чорапите и панталонките Simple Smile Имам едни платнени терлички с ластик на глезена, е в буквалния смисъл ги скъсахме от носене. Сега съм й купила гуменки и сандалки, но още са ни големи.
Скрит текст:
 

Ние днес излизахме на разходка, явно е трябвало да се облека по-дебело, че още ме втриса от студ.

Днес докато ядях ябълка и реших да предложа и на бебка едно парче да видя реакция - ами никаква. Въобще не прояви интерес, даже като я помириса и направи физиономия. Пък аз си помислих, че поне ще се оближе или примляска, да ама не. Обаче как се заглежда по чаши, не знам дали не е заради картинките. Пия си чая в голяма чаша с Мечо Пух, като я приближих и взе да го пипа Simple Smile И да ви кажа днес как съм се смяла със сълзи. Седим в хола и бебка седи в баща си и с голям интерес гледа нещо на масичката. Реших, че е чашата ми с Мечо Пух и я вдигнах, но не, продължаваше да гледа. И какво се оказа - нашата зяпнала шишето бира на баща си  Mr. Green , ама с един влажен поглед. Приближихме й шишето и нашата като го обгърна с две ръце, голям смях  hahaha и не стига това ами го наклони към себе си и налапа гърлото  Shocked  Joy  (почти, извадих го навреме). Отдавна не се бях смяла така. Мъжо предложи да я снимаме, но не разреших, че после родата ще ни отлъчи  Naughty  Така било като съм я била закърмила с бира  Mr. Green , а аз не пия толкова често, а и никога ме е е виждала да го правя.

# 64
  • Мнения: 10

Аз съм надарена с най-кроткото бебе в темата
С Бубка оспорваме приза Twisted Evil Laughing
 И ние сме от "кроткия бяс".Аз дори и половин часова истерия не знам какво е newsm78 Криско само веднъж се разрева за 10-тина минути, точно това захласване и то защото като минавах покрай вратата и го въртях в ръцете си го ударих по ръчичката и се уплаши та се разрева зверски. Това е било, ама честно дори  не помня как го успокоих newsm78

Исках да ви питам за рецепта за "нагушване" на Мама Mr. Green При положение, че кърмя и се тъпча с по 2-3-4 филии хляб на ядене в момента съм 1кг под килограмите, на които забременях... Така ми се искаше да си запазя 2-3 килца, мъжо пак е недоволен- имал си скелет за жена. Еми не съм чак толкова слаба, но определено искам да имам по-женствен форми. Направо се чудя това моето дете от къде аджеба се наяжда само от едната гърда и качва по кило и нагоре ooooh!

# 65
  • Мнения: 275
чери да ти имам проблеме  Mr. Green аз се чуда как да сваля тези 8 който имам да свалям ти искаш да надебелееш.  Joy

# 66
  • Мнения: 113
Здравейте   bouquet
Мимка_8   Hug Много се радвам за добрите новини! Много кофти е това с ПМС и то е точно защото не може да избие. Мен днес уж ми е по-добре ама да видим. Дано да ни се нормализират скоро хормоните.
Аделайда Аааа за депресиране не  Naughty Ще се веселим!  Heart Eyes Ще си даваме кураж и ще се радваме на дечурлигата. Явно ми е било моментно някакво защото снощи ми се понормализираха количествата, пък дано и за напред да има. И аз въобще не съм притеснена за наддаването защото Ани видимо е порастнала и си е супер спокойна (като изключим пеенето). Все си мисля, че ако е гладно детето няма да спи по цяла нощ а тя си прави паузи от по 7-8 часа.
Каприз и мен ме делят 6кг от теглото на забременяване и 8кг от това в което изглеждам добре ама докато кърмя не смея да ограничавам хапването само шоколада спрях, че бях започнала да прекалявам  Blush
Чери ама веднага ти подарявам 2кг безвъзмезно  Mr. Green
За кротките бебета и ние можем да се класираме някъде по-назад в класацията, защото може да не е ревлива ама пее с цяло гърло и рядко е тихо в нас  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 2
tilivanili и Ники се заглежда в чашките. даже веднъж като си пиех кафенце и не бях хванала чашата за дръжката и той като се присегна и я хвана за дръжката. сигурно защото са шаренки. а за шишетата как ме гледа само като пия вода от шише с ей такива очи  Shocked
чери мила, ако можех веднага ти давам от моите килца и без това имам в излишък и незнам как ще ги сваля  newsm78
Ники вече поредна нощ цока на 2 часа. направо съм като зомбирана  #Crazy . имаше 3,4 дни поред в които спинкаше по цяла нощ без да се буди, но пак започна. вие кога мислите да спирате нощното хранене. аз мисля поне на 6 месеца да стане, че още се кърмим  newsm78


