Февруарски недоспали мами на кресливи господа и дами

  • 41 113
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 358
И ние с Влади сме тук
За акането - ние пропуснахме един ден и аз мног се притесних, защото Влади много се напъваше и плачкаше все едно много го боли. Реших, че може да се е запекъл (брат ми е имал зверски запек от кърмата на майка) и се натъпках със сушени сини сливи. На следващия ден към обяд Влади се изака, но милия имаше разтройство и съжалих, че ги ядох тези сливи.
Иначе непрекъснато се напъва и много плачка и крещи понякога и когато пръцка и когято ака всичко е съпроводено с рев  Cry, направо мен ме боли като го гледам  Confused

# 16
  • Мнения: 1 490
Mibe Нормално е да разредят аканията след 6-та седмица  Peace
Ренди Ради не се пъне като ака , но пък много плаче  Tired възможно ли е да го боли като се изхожда?Иначе е рядко,няма запек   33uu
Кости Добре заварили,отдавна ви "шпионирам" вас Януарките - големи сладурани сте се събрали  Hug

# 17
  • Мнения: 2 358
Стели аз имам чувството, че си ги боли. Влади направо крещи понякога  Confused
Кости и аз съм ви щпионирала няколко пъти. Ще споделяте опит като по-опитни  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 11
Страхотна ни е новата тема както винаги! Браво на създалите я Simple Smile
 Ние прекарахме безсънна нощ, много колики и рев, ама какво да се прави. Сутринта ходихме на прегледа за тазобедрената става и всичко ни е ок, сега се надявам да поспим и ние с таткото, а Илиян спи отдавна и даже не се буди за ядене Simple Smile Хубав ден!

# 19
# 20
  • Мнения: 168
На нас не ни казаха нищо за ортопед. Педиатъра ни каза , че мога да давам овесена вода за акането, но тук чета че не се дава заради глутена, Не знам кой да слушам.   На баткото давах ама не знаех за глутена и не помня от кой месец му давах точно.

# 21
  • Мнения: 2 358
Аз не бих рискувала с гултена въобще  Naughty То има и педиатри, които препоръчват плодови сокчета от 2-рия месец  Crazy, така че по-добре е в случая да си набавяш сама информацията и да подлагаш на съмнение думите на педи

# 22
  • Мнения: 15 553
Здравейте сладурки  Hug

Честита ни нова прекрасна тема  Heart Eyes

Не съм влизала тук от доста време. С малката бяхме за малко в болница. Таткото я зарази и направи една хрема, от там започна едно жестоко давене, та се наложи да ни приемат за малко, но вече е добре. Чакам я да се стабилизира още малко и да се оправи времето и започваме пак с разходките.

За запичането - и на баткото и на малката съм давала овесена вода при нужда. До сега съм й правила само два пъти, че се беше запекла жестоко. За щастие вече няма такъв проблем.

За коликите - изобщо не знам дали има или няма. Не я боли корема, не се свива или гърчи, не плаче. Но предполагам, че е благодарение на капките, та много много не смея да ги спирам все още.

За захранването със сок - баткото го захраних от 2-я месец със сок, 3 месец с плодово пюре, 4 месец със зеленчуково пюре и каша. Гледам, че сега са го променили и плодовите пюрета започват от 4-я месец, та ще почакаме със захранването

На мен в момента болната тема ми е записването на баткото в 1-ви клас. Направо ми е пламнала главата. Голям зор е с тези училища в София

Това от мен - усмихнат ден ви желая

# 23
  • Мнения: 474
Хубава темичка с хубаво и точно заглавие!Да ни е честита и само хубави вести за хубавите ни бебоци!

# 24
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен в новата тема  Wink
На нас вчеа ни сложиха първата ваксина и уж се уговорих с педи следващата(двойната) да ни я бият на 2-а пъти.
За акането-и при нас е с много зор и плач,а няма запек.Ака за сега всеки ден и то по няколко пъти и си е рядко.
Колики имаме,но взеха да отшумяват малко по-малко!

# 25
  • Мнения: 1
Честита ни нова темичка няколко дни не влизах и докато наваксам с четенето,и аз да се похваля алергията за сега отшумя вече се изцеждам и си давам кърма на Криси,днес успешно защитих и магистарската си теза и вече ми е по спокойно сега остава да се стопли времето и да трагнем да обикаляме кафенца и паркове.За овесената водичка и аз сам давала на каката тя много ни помагаше за запека,за сега  с Криси нямаме проблем той е много аклив за сега LaughingLaughingдаже като кихне и се напава от коликите все пръцка по малко ако,тати не може да смогне да ни зарежда памперси:))

# 26
  • Мнения: 78
Страхотно заглавие! Честита нова темичка - страхотно пролетно оформление... благодаря и браво на тези, които са я правили  Hug

Аз все още се наспивам - че малката прави нощна пауза и освен това все още имам баба на гости и е залепна за детето като гербова марка..

