залъгалките - за и против

  • 1 835
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 370
Не мисля, че щах да понеса, никненето на зъбките, ако не съществуваше бибата Thinking

# 31
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
аз съм за бибата,когато започна да си смуче палчето,веднага и я дадох,по добре залъгалката отколкото пръстчетата,сега където я види веднага я слага в устата,само незнам как ще се отучим от нея. Embarassed

# 32
  • Мнения: 2 804
И това за кривите зъби не съм сигурна колко е вярно, но това за по-късното проговаряне съвсем не е така. Племенникът ми започна да говори на 7 месеца, въпреки залъгалката. Проблемът при него е отучването - сега е почти на четири, а я остави едва преди няколко месеца.

На сина си не давам залъгалка, защото не я искаше от самото начало и аз не настоях.

# 33
  • Мнения: 5 391
Доста се чудих по едно време да да "запознавам" бебето с биберона, когато се роди, но в крайна сметка реших да купя, пък то само ще си покаже дали ще иска да го ползва или не. Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
И аз съм за използването на бибата в критични моменти-зъбки,реве защото не може да заспи...но моята хубавица не я иска въобще.Придържала съм я с ръка и заспива бързо,но в момента в който се дръпна вече е изхвърчала.

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Абсолютно против съм, но...сина ми още си смуче биберона, какво ти още...направо си представям с какви мъки ще го отуча...

Дъщеря ми никога не е смукала биберон, но заспиванията и бяха много трудни.

# 36
  • Мнения: 3 777
Против съм.
Не съм купувала биберон, не съм давала и съм нямала проблеми.
Заспиване без проблем, сам в леглото без залъгалка и без смучене на пръст.
Не обичам да създавам вредни навици, само за да ми е по лесно.

# 37
  • Мнения: 5 228
Аз съм против, но дъщеря ми е ЗА.  Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 2 271
Като се роди сина ми, незнайно защо  Rolling Eyes бях решила да го науча да смуче бибата, въпреки, че той не можеше и не искаше да го прави. После се усетих, че няма смисъл и спрях да му я предлагам. Но, когато на 3,5 месеца започна упорито да си смуче палеца, пак я извадих и започнах още по-упорито да му я слагам в устата всеки път, когато си лапнеше палеца. Така го отучих от вредния навик да смуче палеца, за сметка на не чак толкова вредната анатомична залъгалка. Сега я ползва само за заспиване и сам я плюе, като задреме, така че не смятам, че за толкова малко може да изкриви захапката.
А снощи гледах едно предаване "SOS Бавачки", в което една "майка" беше оставила 4-годишната си дъщеря и  3-годишния си син по цял ден да се разхождат из къщи с биберони. Тук вече съм определено против. Смятам, че след 1,5 год. трябва да се махне залъгалката.

# 39
  • Мнения: 523
за против, да ви кажа май децата комадват парада:)
Принципно съм против Rolling Eyes и за мой голям късмет сина ми не обича залагалки, плюеше ги и не се научихме да ги ползваме:) За сметка на това всичко друго ни е в устата - играчки,мебели, дори колета на компютърния ми стол - всичко гризе, като кученце ми е:))) Но аз реших, че пред алтернативата - биберон, или още по-лошия случай палец - по-добре да гризе ислага всичко останало в устата:)
Обаче за по-ревливите деца, които се успокояват само от смукане... ми ако реши вместо биберон да смуче пръста, май все пак е по-добре биберон...

# 40
  • Мнения: 7 430
Не съм против - напротив, много ми е помогнала и ми помага - а другото са бабини девитини Crossing Arms... когато му дойде времето - ще се оттуче, за сега не мисля да го правя Peace

# 41
  • Мнения: 3 760
Против съм-главно защото води до отбиване. Ако бебо не е на кърма, бих допуснала едно ограничено ползване на бибата.

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син така и не се научи да смучи биберон-залъгалка. Чувала съм, че се изкривява захапката, когато вече има зъбки и се смучи биберона-залъгалка, но колко е верно, не знам

# 43
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Против съм-главно защото води до отбиване. Ако бебо не е на кърма, бих допуснала едно ограничено ползване на бибата.

Извинявай, но как ще води до отбиване, ей това нещо съвсем не го разбрах newsm78 newsm78. Не познавам нито една мама, чието бебе да се е отбило от смукане на биберон-залъгалка

# 44
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
По принцип съм против, но не чак краен противник.синът ми също е против-Нищо не признава.Само като усети вкуса на гума и започва да прави едни много смешни муцки.

Общи условия

Активация на акаунт