Lactacyd femina

  • 15 224
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 317
Днес си купих Lactacyd femina-гинекологична течност.Ползвали ли сте го и какви впечатления имате от него?

# 1
  • Мнения: 488
Не съм го ползвала, четох веднъж информация във вестника и мислех да си го купя. Използва се мисля при течения и гъбички, нали? За нормализиране на влагалищната флора, съдържа млечна киселина.
След раждането когато ме бяха нападнали ужасни гъбички, си спомням, че гинекологът ми ми беше предписал промивки с млечна киселина, разредена, повлия наистина добре. Така че това сигурно има такъв ефект.

# 2
  • Мнения: 847
Ами аз съм го ползвала,тук препоръ4ват за женският таолет(за измиване на влагалището...)да се използват само такива продукти...По принцип казват 4е трябвало да се сменят всеки месец,но .....Ина4е самият продукт е добър и има ефект...

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз го ползвам в момента,но той не се препоръчва за всекидневна употреба,а само след секс,в последните дни от цикъла,след басейн и ей такива неща,по принцип предпочитам интимния гел,който е страхотен и може да се ползва всеки ден,но какво да се прави като мъжа ми объркал и сега ползвам "течността".

# 4
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз съм ползвала интимния гел преди време и бях много доволна. Доколкото знам той е за ежедневна употреба, докато гинекологичната течност е за употреба след цикъл, секс и при нарушено pH.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
...... докато гинекологичната течност е за употреба след цикъл, секс и при нарушено pH.

Аха, и аз така знам. Нея не съм ползвала.

# 6
  • Мнения: 5 391
В момента го ползвам, доволна съм, препоръчват го за бременни.

# 7
  • Мнения: 3 248
И аз ползвам интимния гел...от много източници все хубави неща чух за него, в един момент и Дуци му направи страхотна реклама и взех, че си го взех! Peace

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Интимният гел е добър. Peace.

# 9
  • Мнения: 1 214
Ако правилно съм разбрала има гинекологична течност и интимен гел.Течността за след секс,басейн и преди цикъл,,а гелът за ежедневна употреба.Значи е добре  да се използват в комплект  Laughing Можете ли да ми кажете каква е цената и на двата продукта.
А за бременни  кое препоръчват гела или течността?

# 10
  • Мнения: 3 248
Има и интимни кърпички! Peace
Интимният гел е около 5-6 лева, а за течността не съм сигурна, но мисля, че е около 8 лева.

Да ви питам...с течността се правят промивки с интимен душ, или се лъжа? Thinking А те не бяха ли само по лекарско предписание-тоест възпаление, друг гинекологичен проблем и т.н.? newsm78

# 11
  • Мнения: 5 317
Гинекологичната течност си я купих за 12лева.
Пише че може да се използва външно и вътрешно.Вътрешно само по преценка на гинеколог и с помоща на интимен душ.

# 12
  • Мнения: 3 248
Гинекологичната течност си я купих за 12лева.
Пише че може да се използва външно и вътрешно.Вътрешно само по преценка на гинеколог и с помоща на интимен душ.


Значи, когато няма наличие на болести, може да се ползва като интимен гел, но след определени "дейности". Ще взема и аз да си я взема! Peace
Брианна, мерси за инфото! Hug

# 13
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз горещо препоръчвам ТАНТУМ РОЗА.
Продава се в сашета /1, 30 лв./ за еднократна употреба.
При такива оплаквания - гъбички,възпаления на вагината, шийката на матката, външните полови органи, парене, сърбеж, и нарушаване на нивата на рh.

След като родих, докато още ми бяха лохийте имаше ужасна миризма, миех се по 30 пъти на ден, и след всеки душ, след 5 минути от мен се носеше нетърпима миризма /може би в резултат на гъбички или незнам какво/. Отидох на лекар, каза ми промивка със смрадлика, аптекарката ми предложи ТАНТУМ РОЗА. Ефекта беше моментален, от веднъж и вече край - нито миризма, нито дискомфорт. От тогава само ТАНТУМ РОЗА.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
И аз си взех интимния гел Лактацид. Много ми допадна!  Hug

# 15
  • Мнения: 4 371
в един момент и Дуци му направи страхотна реклама и взех, че си го взех! Peace
Не разбрах доволна ли си???
 Wink

# 16
  • Мнения: 5 622

Хубаво де, аз си мия дудата( Crazy) със сапун. И нищо ми няма..веднъж бях ползвала някакво такова чудо само и не ми понесе нещо.... нито пък ползвам интимните кърпички.Те закога са?Кога се забърсвате с тях? Thinking

# 17
  • Мнения: 36 053
Интимният гел е добър. Peace.

съгласна Sunglasses

# 18
  • Мнения: 5 317

Хубаво де, аз си мия дудата( Crazy) със сапун. И нищо ми няма..веднъж бях ползвала някакво такова чудо само и не ми понесе нещо.... нито пък ползвам интимните кърпички.Те закога са?Кога се забърсвате с тях? Thinking
Интимните кърпички се използват за освежаване.Примерно в период на менструация,на път,след активен спорт.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз горещо препоръчвам ТАНТУМ РОЗА.
Продава се в сашета /1, 30 лв./ за еднократна употреба.
При такива оплаквания - гъбички,възпаления на вагината, шийката на матката, външните полови органи, парене, сърбеж, и нарушаване на нивата на рh.

Да, това също е много добро.И аз след раждането използвах само 2 сашета и имаше много добър ефект, има дезинфекциращо и профилактично действие. Peace

# 20
  • Мнения: 4 371
Аз горещо препоръчвам ТАНТУМ РОЗА.
Има ли странични реакции? Може ли да се ползва профилактично?

# 21
  • Мнения: 5 622

 Ползвала съм го това тантум роза, но те не е като и вместо сапун!
То си е за обливане,аз така съм го ползвала,беше ми изписано от гинеколожката ми преди време.Май може и промивки  с него да се правят, но аз не ги рпепоръчвам, нито пък някой съвременен гинеколог. Аз лично никога не съм си правила такова нещо.  Naughty

# 22
  • Мнения: 952
Аз също ползвам Лактацид фемина гел емулсията. Използвам го всеки път по време на душ нали го дават за ежедневна употреба и съм доволна. Мирише приятно и отмива се лесно, на мене ми харесва Laughing

# 23
  • Мнения: 3 248
в един момент и Дуци му направи страхотна реклама и взех, че си го взех! Peace
Не разбрах доволна ли си???
 Wink


Мдам, много ми хареса! Hug Hug Hug


Аз горещо препоръчвам ТАНТУМ РОЗА.
Има ли странични реакции? Може ли да се ползва профилактично?

Може профилактично със сигурност. Peace Аз нали страдам от вманиаченост, че все ми има нещо, все някакви болести ме гонят...и съм го употребявала няколко пъти - нито ми е навредило, нито ми е помогнало с нещо...просто, защото нищо не ми е нямало, всичко ми е било в главата. Crazy

# 24
  • Мнения: 302
Ползвам го от  9 месеца. Харесва ми, придава усещане за чистота и свежест. Обаче от гъбите не ме спасява, поне при мен е така.

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз ползвам гелът на Лактацид Фемина от 2 месеца, доволна съм, придава усещане за свежест!Аз го ползвам всеки ден, защото пия противозачатачни, а те увеличават серецията от влагалището.

Но се заинтригувах от Тантум розата и ще взема да я пробвам!

# 26
  • Мнения: 231
И аз ползвам гела - много съм доволна. Heart Eyes Даже сега се замислих, че ми свършва и пак трябва да си взема. А до преди това всеки път купувах различен - не попадах на толкова задоволителен резултат. Предполагам, че течността също е хубава. Simple Smile

Искам и да попитам нещо  Embarassed - след измиване мажете ли се с нещо овлажняващо например? И, ако да, с какво? Често, след бръснене, усещам сухота и кожата ми дърпа Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 560
Аз ползвам гелът на Лактацид Фемина от 2 месеца, доволна съм, придава усещане за свежест!Аз го ползвам всеки ден, защото пия противозачатачни, а те увеличават серецията от влагалището.

Но се заинтригувах от Тантум розата и ще взема да я пробвам!

 А ароматизиран ли е гела? Аз се мия всеки ден с такъв, но на Ейвън, а вече ми е омръзнал.

# 28
  • Мнения: 3 248
Аз ползвам гелът на Лактацид Фемина от 2 месеца, доволна съм, придава усещане за свежест!Аз го ползвам всеки ден, защото пия противозачатачни, а те увеличават серецията от влагалището.

Но се заинтригувах от Тантум розата и ще взема да я пробвам!

 А ароматизиран ли е гела? Аз се мия всеки ден с такъв, но на Ейвън, а вече ми е омръзнал.


Avon-ският беше първият, който си купиш и употребявах като такъв. След него съм ползвала и други...все по-добри. А Лактацида си е направо космични години пред  Avon. Peace Има лек аромат...приятен! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 3 328
Ползвам от около две седмици интимния гел "Лактацид" и съм много доволна. Много харесва по принцип формулата "сапун без сапун", а той е основан именно на нея.
Преди това съм ползвала интимните гелове "Леокрема", "Красная линия" /с невен/, "Бионсен" /не съм доволна!/ и още поне две марки, за които сега не се сещам. "Леокрема" и "Лактацид" си поделят първото място.
Колкото до течността "Лактацид", не съм я ползвала, нито подобна на нея, а и интимен душ не правя, след съвет с гинеколог - според нея лекарите разделят мненията си "за" и "против" употребата му, но нейното "против" ми се стори доста мотивирано, като се има предвид, че го обясни с реалната възможност чрез интимния душ да се придвижат нагоре във влагалището и до матката инфекции, които може да се намират на входа на влагалището. Затова - само интимен гел. Ако има проблеми - лекар.

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Цитат
А ароматизиран ли е гела? Аз се мия всеки ден с такъв, но на Ейвън, а вече ми е омръзнал.
Цитат
Avon-ският беше първият, който си купиш и употребявах като такъв. След него съм ползвала и други...все по-добри. А Лактацида си е направо космични години пред  Avon. Peace Има лек аромат...приятен! Hug
Цитат

Допълвам само, че ароматът е дълготраен  Wink

# 31
  • Мнения: 1 250
Момичета, как така си правите промивки профилактично #Crazy  Ако нямате някакво заболяване и си правите промивки само променяте естествената среда на влагалището. Това се прави само по лекарско предписание, направо ме разбихте Shocked

# 32
  • Мнения: 257
препоръчват го за бременни.


  Аз тъкмо се чудех дали мога да го ползвам, защото съм бременна. Препоръча ми го гинеколог, но аз си спомням, че съм чела, че вагиналните промивки не се препоръчват на бременни се чудех дали да го ползвам или не. Ти говориш за гинекологичната течност нали?

# 33
  • Мнения: 36 053
вагиналните промивки при бременност не са подходящи!!!
гелчето за измиване - да

# 34
  • Мнения: 3 248
Момичета, как така си правите промивки профилактично #Crazy  Ако нямате някакво заболяване и си правите промивки само променяте естествената среда на влагалището. Това се прави само по лекарско предписание, направо ме разбихте Shocked


Момичетата, не говорят за вагинални промивки с интимен душ. Peace Поне не повечето от тях! Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 3 271
Не съм го ползвала, четох веднъж информация във вестника и мислех да си го купя. Използва се мисля при течения и гъбички, нали? За нормализиране на влагалищната флора, съдържа млечна киселина.
След раждането когато ме бяха нападнали ужасни гъбички, си спомням, че гинекологът ми ми беше предписал промивки с млечна киселина, разредена, повлия наистина добре. Така че това сигурно има такъв ефект.

На мен ми го изписаха без да имам гъби Twisted Evil , а защото имам хиперсекреция на влагалището и ми се проявява, като течение. Ползвам го за 10-тина дена на 3-4 месеца.

# 36
  • София
  • Мнения: 897
Ползвала съм измиващия гел на Лактацид, но Леокрема ми допада много повече. Няколко пъти го сменях и вече се убедих, че от този клас Леокрема си е най-добър.  Струва към 5-6лв.

# 37
  • Мнения: 588
Аз ползвам в момента интимния душ - гел и съм доволна много.  newsm10

# 38
  • Мнения: 1 017
И аз от известно време ползвам интимния гел на Лактасид и съм много доволна!

# 39
  • Мнения: 1 250
Момичета, как така си правите промивки профилактично #Crazy  Ако нямате някакво заболяване и си правите промивки само променяте естествената среда на влагалището. Това се прави само по лекарско предписание, направо ме разбихте Shocked


Момичетата, не говорят за вагинални промивки с интимен душ. Peace Поне не повечето от тях! Rolling Eyes
Ясно де Peace това се отнасяше точно за тази част, която говореше за промивки Confused

# 40
  • Мнения: 3 248
Момичета, как така си правите промивки профилактично #Crazy  Ако нямате някакво заболяване и си правите промивки само променяте естествената среда на влагалището. Това се прави само по лекарско предписание, направо ме разбихте Shocked


Момичетата, не говорят за вагинални промивки с интимен душ. Peace Поне не повечето от тях! Rolling Eyes
Ясно де Peace това се отнасяше точно за тази част, която говореше за промивки Confused


Аха ... ясно, sorry!  bouquet

Предполагам майки, които си ги правят, ходят при тази половина от гинеколозите, според които вагиналните промивки за полезни. Rolling Eyes Нали някоя мама тук каза, че докторите били 50 на 50 в тези си убеждения! Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 3 328
Ако имаш предвид моя постинг, аз наистина написах, че лекарите разделят мнението си по въпроса за ползата/вредата от правенето на вагинални промивки с интимния душ, но не съм уточнявала процентно съотношение Laughing Само повторих думите на гинеколожката, която следи бремеността ми и ме посъветва да не ползвам интимен душ. Не само по време на бременост, а по принцип.

# 42
  • Мнения: 3 248
Ако имаш предвид моя постинг, аз наистина написах, че лекарите разделят мнението си по въпроса за ползата/вредата от правенето на вагинални промивки с интимния душ, но не съм уточнявала процентно съотношение Laughing Само повторих думите на гинеколожката, която следи бремеността ми и ме посъветва да не ползвам интимен душ. Не само по време на бременост, а по принцип.

Толкова съм скапана тия дни, че изобщо не знам какво съм имала предвид.

Прощавай! Hug

Ще се въздържа от писане във форума няколко дни, че съвсем съм изперкала! Tired Tired Tired

Общи условия

Активация на акаунт