Интимни проблеми, свръх чувствителна или?

  • 2 997
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте , пиша тук с надеждата да намеря отговор и срещна жени, които са преминали или се борят с проблема.
От момента в който започнах да водя полов живот започнаха и проблемите. След полов контакт имам парене при ориниране (винаги).
При редовен секс (няколко поредни дни) забелзвам неприятна миризма , непосредствено след това се започват симтоми на цистит. Подуване на корема и болки. Отивам на гинеколог правя си цитонамазка и ме диагностицират с гъбична инфекция или вагиноза . Приемам нужните медикаменти както и пратньора ми ( по време на лечението се въздържаме). Свършвам с лекарствата, 1 седмица нямам посочените по-горе симтоми. Минава една менструация и всичко започва отначало. Смених 4 гинеколога . Отговора е : “ Свръх чувствителна сте”. Просто съм отчаяна вече. Не ми препоръчват да използвам интимни гелове. Тъй като от всичко ,което съм ползвала развивам инфекция. Само с вода в банята и това е. Чувствам се подтисната и отчаяна защото този кръг не спира и няма край. Много бих била благодарна ако някой има същите проблеми или просто съвет. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 11 336
Aми сменете гинеколога с дрематолог /те са венеролози/. При подобен проблем след десетки гинеколози дерматолог ми реши проблема с една прост сода за хляб в преварена вода.

Ето тази измивна пяна препоръчвам горещо за флората  - https://greenshop.bg/product-2535

Пробвай след секс да се измиеш с топла водичка с малко сода и аз бих се намазала с малко низорал 1%. Не говоря да го правиш с години, но за експеримента няколко пъти го направи и да видим как си.

Също така едно време при гъбички акушерките ни караха да оставим кисело мляко да вкисне добре и правим айран и се мием - за лактобацили. Пак може да пробваш.

Водичка с с ябълков оцет или цитросепт пак може да пробваш след секс. Просто да откриеш кое може да помогне.

Също така един въпрос, който звучи малко странично, но се оказа че при мен има влияние. След пишкане как се триеш. Оказа се, че аз съм алергична към някой толетни хартии. Дали и при теб няма нещо такова.

# 2
  • Мнения: 5
Aми сменете гинеколога с дрематолог /те са венеролози/. При подобен проблем след десетки гинеколози дерматолог ми реши проблема с една прост сода за хляб в преварена вода.

Ето тази измивна пяна препоръчвам горещо за флората  - https://greenshop.bg/product-2535

Пробвай след секс да се измиеш с топла водичка с малко сода и аз бих се намазала с малко низорал 1%. Не говоря да го правиш с години, но за експеримента няколко пъти го направи и да видим как си.

Също така едно време при гъбички акушерките ни караха да оставим кисело мляко да вкисне добре и правим айран и се мием - за лактобацили. Пак може да пробваш.

Водичка с с ябълков оцет или цитросепт пак може да пробваш след секс. Просто да откриеш кое може да помогне.

Също така един въпрос, който звучи малко странично, но се оказа че при мен има влияние. След пишкане как се триеш. Оказа се, че аз съм алергична към някой толетни хартии. Дали и при теб няма нещо такова.
Много благодаря ще опитам всичко ,което сте написали.
Не знам дали разбрах правилно въпроса ви.
Ползвам Емека не ми е хрумвало за тоалетната хартия . Иначе прахове и омекотители смених и бельото го гладя след пране винаги. Вие каква ползвате?

# 3
  • Мнения: 11 336
Единствената, която не ми прави проблеми е една в синя опаковка от лидъл. Другите имат белина и реагирам. У дома и в офиса съм с такава тоалетна хартия, а другаде предпочитам да не се бърша след пишкане.
Също не ползвайте ежедневни превръзки.

Когато флората се прецака стават такива неща. Полека лека и ще мине.

Kога последно сте изследвали кръвна захар и инсулин /две различни неща са/?

# 4
  • София
  • Мнения: 260
Вземи си някакъв имуностимулант .Аз преди години страдах от хронични гъбички, обикалях гинеколози..в крайна сметка като си подсилих имунитета се пооправиха нещата

# 5
  • Мнения: 5
Единствената, която не ми прави проблеми е една в синя опаковка от лидъл. Другите имат белина и реагирам. У дома и в офиса съм с такава тоалетна хартия, а другаде предпочитам да не се бърша след пишкане.
Също не ползвайте ежедневни превръзки.

Когато флората се прецака стават такива неща. Полека лека и ще мине.

Kога последно сте изследвали кръвна захар и инсулин /две различни неща са/?
Захарта съвсем наскоро в норма е . Но инсулина като се замисля никога както и доста хормони . Ще го имам предвид ,а интимния гел който ми препоръчахте го пиръчах вече , мисля да взема и  лактажин вагинални таблетки ,живи бактерии . Четох доста положителни отзиви. Благодаря ви още веднъж !🤗

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 21:38 от bubanka

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Тоалетна хартия - задължително бяла, без аромати. Ароматизираните правят проблеми.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Цитонамазка ли ти правят или ти пускат материал за микробиология? Лекарствата на каква база ги изписват? Редът е такъв: 1. микробиология, 2. резулат. 3. антибиограма, 4. лекарство. Примерно 10 дни след последния прием на лекарство се прави контролно микробиология

Спри да използваш тампони за известно време. Може да пиеш и пробиотик. Попрочети съдържаниеето и концентрацията, че има всякакви на пазара.

