КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 34 206
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Е, Дари,
това дето съм го изброила не е само мое, а при роднини и приятели. Пази боже вси4ко това да ми се слу4и..да съм умряла до сега Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Ако сте гледали "Д-р Хаус", горе-долу така "лекуват" и у нас пациентите. "Да му дадем еди-какво си, пък да видим какво ще стане." Само дето в истинския живот изходът не е като на кино...  Tired

# 62
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Форума не бива да се увлича в изтъкване на негативи, а на позитиви. Позитивите на Медицината, особено в хирургията, вкл. и денталната медицина, микрохирургията, спасяването на живота при спешната помощ и т.н. и т.н. са всеизвестни.
  Но това не означава че алтернативните методи я застрашават. Напротив - да ги възприемат като отдушник на много неудовлетворени пациенти, без такива не може, и стимул за самоусъвършенстване.
  Ето и един пример от
Kokonut http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.60

# 63
  • Мнения: X
Форума не бива да се увлича в изтъкване на негативи, а на позитиви. Позитивите на Медицината, особено в хирургията, вкл. и денталната медицина, микрохирургията, спасяването на живота при спешната помощ и т.н. и т.н. са всеизвестни.
 

Aleksander, това никой не го отрича (като изключим ненужните операции, които се правят). Само че, точно в тази тема, на всеки втори пост, да се включва някой като черна станция, който да обяснява "отидете на лекар, защото хомеопатът няма как да прецени здравословното Ви състояние" (независимо за какъв проблем става дума), е не само излишно, но и мега досадно.

# 64
  • Мнения: 2 677
Да си повторя въпроса?  Flutter
Искам да попитам хомеопатите(настоящи и бъдещи Simple Smile) в темата - какво ви е мнението за лекарство "за отбиване"?  Удачно ли е да се помага по такъв начин или по-добре да се изчака естествено да се отбие детето? Става въпрос за голямо дете, на което са останали само кърменията вечер за приспиване и сутрин(и отвреме-навреме за десерт  Mr. Green).

# 65
  • Мнения: 11
Форума не бива да се увлича в изтъкване на негативи, а на позитиви. Позитивите на Медицината, особено в хирургията, вкл. и денталната медицина, микрохирургията, спасяването на живота при спешната помощ и т.н. и т.н. са всеизвестни.
  Но това не означава че алтернативните методи я застрашават. Напротив - да ги възприемат като отдушник и стимул за самоусъвършенстване.
  Ето и един пример от
Kokonut http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.60

Мдааа, ве4е е написано, 4е от списъка на все неможещите и безпомощните медици се изклю4ват хирурзите, ортопедите и зъболекарите. Понеже постоянно се изтъква колко е велика медицината и как без нея не може, та си позволих да споделя мнение   bouquet

# 66
  • Мнения: 8 533
SinioNebe е няма как, за някои неща си трябва хирургия и дентална медицина. ХЛ не може да ти направи пломба Simple Smile или да ти залепи пукнатата глава Simple Smile

# 67
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Форума не бива да се увлича в изтъкване на негативи, а на позитиви. Позитивите на Медицината, особено в хирургията, вкл. и денталната медицина, микрохирургията, спасяването на живота при спешната помощ и т.н. и т.н. са всеизвестни.
 

Aleksander, това никой не го отрича (като изключим ненужните операции, които се правят). Само че, точно в тази тема, на всеки втори пост, да се включва някой като черна станция, който да обяснява "отидете на лекар, защото хомеопатът няма как да прецени здравословното Ви състояние" (независимо за какъв проблем става дума), е не само излишно, но и мега досадно.

Може би има предвид някои спешни и неотложни състояния, като Остър хирургичен корем, Острата бъбречна недостатъчност, Инфаркт, инсулт и много други, затова и всеки изучаващ алтернативните методи, трябва да има и базисни медицински познания или да го насочи и към джи-пито за консултаця. В този смисъл е прав.
  Но нима някой се заблуждава, че търсещите алтернатива не са го направили и то многократно? От друга страна и хомеопата не бива да се надценява и мнозинството първо питат какво са показали досегашните медицински изследвания.
  Хубавото е, че все по-често се случва, лекар да насочи пациента си, да потърси и хомеопатична помощ!  
Simple Smile

# 68
  • Мнения: X
Може би има предвид някои спешни и неотложни състояния, като Остър хирургичен корем, Острата бъбречна недостатъчност, Инфаркт, инсулт и много други, затова и всеки изучаващ алтернативните методи, трябва да има и базисни медицински познания или да го насочи и към джи-пито за консултаця. В този смисъл е прав.
 

Наскоро имаше предвид вагинални гъбички.  Laughing Но както и да е, сигурна съм, че четящите темата са достатъчно интелигентни и търсят лекарска помощ, когато е нужно.

Цитат
Но нима някой се заблуждава, че търсещите алтернатива не са го направили и то многократно?

Именно, за да търси човек алтернативно лечение и да иска помощ във форум, като правило е минал през не един лекарски кабинет.

# 69
  • Мнения: 228
Форума не бива да се увлича в изтъкване на негативи, а на позитиви. Позитивите на Медицината, особено в хирургията, вкл. и денталната медицина, микрохирургията, спасяването на живота при спешната помощ и т.н. и т.н. са всеизвестни.
 

Aleksander, това никой не го отрича (като изключим ненужните операции, които се правят). Само че, точно в тази тема, на всеки втори пост, да се включва някой като черна станция, който да обяснява "отидете на лекар, защото хомеопатът няма как да прецени здравословното Ви състояние" (независимо за какъв проблем става дума), е не само излишно, но и мега досадно.
newsm10

# 70
  • Мнения: 3 499
И е твърде добре, че "базисните медицински познания" са общодостъпни. А още по-добре е, когато си имаш медик в рода или между състудентите и колегите, ако случайно нещо не можеш да откриеш из дебелите книги.
Някой ден ще разкажа подробно моите здравословни истории и всичко, което досега се случва при мен с хомеопатията, като ще вметна и подробен анализ.

В подкрепа на това (като пример от първа ръка), което писах по-назад в болднат текст. Аз и една жена, пишеща тук, като се познае, ако иска да си признае Grinning, сме приемали едно и също лекарство - патологията ни "удря" в едни и същи органи и системи, по различен начин.  Wink При нея прави едни образувания, при мен образувания все още не, но определено бях на път предвид симптомите по въпросните органи и системи. Тоест и двете имаме едно и също емоционално несъмнено болестно, което произвежда своите симптоми. Явно тя е била в това състояние доста по-дълго време от мен.

# 71
  • Мнения: 2 677
Чувствам се невидима  Laughing
Някой да знае нещо по моя въпрос?  Praynig

# 72
  • Мнения: X
fata_morgana, извинявам се, че коментирам, без да съм хомеопат, но според теб сученето придобило ли е у въпросното дете болестни измерения, за да се прилага хомеопатично лекарство с цел отбиване?

# 73
  • Мнения: 228
Фата Моргана, аз бих взела ХЛ за намаляване или спиране на кърмата.  Може би и на мен ще ми е полезна тази информация, защото и моето дете е голямо кърмаче, но суче денонощно. Връщам се на работа и там нямам условия за цедене ако се препълня. А ще се препълня ...  Crazy

# 74
  • Мнения: 2 677
Въпросното дете е моето и е на 2 и половина  Crazy  Може би неправилно съм задала въпроса - иска ми се да се отбиваме вече, но не смятам, че трябва да става насилствено и отведнъж. Но както сме тръгнали постепенно... не му се вижда края скоро, та затова искам да знам дали приемането на подходящо хомеопатично лекарство може да направи процеса по-лек?
А, да, Lady N, добре ме подсети - и двете ли трябва да пием нещо - само тя, само аз?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт