Гледане на новородено от всички :)

  • 17 572
  • 260
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Това истина ли е или е първоаприлска? Не мога да повярвам, че има толкова откачен народ!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 340
Оу има толкова откачен народ.
Аз пък да ползвам темата и да попитам за подобно нещо : нормално ли е новородено да се оставя на баби, лели, дядовци да се гледа, докато майката излиза "на разходка за почивка", таткото и майка "искат да си починат от бебето" и "искат да поспят малко". В никакъв случай не говоря за оставяне за 1-2 часа. Говоря за 2-3 дни седмично бебето да спи по роднините...
С никой не се заяждам, никой не искам да обидя, просто се чудя аз ли нещо не съм наред, след като смятам, че това е недопустимо. И се питам само аз ли продобих едно такова майчинско чувство след като родих и не исках да се отделям и за миг от бебето си...

# 17
  • Мнения: 45
Това истина ли е или е първоаприлска? Не мога да повярвам, че има толкова откачен народ!

Кое пък ти не можеш да повярваш? Пълно е с индивиди, които са родители само по документи. Защото децата им още от раждането та и до края се отглеждат от баби и дядовци. Влез в съседната тема да видиш "първоаприлска шега" как се зарязват бебета на 2 год. заради гурбет. Sick Не за часове и не за дни...а за половин година А най-откаченото Анди...дори не е това най-откаченото....на цели 3 страници форумчанки и захвалят на героизма на такава. Shocked Само гледай как от 3 ще станат и 33.

Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 12:06 от Lizet33

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
както се изрази един мой познат "никой не е длъжен да им гледа внуците"!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 340
Това истина ли е или е първоаприлска? Не мога да повярвам, че има толкова откачен народ!

Кое пък ти не можеш да повярваш? Пълно е с индивиди, които са родители само по документи. Защото децата им още от раждането та и до края се отглеждат от баби и дядовци. Влез в съседната тема да видиш "първоаприлска шега" как се зарязват бебета на 2 год. заради гурбет. Sick

Коя е тази тема?  Shocked Shocked

Съжалявам за офф-а

# 20
  • Мнения: 45
Това истина ли е или е първоаприлска? Не мога да повярвам, че има толкова откачен народ!

Кое пък ти не можеш да повярваш? Пълно е с индивиди, които са родители само по документи. Защото децата им още от раждането та и до края се отглеждат от баби и дядовци. Влез в съседната тема да видиш "първоаприлска шега" как се зарязват бебета на 2 год. заради гурбет. Sick

Коя е тази тема?  Shocked Shocked

Съжалявам за офф-а

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=712336.0

# 21
  • Мнения: 12 665
Чак пък толкоз - като станеш майка, все още може да останеш човек, а не придатък към детето.
В много случаи бабите сами се натискат.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 115
Оу има толкова откачен народ.
Аз пък да ползвам темата и да попитам за подобно нещо : нормално ли е новородено да се оставя на баби, лели, дядовци да се гледа, докато майката излиза "на разходка за почивка", таткото и майка "искат да си починат от бебето" и "искат да поспят малко". В никакъв случай не говоря за оставяне за 1-2 часа. Говоря за 2-3 дни седмично бебето да спи по роднините...
С никой не се заяждам, никой не искам да обидя, просто се чудя аз ли нещо не съм наред, след като смятам, че това е недопустимо. И се питам само аз ли продобих едно такова майчинско чувство след като родих и не исках да се отделям и за миг от бебето си...
Честно да ти кажа аз съм много против толкова малко да се оставя и не го разбирам.
Дъщеря ми за 1 път е оставена на баба си за през нощта на 1,4 месеца.Бяхме на сватба.
Племенника ми от както се роди постоянно се гледа от някоя баба.Резултата е е едно изнервено дете.Подмятат го постоянно,Гледа се дори от  прабаби за да си ходят на дискотека.
Ясно е ,че родителите имат нужда от почивка.Ама да оставят новороденото с дни не го разбирам .За няколко часа да ,ама дни  ooooh!
И аз с никой не се заяждам.Тази тема сме я обсъждали много  с познати и това си е моето мнение по въпроса.
А по темата.Как са се събрали толкова хора незнам.Аз ако съм ще се изнервя ,но на момичето явно му е добре.Щом на нея и е ок и не я дразнят според мене нямапроблем.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 340
Чак пък толкоз - като станеш майка, все още може да останеш човек, а не придатък към детето.
В много случаи бабите сами се натискат.

Трещи, винаги съм била с респект към мненията ти, защото в повечето случаи сме на едно мнение. Твърде крайно обаче реагираш сега Simple Smile. Не съм дала пример с излизане от време на време Simple Smile Естествено, че съм ЗА : да изляза да "разтоваря" за малко, отколкото да нагнетявам атмосферата вкъщи, включително и да оказвам негативно жлияние на детето. Но не ми се струва нормално да виждам новороденото си дете 2-3 дни в седмицата. Особено ако съм го чакала 6 години. Колкото и да се натискат бабите, новороденото има най-вече нужда от мама. И заради собствения си комфорт, няма как да изоставя детето си на чужди грижи. Защото съгласи се, че като разделиш седмицата на две, то излиза, че си бил с детето си половин месец и половин не си го виждала.  Пак да кажа - говоря за новородено, т.е. кърменето е още в начална фаза, нагласата един към друг е в начална фаза, отношенията татко и мама са по-различни и те тепърва свикват с новото "ние"... Това имах предвид, а не непременно детето да става придатък към майката /което в повечето случаи се оказва точно така и аз нямам нищо против това  bowuu/

# 24
  • Мнения: 12 665
Не говоря за съвсем новородено. Но като поотрасне, няма да се травмира толкова , ако преспи 1-2 нощи при баба си.

# 25
  • Мнения: 326
Аз бих избягала обратно в болницата, ако всичкото роднини ми се тропне в нас след раждането.Нямам нищо против да поостанат след изписването, да ми помогне майка ми с първите неща, на другия ден да дойде пак за малко...или пък сестра ми.Но цялата тумба-ц.
Когато сестра ми роди, си я взехме от родилнито, седяхме 3-4 часа у тях и си тръгнахме.Свекърва и остана у тях, защото живее в провинцията и беше дошла за изписването. Остана 2-3 дни и после синът и(мъжът на сестра ми)чинно си я изпроводи към рейсчето.  Майка ми отиде следобеда на втория ден за малко, и то защото сестра ми я викна, че не се соравя с кърменето. 
Друг е въпросът, че бебето на 1 седмица искаха да пътува до провинцията.На 2 се разболя, та влязоха пак в болница.Но нямаше и 40 дни и заминаха на хижа, после отидоха на село при бабата, после не знам къде си  Tired   Но на сестра ми като и се говори го приема като натиск, никога като добър съвет или препоръка.   

# 26
  • Мнения: 8 248
Aз пък се чудя...като майката казва че й е добре, клюкарите какво се бъркат.
Всеки сам за себе си решава. Ако за мен нещо не е добре защо за друга да не бъде.
Майка ми стоя у дома една седмица...свекървата един ден. Сега от позицията на времето мисля че съм била в след родилна депресия дето не понасях никой около нас.
Защо си причинявах това да гладя докато детето спи...можеше да използвам предложената ми помощ. Да полегна с него докато свекървата глади. Ама аз оФса...няма по велико от това сама да си гледам детето...и аз великата Twisted Evil
И май пак зачекнахме темата колко добри майки сме като седим нон стоп до децата си. А е хубаво когато тези деца имат психически нормални майки.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Останала съм с впечатление, че точно желанието родилката да е сама с бебето е по-нужно и търсено от жените, а бабите и другите жени в семейството по-скоро да вършат нейния дял от домакинската работа. Голямото текучество на хора наоколо, желанието на всеки да вземе, бутне, погледне и обгрижва бебето е наистина изнервящо. Дори при маймуните след раждането майката и новороденото странят от останалите членове на стадото и едва след месец-два, когато бебето позакрепне, го представят официално на роднините, защото едно, че мъжките много лесно могат да убият бебето, и второ, другите маймуни са твърде любопитни и крадливи, и отмъкнат ли бебето, то ще умре от глад и жажда.

# 28
  • Мнения: 21 462
  Щом приятелката ти казва, че и е хубаво с двете бабиери какъв  е проблема? Може пък да се разбират и да са си добре.

 Аз предпочитам да не ми се мотае никой, но щом те са уредили въпроса по друг начин, евала. Всъщност, не  че не искам никой, аз бабите не щях, но ако можеха при мен да са, да кажем, сестра ми и зълва ми и аз щях да си изкарам отлично.

# 29
  • Мнения: 326
Има вариант и да казва, че и е добре, но вътрешно да и е зле.  То помощ-ок, но цялата рода да спи с вас...да си изтощен, а все някой да ти бъбри, да ти виси над главата докато кърмиш. Детето минава от ръцете на един после на друг, после на трети.  То колкото и положително да си настроен, те изнервят накрая. 
А и не е ли момента, когато майката и бащата трябва да опознаят заедно детето, да са си тримата, да си споделят скъпоценните мигове.
То не е казано, че трябва да си лепнат за детето, но това са най-вълнуващите дни, колкото и да са трудни. Аз специално бих искала да ги сподрля само с мъжа си, евентуално при нужда от помощ бих повикала някоя близка роднина.

Общи условия

Активация на акаунт