# 8
  • Мнения: 5
Цитонамазка ли ти правят или ти пускат материал за микробиология? Лекарствата на каква база ги изписват? Редът е такъв: 1. микробиология, 2. резулат. 3. антибиограма, 4. лекарство. Примерно 10 дни след последния прием на лекарство се прави контролно микробиология

Спри да използваш тампони за известно време. Може да пиеш и пробиотик. Попрочети съдържаниеето и концентрацията, че има всякакви на пазара.
За цистита пия монурал , правят ми и цитонамазка и микробиологично резултата винаги е инфекция кандита или друг вид или вагиноза след изписани глобули минава и след известно време се повтаря . Когато не правя секс тези проблеми ги нямам.

# 9
  • Мнения: 103
Здравейте , пиша тук с надеждата да намеря отговор и срещна жени, които са преминали или се борят с проблема.
От момента в който започнах да водя полов живот започнаха и проблемите. След полов контакт имам парене при ориниране (винаги).
При редовен секс (няколко поредни дни) забелзвам неприятна миризма , непосредствено след това се започват симтоми на цистит. Подуване на корема и болки. Отивам на гинеколог правя си цитонамазка и ме диагностицират с гъбична инфекция или вагиноза . Приемам нужните медикаменти както и пратньора ми ( по време на лечението се въздържаме). Свършвам с лекарствата, 1 седмица нямам посочените по-горе симтоми. Минава една менструация и всичко започва отначало. Смених 4 гинеколога . Отговора е : “ Свръх чувствителна сте”. Просто съм отчаяна вече. Не ми препоръчват да използвам интимни гелове. Тъй като от всичко ,което съм ползвала развивам инфекция. Само с вода в банята и това е. Чувствам се подтисната и отчаяна защото този кръг не спира и няма край. Много бих била благодарна ако някой има същите проблеми или просто съвет. Благодаря ви предварително.
някакъв вид гел използвате ли по време на секс и тампони слагаш ли по време на цикъл

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Когато не правя секс тези проблеми ги нямам.
Бих се замислила колко е доизлекуван партньора...или дали не ходи и по чуждо...

# 11
  • Мнения: 103
Здравейте , пиша тук с надеждата да намеря отговор и срещна жени, които са преминали или се борят с проблема.
От момента в който започнах да водя полов живот започнаха и проблемите. След полов контакт имам парене при ориниране (винаги).
При редовен секс (няколко поредни дни) забелзвам неприятна миризма , непосредствено след това се започват симтоми на цистит. Подуване на корема и болки. Отивам на гинеколог правя си цитонамазка и ме диагностицират с гъбична инфекция или вагиноза . Приемам нужните медикаменти както и пратньора ми ( по време на лечението се въздържаме). Свършвам с лекарствата, 1 седмица нямам посочените по-горе симтоми. Минава една менструация и всичко започва отначало. Смених 4 гинеколога . Отговора е : “ Свръх чувствителна сте”. Просто съм отчаяна вече. Не ми препоръчват да използвам интимни гелове. Тъй като от всичко ,което съм ползвала развивам инфекция. Само с вода в банята и това е. Чувствам се подтисната и отчаяна защото този кръг не спира и няма край. Много бих била благодарна ако някой има същите проблеми или просто съвет. Благодаря ви предварително.
какви  лекарства за ти изписвали до сега тампони използваш ли и белюто само памук

# 12
  • София
  • Мнения: 323
Консултирай се с гинеколога си и попитай за вагинални пробиотици, моята ми изписва Гинофилус, тъй като почти при всяка една микробиология ми липсват лактобацили, които са ти добрите естествено виреещи бактерии във влагалището. Съвет от нея и още няколко гинеколога - само памучно бельо и без прашки.

# 13
  • Мнения: 5
Когато не правя секс тези проблеми ги нямам.
Бих се замислила колко е доизлекуван партньора...или дали не ходи и по чуждо...
На 23 съм имала съм 3 пратьора . Не използвам тампони. Нося прашки рядко и са памучни. Проблем в него няма в началото на годината си пуснахме пакет изледвания за венерически болести . За щастие резултата и на двама ни беше отрицателен за всички. При всяко мое лечение и той приема изписаните от гинеколога за него хапчета и крем е ползвал. Поставяла съм си всякакви глобули микромакс , флажил и тнт. В периодите в които съм била сама без да правя секс няма и следа от проблем. Започна ли се започва .. От Варна съм предимно ходих на прегледи в майчин дом (уж са на ниво). Благодарение на коментарите на всички ще си пусна хормонални изследвания и ще приемам някакви добавки за имунната система. Ще проверя и инсолина. Но наистина се случва само когато правя секс и проблема е в мен а не в пратьора.

# 14
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
За цистита пия монурал , правят ми и цитонамазка и микробиологично резултата винаги е инфекция кандита или друг вид или вагиноза след изписани глобули минава и след известно време се повтаря . Когато не правя секс тези проблеми ги нямам.
За гъбички и вагиноза се пият и хапчета. Трудно ще мине само с глобули/овули. Може би това е проблема. Хапчета се пият на база антибиограма. Иначе може да се окаже, че се зобат такива, към който дадената гъбичка е резистентна/не се повлиява.

Аз съм си набавяла пробиотици и само с пиене. После са излизали като налични в резултат от микробиологията.

Общи условия

Активация на акаунт