Автоимунен тиреоидит на Хашимото (28)

  • 73 994
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26 680
Минавам само да се запиша и да задам 1 глупав въпрос: Колко време след като започнахте да пиете хапчетата усетихте някаква промяна или подобрение? Аз от вчера съм на 25 Еутирокс, съвсем- съвсем прясна...   bouquet
    И аз съм на 25,но Л тироксин. При мен след около месец спря усещането за стискане в гушата,нервността...очаквах,че и на килцата ще окаже някакъв ефект хормона,но вече 1г.3мес.не помръдва надолу стрелката на кантара Embarassed и много лесно качвам Sad А лятото ми е направо кошмар в жегите,потене,задържане на течности,сърцебиене...В студено време съм по-спокойна

# 61
  • Мнения: 2
Днес писах на Визев за Фолиевата киселина и приемането и. Чакам да ми отговори дали да я приемам по 3 пъти на ден, аз сега я пия по 1 път. Пуснах си ТСХ и ФТ4.ТСХ е спаднал, а ФТ4 малко се е покачил.За всички които се притесняват.Отностно забременяването с високи стойности на ТСХ е  СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО.Септември месец имам спонтанен аборт,причината не я знаех, защото идея си нямах, че имам проблем с щитовидната жлеза.Бях в края на 3-ти месец.Нямала съм абсолютно никакви признаци, за това Хашимото,единственото е че понапълнях.Март месец тази година разбрах, че имам Хашимото,
 ТСХ - 51 mu/l. И точно след 4 дни, разбрах че съм бременна.Забременяла съм с ТСХ 51.Засега всичко ми е ОК, както споделих, чух му сърчицето.В момента ТСХ ми е 8 mu/l. До 1 -2 седмици вече трябва да е в норма.Надявам се, че тази бременост ще завърши добре, вярвам, пък и имам такова чувство. Simple SmileТака, че дами приемайте си хапченцата, мислете позитивно, и ще раждате хубави и здрави бебчета Hug
И като се замислите, каквото ни е писано Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 6 293
Минавам само да се запиша и да задам 1 глупав въпрос: Колко време след като започнахте да пиете хапчетата усетихте някаква промяна или подобрение? Аз от вчера съм на 25 Еутирокс, съвсем- съвсем прясна...   bouquet

Аз като почнах лечение преди 3 г. близо, също почнах на 25 мгр и усетих ефект след около 5-6 дена - не бях толкова смазана от умора, дойдоха ми повече сили и енергия. Не съм имала никога никакви странични ефекти от еуторокса.

# 63
  • Мнения: 97
Мон.. - точно от л-тироксина е, Начев винаги ми е казвал, че ако имам траен пулс над 100 трябва задължително да му се обадя! Аз да чукам на дърво, досега не ми се е случвало, въпреки конската доза и бременността, но те съветвам да се консултираш с твоя док, понеже може да е опасно (отново подчертавам обаче, че става въпрос за трайно висок пулс в спокойно състояние, иначе ако е единичен случай за две-три минути, не е повод за притеснение)   Peace

И аз да споделя за момичетата, които целят забременяване - мисля че Кокона питаше - аз съм с Хашимото от преди да забременея, бях си вкарала хормона в норма - 1,58 ми беше дълго време с правилната доза л-тироксин. Когато разбрах, че съм бременна веднага пуснах изследване и щях да умра като видях резултата -  5,8 Shocked Начев ми удвои дозата и след един месец положението беше още по-зле - 6,9. След само още 30 дни обаче благодарение на д-р Начев и конска доза л-тироксин ТСХ ми беше вече в норма 1,7. Така че може много бързо да си влезе в норми хормона при правилно лечение. Пийте си хапчетата, слушайте си лекарите и всичко ще бъде наред! Но най-важното - бъдете спокойни и не се шашкайте за глупости  Peace

Пожелавам успех на всички опитващи за бебе и ви поръсвам за късмет!  Hug
 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
lilly_aldrin , благодаря за информацията Hug На мен не ми е постоянно 100, понякога само се случва, но е доста неприятно... Казах и на АГ, и на ендокринолога, и на кардиолога - казаха ми, че това е положението, да потърпя още малко /към 2 седмици в моя случай/ и толкова  Mr. Green Може би разчитат на това, че не е перманентно състояние, а единични случаи ... или просто толкова си могат.

Вече ако и след раждането пак е така не знам...

Иначе пулсът ми се движи между 75-90, средно е около 80 и малко отгоре. При теб как е?

п.п. Айде пак да ръсна и аз  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7  Laughing

# 65
  • UK
  • Мнения: 5 999
Мон.. - точно от л-тироксина е, Начев винаги ми е казвал, че ако имам траен пулс над 100 трябва задължително да му се обадя! Аз да чукам на дърво, досега не ми се е случвало, въпреки конската доза и бременността, но те съветвам да се консултираш с твоя док, понеже може да е опасно (отново подчертавам обаче, че става въпрос за трайно висок пулс в спокойно състояние, иначе ако е единичен случай за две-три минути, не е повод за притеснение)   Peace

И аз да споделя за момичетата, които целят забременяване - мисля че Кокона питаше - аз съм с Хашимото от преди да забременея, бях си вкарала хормона в норма - 1,58 ми беше дълго време с правилната доза л-тироксин. Когато разбрах, че съм бременна веднага пуснах изследване и щях да умра като видях резултата -  5,8 Shocked Начев ми удвои дозата и след един месец положението беше още по-зле - 6,9. След само още 30 дни обаче благодарение на д-р Начев и конска доза л-тироксин ТСХ ми беше вече в норма 1,7. Така че може много бързо да си влезе в норми хормона при правилно лечение. Пийте си хапчетата, слушайте си лекарите и всичко ще бъде наред! Но най-важното - бъдете спокойни и не се шашкайте за глупости  Peace

Пожелавам успех на всички опитващи за бебе и ви поръсвам за късмет!  Hug
 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

 newsm79 newsm79 newsm79 newsm75 newsm75 newsm75 newsm75 newsm75 newsm28 newsm28 newsm28 newsm28 newsm28
да си взема от прашеца  Crazy


lilly_aldrin , благодаря за информацията Hug На мен не ми е постоянно 100, понякога само се случва, но е доста неприятно... Казах и на АГ, и на ендокринолога, и на кардиолога - казаха ми, че това е положението, да потърпя още малко /към 2 седмици в моя случай/ и толкова  Mr. Green Може би разчитат на това, че не е перманентно състояние, а единични случаи ... или просто толкова си могат.

Вече ако и след раждането пак е така не знам...

Иначе пулсът ми се движи между 75-90, средно е около 80 и малко отгоре. При теб как е?

п.п. Айде пак да ръсна и аз  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7  Laughing
Ох пак  Mr. Green newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm75 newsm75 newsm75 newsm75 newsm75 newsm28 newsm28 newsm28 newsm28 newsm28 Благодаря за прашеца   bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 10 705
Моля ви,не обръщайте темата на отчетна бременна   bouquet ъъъ виризам прашеца и събирането му,както е в отчетните и седмичните Mr. Green тук все пак и мъже има Whistling
Отделно има и тема за Хашимото и бременност.   bouquet Hug

# 67
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ми Магнитче, няма лошо, може и на мъжете да им се прииска да си имат деца Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 10 705
Ми Магнитче, няма лошо, може и на мъжете да им се прииска да си имат деца Joy
Ами... на повечето им се иска,а някои просто ги е страх да си признаят Simple Smile

Сори за спам-а. Grinning

# 69
  • Мнения: 97
Мон.. , и моят е някъде около 80 обикновено, най-много ми е е бил 90 засега.. Дано да не се покачва повече, че аз много се шашкам. Понеже на мен често ми "прескача" сърцето и много се плаша, доста е неприятно чувството.. Sad
Иначе при теб сигурно е от напредналата бременност - сега видях, че съвсем малко ти остава - дано всичко да мине добре с раждането и след това да нямаш такива проблеми! Simple Smile  Hug

# 70
  • Мнения: 425
Това с прескачането на сърцето го имам от доста време  и сега като го прочетох...значи пак ТСХ е виновен.
Аз понеже взимам л-тироксина от 14 дни знаете ли дали може да окаже влияние на МЦ,по-скоро дали може да ми се удължи от него?Нещо ми се бави този месец,а не съм бременна,правих вече 3 теста

Добре аз няма да събирам прашец Wink

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 23:58 от rosenna

# 71
  • София
  • Мнения: 10 705

Добре аз няма да събирам прашец Wink

Лошо няма да се пуска и събира прашец,действа готино...ох ама си има теми за това, както и да е, всеки може да прави това което си иска Hug
Така ме цепи глава,че.....за сърцето говорите,снощи улових пулс 94, и яко безсъние....май ще звъня на Начев Tired

# 72
  • Мнения: 11 782
И аз от 2 дена безсъние. 3 часа сън, ускорен пулс.

# 73
  • Мнения: 8 933
Запис в новата тема с пожелание към всички с мечти и опити за бебе да се похвалят в най-скоро време. На бременните - спокойна и лека бременност. На всички останали - прекрасни резултати, тонус и самочувствие! Hug
Към информацията за Варна може да се добави и д-р Сарджева http://www.endo-sardjeva.com/about_us.php

# 74
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но ви следя  Hug
Ужасно съм разкиселена напоследък. Изкарах един ужасен грип с много висока Т и видимо бях отслабнала /около 4-5 кг/, но след това нещо ми стана и просто усещам как с всеки ден се подувам все повече  ooooh! Това разбира се ме депресира, което пък засилва апетита ми...и става един затворен кръг. От утре съм решила да вържа прасето вътре в мен, защото ще полудея. Отделно се чувствам адски отпаднала, уморена и сънлива. Сутрин чак костите имам чувствто, че ме болят  ooooh! Може да не е свързано с хашимото, а да е пролетна умора...но сега като знам за Х и всичко на него отдавам и го мразя...мразя....мразя го от дъното на душата си. Няма да коментирам как от 2-3 месеца не съм имала и цикъл, което още повече ме изнерва и натоварва  #Cussing out Не ми се ходи вече по лекари, омръзна ме да ме препращат от един на друг и да ми губят времето и на финала да ми констатират- Автоимунно заболяване, ще те следим кога ще се влоши. Единия лекар казва яйчниците ти нямат общо с ЩЖ, а и тя не може да се лекува към днешна дата. Другия ми казва- да ти решат проблема с ЩЖ и тогава и яйчниците ще оправят. Мрън!
 Както една позната казва- най- доброто лечение за хора с проблемни щитовидни жлези да отидат дъъълбоко в някоя гора и да викаааат, да хвърлят камъни и пръчки  и още да вика!!! Права е, от това имам нужда  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт