залъгалките - за и против

  • 1 827
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Малкото ми отроче джвака залъгалка. Каката също е ползвала такова приспособление. Няма изкривена захапка, не са и криви зъбите, няма екземи по палчетата, за разлика от много познати дечица, които си ги смучат и до ден днешен. На 1 год и 10 м ми разказа приказката за Червената шапчица, тъй че сама си направи сметката дали е проговорила рано или късно Mr. Green
Аз лично съм за залъгалките, макар че като гледам доста деца се оправят чудесно и без тях  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 047
   Бебетата имат нужда да смучат нещо, това ги успокоява. И понеже след като е нахранена не върви да ми дъвче гърдите , да преяжда и следователно да повръща - залъгалката върши чудна работа. Не мога да съм против нещо, което успокоява бебето ми.

# 17
  • Мнения: 188
и при нас биберона се ползва само  за заспиване, но без него е абсурд да заспи. Това ме притеснява, нашата лекарка също казва че вече трябва напълно да се отучим точно защото щели да й се изкривят зъбите.
Да ,но какво да направя като не може да заспи без залъгалка. Опитвала съм. Веднъж се бях заинатила един обеден сън да я преспя без биберон- резултата беше огроми нерви от моя и нейна страна, въпреки че много й се спеше, лапа си пръста, лапа ръката на куклата. След 2 часа аз не издържах и й дадох биберона , заспа за 3 минути smile3504

# 18
  • Мнения: 2 271
По-добре биба отколкото като нас палеца!И двете и ръце са страшно разранени!Не мога да я отуча !  newsm78

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
питай тук

Зависи какви залъгалки ползваш...но ако са качествени няма страшно...

# 20
  • Мнения: 5 299
И ние ползваме залъгалката за приспиване. Нямам притеснения.

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
По-добре бибата отколкото палчето май. Ние малко сме ползвали залъгалка.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз съм ЗА, защото залъгалката може да я "хапне кучето" после, но ако са пръстите ще се все пред очите - много удобно  Laughing

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не вярвам да му се изкриви ченето от залъгалката. Особено от днешните физиологични модели. това за говоренето за пръви път го чувам. Според мен ако иска да каже нещо залъгалката няма да му попречи. Същото важи и за яденето на боклуци.
Залъгалката е помощник на родителя за да не реве детето като е оставено да се забавлява само. Или пък да не иска постоянно шишето с мляко. 

# 24
  • Мнения: 21
Голямата ми дъщеря не искаше биберон - смучеше си пръста. И така до втори клас. Има леко деформирана горна челюст. Средната дъщеря почти насила я накарах да смуче биберон, когато заспива. Тя го изплю на 10-тия месец. За сметка на това сега (в 5-ти клас) си гриза ноктите. Не знам дали има връзка. Сега имам бебе. То май е като голямата си кака - смуче си пръста на лявата ръка. В момента не съм съгурна кое е по-добро.  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 259
  Бебетата имат нужда да смучат нещо, това ги успокоява. И понеже след като е нахранена не върви да ми дъвче гърдите , да преяжда и следователно да повръща - залъгалката върши чудна работа. Не мога да съм против нещо, което успокоява бебето ми.
newsm10

# 26
има опасност за захапката само ако не е анатомична и се ползва след прорязването на зъбките

# 27
  • Мнения: 1 403
Ние още цокаме биба при заспиване. Съжалявам,че не я махнах като беше по - малка. Сега е много по - трудно,защото вече разбира и като си легне и ме пита биба-биба.

# 28
И аз съм за ако не е винаги на линия. Аз вече виждам проблем,защото детето ми е на 2 години и още я търси за сън.

# 29
  • Мнения: 2 673
незнам колко е хубаво , ама това ни е спасението  Wink
пък някой ден ще я махнем Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт