колко пъти седмично перете в пералнята?

  • 4 587
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
Ние сме двама възрастни. Долу-горе по 4 перални седмично- бельо и хавлиени кърпи, чаршафи, цветни дрехи и чорали с панталони. Понякога може да изникне и допълнително пускане, но тези са задължителни. Когато децата бяха тук- всеки ден се пускаше. Но два пъти със сигурност не са много. Другият вариант е да не се пуска- че колко по-малко от 2 пъти.

# 16
  • Мнения: 61
Поне 7 перални. Демек, по една всеки ден. Понякога и повече. Друг път пък пропускам, но после е дивото пране, пък и съхнат много бавно и гледам да не се натрупват. Сега сме си само двамата, а си представям като се пръкне и малката бебка, която очакваме всеки момент !  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 344
И аз пускам поне по една на ден, всеки ден. А по две перални седмично не съм пускала никога, даже и когато не се беше родило детето. А защо мъжа ти смята, че пералнята харчи много ток? Среден клас пералня харчи 1000-2000 вата ток за един перилен цикъл при 40 градуса, което е по-малко даже от сешоар. А консумацията на вода, поне на моята пералня, е към 45 литра, пак за целия цикъл на пране. Според мен няма да е по-евтино да се пере на ръка, без значение дали ще плащаш тока на бойлера, или за подгряване на вода на някоя от Топлофикациите, да не говорим за водата, която се хаби за ръчното пране на една дреха.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 881
Малее, горката околна среда... Много пране, много химикали, много чудо...

# 19
  • Мнения: 1 350
към авторката, ако чете:
нека като пуснете пералнята на 2те най-използвани програми, да не включвате големи консуматори и да засече колко киловата харчи пералнята, колко вода знае, но със сигурност е по-малко от това, ако изперете всичко на ръка. ще види колко стотинки ще си спести, колко време ще изхарчи и тн.


няма да пиша ние по колко перални пускаме на ден, защото повечето момичета са споделили, не се различаваме особено.
на малката дрехите и чорапите след яслата всички директно отиват за пране, дори и да не са изцапани или потни. това ни е закон. при нас с ММ е горе-долу същото.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пускам 6-7 перални седмично.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 38 905
Пералнята е за да пере, не за да стои за красота!
При нас се върти такъв дрехо-оборот, че ако не пусна поне една пералня на ден, ще се задръстим!

# 22
  • БУРГАС
  • Мнения: 42
5 перални със сигурност.Детско,бяло,черно,цветни,работни.

# 23
  • Мнения: 225
През ден се пере вкъщи! Понякога всеки ден Grinning Какво да се прави  Laughing Само през лятото е през 2-3 дни защото повечето от дрехите са фини и ги пера на ръка

# 24
  • Мнения: 949
Пералнята е за да пере, не за да стои за красота!
yes Нашата пере всеки ден! Седмично 7-10 пъти Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 286
По около 6-8 пъти седмично и не винаги на нощна.
За 2 пъти седмично да се прави проблем е ... нереално.

# 26
  • Мнения: 7 128
Пери само твоите на пералнята. Той да си пере неговите на ръка и да прави икономии. И чаршафите му остави на него. Между другото, ако пералнята е на 20 години може и да харчи много ток, но и много вода. Замоли го левентът да ти купи нова и икономична.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 8 013
Никога не съм успявала да се вместя в две перални - нито, докато бяхме двама, нито сега, като сме трима. Не е много, така че няма какво да подскача мъжа на авторката.

# 28
  • Мнения: 768
Моят мъж веднъж се опита да критикува броя на пералните. Ми предложих му да си облича пак мръсните дрехи вместо да ги хвърля за пране и веднага забрави.

# 29
  • Мнения: 8 972
Нямаме деца, двама сме. Пералните са около 4-5 седмично - не виждам, как могат да са по-малко, защото само палтата обличаме по два пъти, а всичко друго заминава за пране.

Но на мен големият ми проблем е с гладенето  Tired Ненавиждам го, но ненавиждам и неизгладени дрехи  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт