ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО -тема 12

  • 129 658
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 109
Vesinci,това че си доволна от енерготерапевта си е супер!Както каза enyo- най-важното е да се чувстваш добре, няма значение с какви средства и по какъв начин го постигаш.Лично аз не бих се доверила на врачки и баячки, въпреки че човек в отчаянието си е готов да пробва всичко! Аз също ходих почти година при енерготерапевт...не съм сигурна дали точно той и как ми е помогнал, но беше много позитивен човек и ми беше приятно да ходя при него. От друга страна обаче, винаги имах един лек страх да не би съвсем да ме разбъзика, какъвто е и опитът на enyo, защото това все пак е работа с жизнени енергиии и т.н. и си е доста опасно...не се знае какво могат да ти натресат такива "сеанси". Би ли споделила как точно работи той с теб? Просто ми е интересно Simple Smile
При мен, мисля че ключова роля за промяна в начина на мислене изигра психотерапевтката ми.
Относно антидепресантите- учудвам се че си сменила толкова много. Действително имам момент с адаптиране на организма към лекарството, който е съпроводен с ужасните странични ефекти.. Аз ривотрила го спрях много постепенно и нямах абсолютно никакви проблеми след това...А го пиех повече от година,макар и в минимални дози, но редовно. Сега си го кътам само за спешни случаи и общо взето го взимам 1-2 пъти месечно, а понякога и с месеци не съм посягала към него.
Също мисля и че трябва намериш някой, с когото да излизаш навън..Постепенно ще си върнеш сигурността, но трябва да излизаш.

# 736
  • София
  • Мнения: 483
Проблема с външното "коригиране" на биоенергията мисля, че е следния - потокът на нашата енергия се определя от стереотипа ни на мислене. Примерно, при постоянно негативно мислене, енергията ни се изкривява по определен начин, за да напасне по някакъв начин мисловния модел. Ако някой отвън "изправи" тази енергия, ние влизаме в дисбаланс със себе си и не след дълго енергиятаа ни се връща пак към предишното си състояние, обусловена от стария модел на мислене.
Така че пак единствения вариант за траен резултат е да променим начина, по който гледаме на определени неща, сиреч да променим мисленето си (ако кажа още веднъж думата "мислене", мисля, че ще е за първи път  Laughing). За тази цел крайното решение като че ли си остава психотерапията. Аз все още не съм намерил свестен психотерапевт (при последния ми опит с психолог се опарих, защото човека не искаше в никакъв случай да започвам пак АД, а аз още не си давах сметка, че не той е този, който трябва да ми определя лекарствената терапия; вследствие се изпуснах и направих гадния рецидив тази година).

П.С. Май е време Джей Ло да се намеси и да подготви нова темичка (тази я запълнихме), нищо че вече е излязла от дъното  Wink

# 737
  • Мнения: 1 501
Привет , аз си стъпих на краката . Бях изпаднала явно в някаква есенна депресия ли какво и все циклих върху туй пусто кръвно и го мерих , но си купих елексира от а-я , аз бях писала за него и по - назад, че останах адски доволна от него . Супер успокоява нервната система и жълтия кантарион явно отговаря за настроението . Отделно почнах да се събирам с други майки ,  а не да ходя като гламава сама по улиците , защото знаете , че майчинството доста депресира. Та така , чувствам се добре с много по - малко ПА.

# 738
  • София
  • Мнения: 483
Elizabett, сподели малко за този еликсир а-я, че ми стана интересно? На таблетки ли го взимаш или капки, по колко пъти на ден и т.н.? Само него ли пиеш или и АД (питам заради жълтия кантарион)?
И честито, пожелавам ти да вървиш все така напред и да забравиш за ПР вече!

# 739
  • Мнения: 2 860
Аз с тоя инсулт развивам някаква депресия. Не се чувствам добре и постоянно плача, познавам си сиптомите, това е депресия. За капак ми намериха бучка в гърдата и днес мамолога каза операция най-късно до месец, независимо от инсулта. Това преля чашата. И започнаха да ми минават едни мисли, как докато може и да не събудя от упойката заради сърцето и ще се свърши най-накрая тоя ад и ми стана едновременно спокойно но и тъжно. Уж си казвам майната му, каквото стане, все пак съм на 40, не съм на 20, колкото толкова, но много бързо се разплаквам. Така бих искала да взема няккъв антидепресант, но пия 6 други хапчета и не искам да си товаря организма.

# 740
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте.
И аз имам въпрос.Вие ли ви се свят?

втора година по едно и също време ми се вие адски свят,мислех че е някакво смущение на вестибуларния но като изпия успокоително световъртежа спира

# 741
  • Мнения: 12
Vesinci,това че си доволна от енерготерапевта си е супер!Както каза enyo- най-важното е да се чувстваш добре, няма значение с какви средства и по какъв начин го постигаш.Лично аз не бих се доверила на врачки и баячки, въпреки че човек в отчаянието си е готов да пробва всичко! Аз също ходих почти година при енерготерапевт...не съм сигурна дали точно той и как ми е помогнал, но беше много позитивен човек и ми беше приятно да ходя при него. От друга страна обаче, винаги имах един лек страх да не би съвсем да ме разбъзика, какъвто е и опитът на enyo, защото това все пак е работа с жизнени енергиии и т.н. и си е доста опасно...не се знае какво могат да ти натресат такива "сеанси". Би ли споделила как точно работи той с теб? Просто ми е интересно Simple Smile
При мен, мисля че ключова роля за промяна в начина на мислене изигра психотерапевтката ми.
Относно антидепресантите- учудвам се че си сменила толкова много. Действително имам момент с адаптиране на организма към лекарството, който е съпроводен с ужасните странични ефекти.. Аз ривотрила го спрях много постепенно и нямах абсолютно никакви проблеми след това...А го пиех повече от година,макар и в минимални дози, но редовно. Сега си го кътам само за спешни случаи и общо взето го взимам 1-2 пъти месечно, а понякога и с месеци не съм посягала към него.
Също мисля и че трябва намериш някой, с когото да излизаш навън..Постепенно ще си върнеш сигурността, но трябва да излизаш.




За енерготерапевта как работи ами през 90% от времето аз седя и го гледам само и си мълча а той затваря очи и си прави каквото си знае човека,незнам точно какво прави но съм доволна за сега.А за излизането с кой ли не съм опитвала и няма значение с кой съм като каже че ще ми става лошо и си изпадам в паника и бягам към вкъщи Sad(((

# 742
  • София
  • Мнения: 483
Аз с тоя инсулт развивам някаква депресия. Не се чувствам добре и постоянно плача, познавам си сиптомите, това е депресия. За капак ми намериха бучка в гърдата и днес мамолога каза операция най-късно до месец, независимо от инсулта. Това преля чашата. И започнаха да ми минават едни мисли, как докато може и да не събудя от упойката заради сърцето и ще се свърши най-накрая тоя ад и ми стана едновременно спокойно но и тъжно. Уж си казвам майната му, каквото стане, все пак съм на 40, не съм на 20, колкото толкова, но много бързо се разплаквам. Така бих искала да взема няккъв антидепресант, но пия 6 други хапчета и не искам да си товаря организма.
гала, стискаме палци да се оправиш по-бързо!
Баща ми също пие няколко вида хапчета. От години пие за кръвно, а от година и нещо започна да пие няколко вида за сърцето. Лежа в болница поне 6-7 пъти на системи заради сърцето. Обаче му се възхищавам - не си слага проблемите на сърце. Като излезе от болница си живее все едно нищо не е имало, психически е много издръжлив, направо му се възхищавам в това отношение. Една моя позната лекарка ми разправяше "Има хора - червата им се влачат - на тях не им пука, а ти се притесняваш за къде-къде по-дребни работи". Права е жената, въпрос на чувстителност, за съжаление...

# 743
  • Мнения: 1 501
enyo , това , което пия се казва точно - елексир от а-я на фирмата биотоника. Едно момиче тук го беше препоръчала и аз си го взех , толкова неща съм изпробвала (от леката артилерия)  , че не ми попречи и това да си купя , но страшно ме успокоява , съдържа чисти билки и не се привиква. Не пия АД , аз не съм пила никога . Ами това е , дано и на друг помогне , както на мен . И най - вече от жълтия кантарион явно почна да не ми пука много за нещата и ми е супер спокойно , дано продължи все така  Grinning. За кръвно се сещам чат пат и го меря по няколко пъти на ден ,но вече като сложа апарата не го вдигам до двеста , а си измервам реалното си кръвно в спокойно състояние и винаги ми показва ниски стойности .

# 744
  • Мнения: 109
Ще има ли тема-13?

# 745
  • Мнения: 12
Аз направих тази тема ако искате да продължим в нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=745031.0

# 746
  • Мнения: 109
Хвърлих поглед... Аз лично не виждам смисъл да пиша в паралелна тема...

Скрит текст:
Може би малко да редактираш правописа и да я оставиш само като тема за агорафобия? newsm78...

# 747
  • Мнения: 1 131
Хвърлих поглед... Аз лично не виждам смисъл да пиша в паралелна тема...

Скрит текст:
Може би малко да редактираш правописа и да я оставиш само като тема за агорафобия? newsm78...

Точно така  Peace
Темата трябва да остане със същото име(ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО ) и да е номер 13
Другата тема може да я преименувате със заглавие Агорафобия,но все пак мисля,че агорафобията е следствие на ПР,така че ...  Mr. Green

# 748
  • Мнения: 5 459
Хвърлих поглед... Аз лично не виждам смисъл да пиша в паралелна тема...

Скрит текст:
Може би малко да редактираш правописа и да я оставиш само като тема за агорафобия? newsm78...

Точно така  Peace
Темата трябва да остане със същото име(ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО ) и да е номер 13
Другата тема може да я преименувате със заглавие Агорафобия,но все пак мисля,че агорафобията е следствие на ПР,така че ...  Mr. Green
Освен ако не си е изпяла песента, че като гледам всички, които искаме да продължим напред се прехвърлихме на друго място......
Лично аз тук надничам единствено с надеждата да засека Жълтата пеперуда, и без да искам от време на време "изплъзвам" по някоя реплика......но като гледам и тя си е намерила някоя позитивна групичка и е забягнала....

# 749
  • Мнения: 109
Е хубава работа! Тъкмо се престраших да пиша в темата и сега се оказва че хората вече нямат какво да кажат Joy Иначе...да, би било чудесно да няма такава тема и да няма хора с такива проблеми, но уви..май сме много. Ако някой знае как се почва следваща тема, да каже...Иска ли се разрешение от модератор,или? Плюс това ще е 13та! Екстра. newsm65

Общи условия

Активация на акаунт