Отговори
# 645
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Ей направо ме стресирахре с тая тема дето сте отворили. Аз като нераждала и незнаеща май също клоня към гащите за еднократна употреба, пък дано не е много обилно кървенето. На мен при цикъл по принцип силничко ми течеше- това играе ли някаква роля при раждането или не?
А някоя мама може ли да ми каже ползвала ли е обезболяващ спрей, че като лежах в билница родилките масово го използваха, но така и не попитах за името на спрея. Някоя знае ли?

# 646
  • Мнения: 6
Здравейте мами! Аз днес имам малко по-различен въпрос  Embarassed. Някоя от вас подлагала ли се е на масажи, имам предвид лечебни. Чувствам се много изтощена и схваната, и искам след раждането да опитам нещо такова  Heart Eyes. Ще се радвам някоя от вас да ми препоръча място и специалист.

Поздрави!

# 647
  • Мнения: 96
Добро утро момичета!
Girlinblue
Скрит текст:
много ти благодаря.Искам да знаеш,че преживях трагедията ти много тежко заедно с всички девойки тук.Имаш още една приятелка в мое лице.
Цитат
Относно госпожицата, аз в момента я карам на бръснене, но по спомен и опипване...без никакви огледата и тем подобни....мъжо е учуден колко добре и бързо се справям Smile
Таничка,
Скрит текст:
ако аз направя това,поземята ще падат кожа и месо ,освен косми.И без това в момента в гащите ми все едно има двоен сандвич,така съм се подула.
Jalina,просто избягвай потенциални опасности,защото м/у нас се разхождат много "тапири",с които не се излиза на глава.Веднъж,на разходка с детето,около 2 годишно,една булонка без каишка започна яростно да лае по него и то съответно запищя от ужас.Аз,ядосана,извиках на собственичката-бабичка около 80 годишна,да го върже,а тя:"Ами вържете си вие детето." #Shocked
Skrech,в 3 през нощта пишеш Shocked.Явно и нощем тук кипи живот,а аз го проспивам.
За гащите-моя приятелка роди през март,беше си взела еднократни такива,но не ги използва,не и стоели прилепнали и общо взето били некомфортни.Аз досега съм ползвала памучни дълбоки,които после пак изхвърлям,добре ми е било.Darissss,а тези ми приличат на антицелулитни,много спарващи,което е супер противопоказно,при положение ,че средата в този момент там предполага развитието на разни култури.
Ами засега май това беше,пак ще има включване. Hug

# 648
  • Мнения: 49
аз лично преди 8 годиини когато раждах сина си от болницата ми изписаха оксикорт(спрей),но не си спомням дали е обезболяващо .На мен ми го бяха изписали защото след раждането имах шевове и определено помага  Simple Smile

# 649
  • Мнения: 2 237
Ама аз не съм влизала в болница. Тука съм си. Чета чат-пат, но не искам да пиша. Тези дни за мен са натоварени и ми е само до форуми.... Confused Вчера бях с майка ми в ИСУЛ, приеха я за операция. Цял ден висяхме по кабинети....Днес я оперираха, дано е добре. (още е в Реанимация) Татко от друга страна е у нас, с нечовешки, адски болки. Вика от болка. Сърцето ми се къса. Има запушен бъбрек и му сложиха стенд. Но стенда се е забил в простатата и адски го боли. Утре влиза и той за операция. Днес ходих да му търся пижама и разни дреболии за болницата. Отделно се чудя как да го обезболявам.... Confused Предната вечер обикалях по нощите да търся едно лекарство на наркотична основа, да му бия та поне да поспи. Никъде не ми го дадоха Sad Накрая една женица се смили (аз вече бях и с контракции и болки та едвам ходех) и ми даде някакъв аналог. В желанието си веднага да му спра болките, опитах да направя коктейл от въпросното лекарство и още няколко вида обезболяващи (аптекарката каза че можело). За съжаление сместа се пресече (стана на парцали) и не му я бих. Сложих му само папверин.
Аз не влязох в болница. Вчера ми звънна моята доки и каза, че няма смисъл. Разпитала колегите и те и казали, че и обикновен кръвен профил върши работа. Пък ако той е лош, после ще решаваме. Днес дадох кръв - първо на гладно, после на наядено. Първия профил е перфект - 4.7. Втория доки каза, че ще го вземе и ако има проблем ще ми се обади да се върна. Вече минаха няколко часа, но тя така и не звънна, което значи че всичко е наред и обременяване няма да правя.

Ох, пак стана дълго.....Та тези дни не ми се пише....искам и татко и майка да се оправят след операциите, да са добре, да си отдъхна....и тогава.  Sad

Прегръдки и бъдете здрави  Hug

# 650
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Близначе, бързо оправяне на всички около теб, много неприятно  Sad

ani88, направих шоколада и не знам как ще се сдържа да не го изям, чакайки да се стегне. Стана уникално вкусен, върна ме в детството, когато бябя ми правеше  Heart Eyes Благодаря още един път за споделената рецепта  Hug

# 651
  • Мнения: 4 708
Близначе е с всичките ти проблеми само това ти липсваше, стискаме палци да минава  по бързо, а майка ти от какво я оперираха? Няма ли кой да търчи вместо теб? Като знам, че до вчера и ти беше зле, голям карък те е подгонил. Hug

# 652
  • София
  • Мнения: 377
Близначе струпа ти се много на теб. Брат ти и сестра ти не може ли да те отменят с нещо?
Дано се оправят бързо родителите ти!

Стига момичета с това ядене, сега трябва да ходя до Катето да си хапна шоколад, а имам толкова много работа! Онзи ден му извадих душата ма моят да ми купи от Лидл онзи ореховият, сега ако го накарам да ми търси сухо мляко за да си направя и аз шоколад, вече ще ми резне кабела на Нета и без друго от отдавана се е заканил.

# 653
  • Мнения: 115
Пламенка, златна си, Оксикорт се казваше спрея. Но той не е обезболяващ наистина, а антисептичен, почиства раната. Вместо да я пипаш с разни марли и памуци само пръскаш. Аз ползвах него и пропусках миенето с чайника, което ни устройваха в Родилни. За обезболяване се ползват свещички Профинид.

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 13:50 от gery_dobreva

# 654
  • Мнения: 11 747
Близначе, дано бързо се оправят вашите и всичко да е наред!

# 655
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе, голям ужас е това - толкова ли никой от фамилията не иска да помага, все пак майка и баща са това  Shocked Стискам палци да се оправят и те, и ти   bouquet
Кали, това с масажите е много хубаво, обаче внимавай къде отиваш - събери отзиви първо и после, че иначе става кофти. Аз така имах една много добра жена, ама взе, че напусна. После от приятелка разбрах за друга, дето била добра, ама малко твърдо пипала. Викам си, е кво пък толкоз. Да, ама не, оная така ме нащипа и намачка, че после имах болки и синини вместо да съм отпусната и размекната както си трябва след масаж  Crossing Arms

# 656
  • Мнения: 4 255
Близначе,не може ли сестра ти или брат ти да ти помогнат относно реодителоите ти?Много ти се струпа наистина.. Sad

С това кървене съвсем ме стрснахте.Аз да ви кажа в наалото,когато разбрах,е съм бременна исках да проета абсолютно всичко за бременността и раждането.След няколко прочетени материала за раждането,реших да си го спестя.По-добре да не знам.Каквото има да научавам,ще го науча  когато ми се случи.Ще кървя ли,ще боли ли,ще ме режат ли...Всичко,каквото има да става ще стане.Най-важен ми е крайния резултат  ylinfant  Peace

Иначе,за гащите мисля дьа питам в болницата какви да взема и дали изобщо да взимам.Да не се окаже,че не са позволени пък аз излишно да съм ги купила вече.

Ахи,обиачам те!!Програмката е велика!  bouquet

# 657
  • София
  • Мнения: 2 348
то да не тече тоочкова силно , че да не може да се овладее  Joy
Баш така си тече при някои жени. еле пък като си лежала дълго и пробваш да станеш. Сякаш едно кило се изспива наведнъж. Точно в този момент  аз съм се омазвала, въпреки, че съм от пестеливите на кървене.


Румяна88, предполагам, че са пръскали антибиотичен спрей, който е за да не се получава инфекция на мястото на шевовете. Ако няма такива, няма нужда от спрея. И той също е най-добре да се изпише от лекар, а не да се самоназначава.
fly2, ми да. Децата спят, никой не ме разсейва, сама си чета и пиша в темата, без да ме изпреварвате докато публикувам  Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 14:21 от skrech

# 658
  • Мнения: 681
Oх, blizna4e, примката пак се затяга около шията ти! Стискам палци да се позакрепят ваште и да можеш да се съсредоточиш върху себе си и бременността!

# 659
  • Мнения: 643
Само аз ли ходя все още с прашките си от преди да забременея, не съм ги сменяла с бикини  Rolling Eyes А трябва ли?

Близначе стискам палци всичко бързо да се оправи!  Hug

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 14:42 от Sweet butterfly

Общи условия

Активация на акаунт