Шушката напоследък има един плач който не мога да се усетя от какво идва... май не са колики. Все едно й се спи, но не може да заспи и се дразни... и плачът й един жален... все едно ми се оплаква. Много е смешна и сладка.  Все пак малко се притеснявам като не разбирам защо плаче...

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата тема  Wink
На нас вчеа ни сложиха първата ваксина и уж се уговорих с педи следващата(двойната) да ни я бият на 2-а пъти.
За акането-и при нас е с много зор и плач,а няма запек.Ака за сега всеки ден и то по няколко пъти и си е рядко.
Колики имаме,но взеха да отшумяват малко по-малко!

И при нас положението с акането е същото - напъва се и понякога даже проплаква, а няма запек. Сутрин все така се будим с мрънкане, докато си свърши работата. Сега поне знам, че не сме само ние така Simple Smile

# 28
  • Мнения: 168
Пъпчиците  при нас изчезнаха, но по цял ден се напъва и пръцка направо страшна работа хич не е спокоен. Уж млякото е против колики и капки давам се тая. Някой път не съм му давала капки и е спокоен друг път му давам и пак пищи май нищо не ни действа.  Основно като яде заспива за час час и половина и се буди с напъване и рев и така заспива пак на пресекулки и ту реве ту спи. Дори и като е ял само кърма пак същата работа, явно нещата ще отшумят с времето. Дори като се е изакал пак се напъва, и от това напъване повръща. И окото не му е минало още, спрях капките капя кърма и масажирам ако е запушен слъзния канал да се отпуши, но засега е рано да се каже. Неспокойно бебе е все го гледам в устата да не повърне от това напъване. И аз се изнервям все съм до него. Явно има много газове защото като изреве и пръдне, та газовете май го мъчат много пръцка. Давам му чай от копър  и капки ама не виждам ефект Каква вода им давате на бебоците аз преварявам ама се чудя на баткото давах на девин за бебета  с розовия етикет и не я преварявах но сега ме достраша.

Последна редакция: нд, 31 мар 2013, 18:38 от petq*

# 29
  • Мнения: 121
Здравейте, мами! Първо да се извиня, че не съм се записвала скоро. Обаче като гледам напоследък темите бавно вървят, с бебенцата не остава много време за писане 
Ние сме добре. Спокойно ми е детето, само дето иска внимание и не стои много сама – иска да й говорим, да я гушкаме......... оставим ли я започва да мърмори и да се сърди  Хитруша 
С киселните не зная дали се справихме, или просто нямахме много . Няколко дни подред плака и се свива, започнах да й давам Инфакол и спря. Давала съм доста време ( 2-3 седмици, но самовечер по 2-3 пъти, така каза педиатърката ) без да плаче и наскоро реших да спра и нямаме проблеми. Дали от лекарството се оправи или просто е нямала много, не мога да преценя
На кърма сме само. Имам проблеми с едната гърда. Може би ЛЛЛ ще ми помогнат. Понякога я усещам, че суче лошо, захапва само зърното, и после става страшно. Почват едни болки, цялата гърда ми изтръпва и е ужасно! И след това продължава няколко дни при сукане. И това се случва само с едната гърда ( дясната ). Вчера и онзи ден изцеждах и така давах, защото по този начин не ме боли. Пробвала съм със студено след кърмене, замръзен чорап, който слагах на гърдата, като мислех, че ще почогне, но май ставаше по-лошо. Пробвах и със затоплена кърпа, която слагах пак на цялата гърда, не на зърното, болката стана направо нетърпима тогава! Помага ми само топъл душ – макажирам със слушалката – но не помага много, облекчава само малко. Нещо като се допре до зърното или гърдата откачам! Моля ви, дайте съвет как да облекчавам болките, когато пак се случи
По този въпрос за ортопеда – на нас педиатърката не ни е казала нищо. Трябва ли задължително да се ходи? Какво гледа ортопеда? При нас няма нищо притеснително, активно е детето и видимо няма нищо, което да ме тревожи.
Има ли някоя мама, на която й се е случвало докато суче детето да му тече кърма от носа? При нас е редовно почти, когато суче от лявата гърда й тече от дясната ноздра. Аз я кърмя в поза люлка. Имам чувството, че е от по-силната струя мляко. Когато е имало по-дълга пауза, най вече през нощта, тогава тече най-много. Кога ще се оправи това?
Извинете за дългия пост, компенсирам отсъствието си 

Общи условия

Активация на акаунт