 

# 68
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Ох това нощно хранене. Снощи реших да опитам с водичка, но резултатът беше , че си я изпи и се разсъни  Laughing и пак цица . Как хубаво си го беше махнала сама, ама стана 7-8 дни си се събужда между 3 и 4. Вчера на ДК педито каза, ако я свикна щяло да си отиде докато я омъжа  Laughing Heart Eyes
Майка ми каза, че и аз съм била така, даже след като ме отбила (около годинка) вечер пак съм си търсела и съм имала шише с мляко в кошарата всяка вечер, което сутрин било празно  Thinking Sunglasses

# 69
  • Мнения: 607
Здравейте.
Ние също правихме това упражнение с крачето. Аз не разбрах много как се вдига др. краче - къде да го хвана? Ако става въпрос за изправено коляно - ми то и аз като се помъчих да държа единия крак изпънат, а др. да вдигна и изправено коляно не стана.
Ванката огладнява на 3 - 3,5 часа и вече последното хранене е не по-късно от 20:30. Но пък си кърти цяла нощ, даже вече се и буди към 07:00.
За чуждите хора - еееееее голям е лигльо, само им се хили, едни усмивки, едни срамежливи криеници в рамото на мама...А като останем сами гледай какво става от мрънкане.

# 70
  • Мнения: 280
Мацки, моооля ви, нека да са месни пюренцата Praynig, не се стърпях, наистина сори Embarassed
Приемам критиката, и не се обиждам.  Embarassed Simple Smile

Наслаждавайте се на кротките бебета и не се оплаквайте. Simple Smile

Ах тези чаши и ние много ги гледаме и даже ги хваща ме, но добре че бързо реагирах първия път, че щяхме да се залеем с кафе.

Днес е мрачно, но не студено и ще се излиза като се нахраним на обед. Лек ден.

# 71
  • Мнения: 607
Облаче, аз нещо не схванах, сори.
И аз давам 2 килца, на мамата, която ги иска.
По повод пюретата - в една др. тема пишеше, че ХИП-ските в Б-я се правели някъде по границата ни, а не в Германия. Не знам дали е вярно, ама май ще мина на Слънчо и Ганчев.
Значи месото се въвежда месец след зеленчука? Не е ли малко рано?Примерно на нас се пада на 5 м. и 16 д. да въведа месо.То е ясно, че май ще е пиле, ама пак ми се струва рано. Пък жълтъка въобще не знам как да процедирам с него.
Малкия също ни гледа чашите и затова му купихме такава за вода на ТТ. Ама дупките са й много големи и се дави с нея.

# 72
  • Мнения: 280
Облаче, аз нещо не схванах, сори.
Допуснала съм правописна грешка - вместо "месни" съм написала "местни", което е наистина много груба грешка, ама няма да се оправдавам. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1
Записчееее newsm51

# 74
  • Мнения: 607
А,това ли било!!!!Ама за какво да се оправдаваш, бе жена! Няма сега тука за една грешка да се караме, я!

Общи условия

Активация на акаунт