Пости 2013 - 2 тема

  • 66 284
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 110
adelinda, човек винаги се учи, благодаря  Grinning!
Малко вероятно е мъж ми да я яде и така приготвена, но ще пробвам.

# 676
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря за съветите за бамята. Следващия път няма да махам дръжките изцяло.    bouquet

# 677
  • Мнения: 1 442
Много ми се иска да ви покажа с какво зарадвах постещи и вегани:

Галет с кокосово масло, с боровинки, къпини и ягоди-веган



А може да ви хареса и хлебчето Жираф, с много хрупкава коричка без никакво яйце.

Приятна вечер! Grinning

# 678
  • Мнения: 1 110
Бети, заслужени овации за силното ти естетичестко чувство за поднасяне на ястията! Наистина можеш да нахраниш човек със всичките му сетива Grinning.

Имам въпроси за жирафския хляб. Подозирам, че ще стане любим на дребноватото в къщи.Остава ли ти от пастата за мазане на хляба? В смисъл количеството предполагам е съобразено за намазване на питките, но все пак?
И още - пишеш, че разделяш основното тесто на 6 топки. Готовите ти не ми се виждат по-големи от юмруче, а тестото ти е близо 1 кг. Правилно ли предполагам, че делиш на повече (или не съм прочела, както обикновено?).

# 679
  • Мнения: 1 442
Жени, много внимателно си прочела ти. Но дали аз сьм видяла кой колко е изял преди да снимам Rolling Eyes  Моите юмручета са малки, но да  малки са. Вьпреки обилното мазане ми остана малко смес и аз нали . .нищо не хвьрлям- метнах тефлоновия тиган и с много малко мазнина изпекох блини. Нарекох ги така, защото блините се правят с мая. И втасват. Е не са сьс сметана, но такива друг пьт. Децвта и тях хапнаха сьс удоволствие

# 680
  • Мнения: 1 110
Е, туй ми беше - да не отива зян замазката после  Laughing (както се казва икономията е майка на мизерията!). Ама пусто така съм гледана - храна на поразия на хвърлям.
Благодаря  Hug!

# 681
  • Мнения: 1 442
За мен в никакъв случай не може да се каже, че икономисвам нещо. Гледам да е вкусно, красиво, здравословно-доколкото концепцията на това, което правя го позволява, все гледам да намалям бялата захар или да заменям (единствено в макароните и в целувките спазвам точно количеството)....и нищо не хвърлям, просто защото това е ресурс-някакъв- дали ще е време, труд на някого дето е сял, поливал, готвил и т.н.и всъщност пак се стига до безценния ресурс време. Подозирам, че и ти по този начин гледаш на нещата, но по-популярна е тази сентенция за мизерията, която си е вярна де. Но това е друга тема.Сега ще видя дали имам снимка на няколкото блинки, дето направих от остатъка на пастата.

Извинявам се, по-горе за грешките, но пишех от телефона си, който има инсталиран руски... Embarassed

# 682
  • Мнения: 1 110
BiankaD, правилно си ме разбрала. Последното нещо, от което пестя пари е храната. Все пак тя е здраве. Това за мизерията е стара приказка на баща ми, така ми дойде  Laughing.
От него и от дядо ми съм възпитавана така, че да уважавам "хляба", и пак от тях знам, че дори и в мизерно време от храна не бива да се пести.

# 683
  • Мнения: 1 442
Жени, мъдри хора са баща ти и дядо ти!  bouquet
Ще ти пратя на лични снимка на "блините".

# 684
  • София
  • Мнения: 565
BiankaD, и аз хвърлих око на хлебчето Жираф. Остава само да си набавя различните брашна.

 Утре е Кръстовден. Пост с олио. Чудя се какво да сготвя в чест на този голям празник. Едното е питка и... нищо друго не ми идва на ум. Каква ще бъде вашата трапеза? Дайте идеи  Simple Smile

# 685
  • Мнения: 1 273
Утре е Кръстовден. Пост с олио. Чудя се какво да сготвя в чест на този голям празник. Едното е питка и... нищо друго не ми идва на ум. Каква ще бъде вашата трапеза? Дайте идеи  Simple Smile
Нямам кой знае каква идея, но сега правя хляб от брашно грахам с маслинова паста, суров зехтин и чубрица. Сложих доста зехтин и чубрица, но всичко на око и на вкус, в машината за хляб - това ако искаш да направиш по-интересна питка.

# 686
  • Мнения: 1 110
И аз се чудих какво да е за утре. Остана ми картофена салатка от тая вечер, имам и нахут за една доза хумус, ще напека и чипс от арабски питки (по идея на brazilka).
Имам дребни патладжанчета и се чудя дали да не ги направя с доматен сос на фурната. Не е много празнично, но друго не ми идва на ум.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 06:31 от Жени Калчева

# 687
  • Мнения: 1 442
Серафима,ще се получи чуден хляб!
Надето Simple Smile ,радвам се! Предполагам, че в магазин с щанд за диетични храни или в био или здравословни, ще намериш.


С питка би вървяло Зелен хумус с авокадо и грах



или традиционния Хумус

За десерт:

Кокосова тапиока със сладко от боровинки

Двойно шоколадови веган кексчета

и същите, но с ментова глазура -Шоколадови мъфини с ментова глазура-веган

Като ястие :

имам не малко предложения, може да ви харесат ястията с леща, например


Френска черна леща крамбъл със салата от рукола, фурми и бадеми.


А патладжанчетата могат да се опекат на грил, намазани с олио и да се поднесат, намазани с песто, приготвено без пармезан. Това е моето, но е с рукола- също много вкусничко.

Аз ще готвя нещо от този род, с киноа и вместо соева кайма, ще сложа патладжан на кубчета, предварително  задушен-Кулички от патладжан, просо и соева кайма-веган и без глутен


Хубав утрешен ден ви пожелавам!

# 688
  • София
  • Мнения: 565
Честит празник!

Благодаря на всички!  Grinning

# 689
  • Мнения: 2 545
А може да ви хареса и хлебчето Жираф, с много хрупкава коричка без никакво яйце.

Много ми допадна хлебчето, BiankaD. Задължително ще се пробва Peace.
Изобщо твоята поява в темата винаги е свързана с хубави изживявания за нас Hug.
Посещавай ни по-често Praynig


За днес менюто ми е грах с крутони.
Подправям го с много джоджен, а вие каква подправка слагате на граха?

Общи условия

Активация на акаунт