Автоимунен тиреоидит на Хашимото (28)

  • 73 987
  • 740
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 10 704
rosenna аз винаги съм се обаждала на ендокринолога след резултати, а дали ще промени или не дозата-решава той, не винаги съм могла да предположа какво ще каже Grinning



ваня/kalpazanka77 да ТСХ ти е високо за бебе. С диета или с хранителен режим няма да го свалиш. Защо не слушаш лекаря си?

# 421
  • UK
  • Мнения: 5 999
здравейте момичета
четох ,четох и нищо не разбирам може ли малко помощ
на 19,05,- пусках изследвания и резултатите са 
мат -3,90
тат-0.60
f4-13
tsh-3.71
доктора каза ,че са добре но щом искам бебе трябва tsh да ми е по-ниско изписа ми л-тироксин .аз обаче не го почнах .днес си правих ново изследване на tsh  и е 4,610.възможно ли е да се е увеличило за 12 дни толкова .въпроса ми е какво му влияе на тоя хормон ,че да се увеличава толкова и нещо специално като диета  можели да се спазва,щя бягам до доктора но чак в петък и затова питам вас.благодаря за отговорите предварително.уж бяха профилактични тия прегледи а ме хвърлиха в ужас.

ваня/kalpazanka77
започвай си ел тироксина, само той е в състояние да ти помогне да свалиш ТСХ-то до желаните ст-сти Peace Нито диети, нито каквото и да било хранене могат да заменят действието му!
Hug

# 422
  • Мнения: 524
magnet_for_happiness  слушам го почвам лекарството от утре Embarassed
просто си мислех или надявах се ,че едната глъдка кафе по невнимание е дала този резултат от 3,71 но днес като видях 4,61 се оплаших
а момичета този хормон от какво се повишава така ,чета за намалена функция на жлезата от това ли да е newsm78 или е обратното ,малко се обърках.

# 423
  • София
  • Мнения: 10 704
При намалена функция се повишава.

# 424
  • Мнения: 11 781
Христос Воскресе!
Мир, щастие, любов да ви обгражда!

Ваня, ТСХ не е с постоянна величина. Бил е 3, след 15-20 дена е показал 4, после може да покаже резултат 3,50 - примерно, но все е хипофункция, за която доктор ти е предписал терапия.

rosenna, отначало са по-чести контролите, за да се налучка точната доза. С времето може да се разредят посещенията. Резултатите са в норми, но ТСХ е все още висок. Твърде вероятно е да ти увеличат дозата, но това доктор ще прецени.

Как изкарахте празниците, момичета?  Simple Smile
Аз ги изкарах страхотно и сега сивото ежедневие започва отново да мачка. Пууу...
Ако можеше всеки ден да е празник!  Laughing

Пожелавам ви великденски чудеса!   bouquet
Хубав ден!


# 425
  • Мнения: 425
Воистина воскресе!
Аз лично работих през някои от дните и не мога да кажа ,че съм си починала,но това ядене.....не ми се гледа ни месо,ни козунаци вече.Днес дори съм само на салати и още се чувствам подута.


Все пак ще се ходи и на ендокринолог  Embarassed,да,прави сте трябва лекаря си да питам за резултата.

# 426
  • Мнения: 20 239
Момичета да ви питам, ноктите са ми в плачевно състояние, толкова тънки и цепещи се бяха само когато се разболях. После с наместването на хормоните се оправиха, и сега отново същият проблем,
а сега уж хормоните са ми наред. Чудя се какво се случва.
И дали да не взема да пия малко минерали разни, четох за цинк, магнезий, селен....
Някой правил ли е проучване на коя фирма излизат най-евтино и каква комбинация?

Последна редакция: вт, 07 май 2013, 16:07 от Lemy

# 427
  • Мнения: 726
 Момичета някоя знае ли нещо за този-Трансфер фактор / Transfer factor или импулсна терапия при Хашимото?!

# 428
  • Sofia
  • Мнения: 26 672
Lemy,aз приемам магнезий,цинк и селен на ДМ.  Всяко е по отделно,устройва ме и бройките и цената

# 429
  • Мнения: 20 239
Lemy,aз приемам магнезий,цинк и селен на ДМ.  Всяко е по отделно,устройва ме и бройките и цената
Мерси. Общо колко пари излизат?
Изобщо не съм и разбрала, че има такива неща там Laughing

# 430
  • Мнения: 11 781
Момичета някоя знае ли нещо за този-Трансфер фактор / Transfer factor или импулсна терапия при Хашимото?!
За Трансфер фактор сефте чувам, но прочетох. Интересно...
Цената съответно е висока, но за здраве пък, особено като сметна, че на 2 месеца ги давам тези пари, то си струва човек да опита.
За импулсната терапия впечатления в темата не съм чела. В смисъл - някой да е пробвал.
Тук се лекуваме с химия. Има тема за Хашимото и алтернативно лечение. Може да попиташ там.
Иначе, помня, че някакви прорези се правят на небцето, около 3-4 мм дълбоки, не помня колко дълги, като целта беше да се въздейства на хипофизата и щитовидната да се самоизлекува.
Знам в общи линии, за какво ставаше въпрос, но за да не описвам като лаик, по-добре разгледай статиите, а и във форума имаше мнения на момичета, но в други теми.

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 26 672
Lemy,aз приемам магнезий,цинк и селен на ДМ.  Всяко е по отделно,устройва ме и бройките и цената
Мерси. Общо колко пари излизат?
Изобщо не съм и разбрала, че има такива неща там Laughing
  Изхвърлила съм кутиите,но по спомени всяка около 8-10лв./60-90бр.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Моите нокти винаги са били ужасни - чупливи, никога не са били дълги. В последната една година състоянието им видимо се подобри, а единствената разлика е, че пих една година фолиева киселина всеки ден. Започнах да ям главно плодове, зеленчуци и сурови ядки (не че не хапвам друго, казвам старая се Simple Smile ), чувствам се пълна с енергия, ноктите ми започнаха да растат и да не се цепят. И точно, когато се чувствах най-енергична - хоп, пъпки и диагноза Хашимото Simple Smile
И понеже се пренатоварих с информация искам да ви питам - питали ли сте лекуващите ви лекари приемането на синтетични хормони години наред има ли странично действие и неизбежно ли е унищожаването на жлезата с времето, както и с какво може да се забави този процес? Наплаших се от прочетеното и мисля на следващ преглед да поставя тези въпроси на ендокриноложката ми. Мисля, че винаги можем да помогнем на тялото си и се опитвам да се настройвам позитивно, въпреки тревожните въпроси, които напират в мен Simple Smile

# 433
  • София
  • Мнения: 1 902
Вчера ходих да ме боцнат.....резултатът е малко по добър,но доста далеч от желания,Тат-а е спаднал с около 1000, и сега е 2200,Ма-а също е паднал от 115 на 85, TSH-то от 1,76 е 2,14 newsm78
Знам че антителата бадат доста бавно,това е резултат след 3 месеца,пила съм само добавки,в неделя съм на преглед.....да видим Peace

# 434
  • UK
  • Мнения: 5 999
Вчера ходих да ме боцнат.....резултатът е малко по добър,но доста далеч от желания,Тат-а е спаднал с около 1000, и сега е 2200,Ма-а също е паднал от 115 на 85, TSH-то от 1,76 е 2,14 newsm78
Знам че антителата бадат доста бавно,това е резултат след 3 месеца,пила съм само добавки,в неделя съм на преглед.....да видим Peace

k@li
Добре изглеждат нещата, най-ми хареса ст-ста на ТСХ-то ти Hug
Браво, ще ги смъкнеш и антителата, успех на прегледа!

Общи условия

Активация на акаунт