Плацентата... къде остава?

  • 5 141
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
И аз не видях моята.Но не съм имала никакви мераци за нея.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никакъв интерес нямах към плацентите си.
В ония години нямаше такива екстри като замразяване на стволови клетки.
Ако са направили нещо полезно с тях...ОК..нямам нищо против.

Не бих си я взела да садя дървеса върху и...малко гадничко ми се струва, но аз съм си гнуслива гад...

# 17
  • Мнения: 488
А от какво мислите , че се прави " плацентен крем"?

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оооо,като за гнусливите - и рецепти има даже как да си я сготвиш Mr. Green  chef Казват,че на вкус била като телешко Laughing И рисунки си правят хората (един вид отпечатък върху хартия) - нали прилича на дърво (пъпната връв е стеблото,а самата плацента - короната),и разни други причудливи идеи има Laughing
Аз не съм имала собственически чувства към плацентата,видяла съм я и на двете раждания.Дразни ме основно това,че в България не се чака пъпната връв да спре да пулсира,преди да бъде прерязана - по този начин се лишава бебето от кръвта,която би могло да получи от нея.Предвид че не е малко количество - 150-тина мл,би му била от полза - още повече,че от разпада на излишните кръвни клетки (който се появява след раждането и се забелязва с физиологичната жълтеница) бебето си дозарежда депата с желязо,които е натрупало по време на бременността.Така че тази практика лишава бебето от ценни вещества и наистина не е полезна.
Иначе няма против да извличат ценни вещества от нея,ако има - но би било редно да ни дадат да подпишем формуляр,че сме съгласни.Не знам на кого би принадлежала плацентата според закона - на майката или на бебето - но при всички положения би трябвало да се третира като орган и да се иска позволение за манипулации с нея.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моята даже не я и видях   Rolling Eyes





И аз

# 20
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
като бях 3-ти месец една моя позната англи4анка ме попита какво мисля да правя с плацентата. на опуления ми поглед тя отвърна, 4е в Англия има хора, които си я хапват Sick. видях си я и ми стана още по-гадно като се сетих за думите и....

# 21
  • Мнения: 1 489
Никога не съм се сещала за това,да си я взема.Даже ако трябва и да съм честна незная какво представлява  newsm78
И аз така.

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дразни ме основно това,че в България не се чака пъпната връв да спре да пулсира,преди да бъде прерязана - по този начин се лишава бебето от кръвта,която би могло да получи от нея.Предвид че не е малко количество - 150-тина мл,би му била от полза - още повече,че от разпада на излишните кръвни клетки (който се появява след раждането и се забелязва с физиологичната жълтеница) бебето си дозарежда депата с желязо,които е натрупало по време на бременността.Така че тази практика лишава бебето от ценни вещества и наистина не е полезна.
Иначе няма против да извличат ценни вещества от нея,ако има - но би било редно да ни дадат да подпишем формуляр,че сме съгласни.Не знам на кого би принадлежала плацентата според закона - на майката или на бебето - но при всички положения би трябвало да се третира като орган и да се иска позволение за манипулации с нея.

Напълно те подкрепям.В България този въпрос все още не е уреден,наистина трябва да подписваме формуляр,че няма да прережат пъпната връв веднага и да лишат бебето от известно количество ценна за него кръв.

В интерес на истината моята плацента хич не я видях

# 23
  • Мнения: 3 423
Добре, кръвта от пъпната връв може да се замрази
и ако някога се наложело, можела да спаси човешки
живот, тук има сума ти фирми, които предлагат услугите си,
това е нещо като втора застраховка "Живот".
Aма на плацентата каква й е съдбата, си решава жената сама.
Ако й е до това след раждането.

# 24
  • Мнения: 2 784
Моята ми я дадоха да я разгледам, а акушерката ми обясняваше нещо, което не бях в състояние да слушам.Мисля, все пак, че ако я поискаш, няма пречка да не ти я дадат.
И аз така- акурката я разгледа пред мен и ми обясняваше нещо, ама аз си гледах детето в другия край на стаята. Помня само, че приличаше на торба, малко като булото от татарските кюфтета.  Mr. Green На мен даже не ми е хрумвало тогава, че мога да взема.

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Даже не я видях, само усетих как нещо лигаво изпада. Дори не съм се сетила да поискам да я видя.

# 26
  • Мнения: 9 903

някои я заривали и отгоре засаждали дърво...

и какво, златни ябълки ли ражда дървото?  Peace

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моята даже не я и видях   Rolling Eyes

и аз моята не я видях. Само ми казаха да напъна още веднъж, за да излезне и това беше.

А какво са направили с нея, хич и не знам, а и никой не ме е питал дали я искам Confused

# 28
  • Мнения: 1 735
Оооо,като за гнусливите - и рецепти има даже как да си я сготвиш Mr. Green  chef Казват,че на вкус била като телешко Laughing И рисунки си правят хората (един вид отпечатък върху хартия) - нали прилича на дърво (пъпната връв е стеблото,а самата плацента - короната),и разни други причудливи идеи има Laughing
Аз не съм имала собственически чувства към плацентата,видяла съм я и на двете раждания.Дразни ме основно това,че в България не се чака пъпната връв да спре да пулсира,преди да бъде прерязана - по този начин се лишава бебето от кръвта,която би могло да получи от нея.Предвид че не е малко количество - 150-тина мл,би му била от полза - още повече,че от разпада на излишните кръвни клетки (който се появява след раждането и се забелязва с физиологичната жълтеница) бебето си дозарежда депата с желязо,които е натрупало по време на бременността.Така че тази практика лишава бебето от ценни вещества и наистина не е полезна.
Иначе няма против да извличат ценни вещества от нея,ако има - но би било редно да ни дадат да подпишем формуляр,че сме съгласни.Не знам на кого би принадлежала плацентата според закона - на майката или на бебето - но при всички положения би трябвало да се третира като орган и да се иска позволение за манипулации с нея.
Абсолютно съм съгласна с теб!!!

По темата: аз си видях всичко: зелени води,плаценти... Постоянно настоявах да гледам какво става,  Mr. Green  в следствие на което ми дадоха да си помилвам малко бебенцето , както е още на пъпната връв. Heart Eyes
 Е,щях да се зарадвам да ми го бяха дали веднага за 1-во кърмене,ама... няма как - в БГ сме далеч от тези практики.  Cry
Не знам за вас,но моята плацента ми се стори огромна! Shocked

# 29
  • Мнения: 6 155
Що ли ми трябваше да чета тази тема Sick
Ядене на плацента....блях... Sick Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт