СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема

  • 24 867
  • 732
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 131
Не плачи, з амомче не е лош резултат 5.20!

Аз, за разлика от много от вас тук, не решавам задачите по мат - най-много една -две ако ми е интересно,но масовата практика е- давам му задачите, гледам до къде и какво е решил, давам идея, ако е необходимо и спирам до там. ОСтаналото го пращам да му го обяснят на уроците. Та днес беше младежа със задачките от медиана на ganis - обяснила му ги госпожата, но много ги харесала и помоли да й ги пратя на @ за да ги даде на математическата паралелка в училището.
 ganis, ако нямаш нищо против ще изплагиатствам задачите и ще ги изпратя на г-жата?
Няма проблеми злато, задачи от мен да искате:) Имам цели купища със съкровища. Ако искате ще пусна още хубави задачки:)

Хммм, в момента измислям такива хубавини за контролното на 11 клас по тригонометрия  Twisted Evil

# 301
  • Мнения: 4 936
Ок, пращам й ги за да се  мъчат и другите деца - не само моето Simple Smile

# 302
  • Варна
  • Мнения: 30
ganis, само да попитам за 1-вата задача. При подточка Б трябва да се абстрахирам от даденото и полученото, като резултат от A подточка, нали така?

# 303
  • София
  • Мнения: 5 131
ganis, само да попитам за 1-вата задача. При подточка Б трябва да се абстрахирам от даденото и полученото, като резултат от A подточка, нали така?
Точно така. Това са две независими подусловия.

# 304
  • Мнения: 17 987
Може ли линк с графика за класиранията и записванията  Praynig

# 305
# 306
# 307
  • Мнения: 4 936
Нашето РИО още не е пуснало заповедите за план-приема Mr. Green А слухове се носят всякакви!
Днес имаме урок при преподавател в ЕГ, та се надявам той да каже дали има промени в приема!

Браво на РИО - Пловдив, Силистра и Ямбол - качили са си план приема. Останалите са качили заповедта за дейнсотите за приема 2013/2014 уч. година, а напите не са направили дори и това!

Е какво ел.правителство да чакам, като това подразделение на МОН - образователната сфера, която би трябвало да е двигател на всички нови постижения е в трета глуха? Mr. Green

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 11:32 от gold__

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Здравейте седмокласни мами! Аз съм бивша седмокласна мама по 3, но влизам при вас, защото не знам къде другаде да погледна за информация. На една приятелка детето й иска да кандидатства след 8-ми клас(миналата година почина бащата и изобщо не им беше до кандидатствания) Имам два въпроса - ще съм благодарна ако ми отговори някой :
 1. излязъл ли е справочника за местата в училищата след 7-ми и 8-ми клас( за Пловдив) - в няколко книжарници не успях да го открия
2. Има ли тема в която се обсъждат осмокласни кандидатски вълнения - и това не успях да открия...
Предварително благодаря!!!!  bouquet

И се извинявам за офтопика    Embarassed

П. П - и последно - има ли някакви стипенди( ако някой знае) за дечица с починал родител, освен пенсиите, които им отпускат социалните...

# 309
  • Мнения: 4 936
Здравейте седмокласни мами! Аз съм бивша седмокласна мама по 3, но влизам при вас, защото не знам къде другаде да погледна за информация. На една приятелка детето й иска да кандидатства след 8-ми клас(миналата година почина бащата и изобщо не им беше до кандидатствания) Имам два въпроса - ще съм благодарна ако ми отговори някой :
 1. излязъл ли е справочника за местата в училищата след 7-ми и 8-ми клас( за Пловдив) - в няколко книжарници не успях да го открия
2. Има ли тема в която се обсъждат осмокласни кандидатски вълнения - и това не успях да открия...
Предварително благодаря!!!!  bouquet

И се извинявам за офтопика    Embarassed

Точно за п-в има инфо на сайта на РИО Пловдив!

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Много благодаря за светкавичния отговор! Hug   bouquet

# 311
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2013/04/10/prilojenie1_RIO.pdf План прием за София

http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2013/04/10/prilojenie_3_09_272.pdf заявления и служ бележки

Тези линкове май трябва да ги сложим на 1ва страница на  следващата тема...

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 12:59 от Lady_A

# 312
  • София
  • Мнения: 18 046
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2013/04/10/prilojenie1_RIO.pdf План прием за София

http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2013/04/10/prilojenie_3_09_272.pdf заявления и служ бележки

Тези линкове май трябва да ги сложим на 1ва страница на  следващата тема...

На първо четене, орязване на места в хубавите езикови училища има само  в 91 НЕГ. Вместо 98 момчета, приети миналата година и разпределени съответно в 7 паралелки, тази ще се приемат 91. Същото и при момичетата.  Значи класовете няма да са по 28 деца, а по 26. Във всичко останали езикови промени спрямо миналата година няма - нито като брой паралелки, нито като брой деца в клас. Всички са с по 28 деца, само 2 АЕГ е с по 26, но така е била и миналата година. Не считам  едната паралелка  по-малко в 73 СОУ като изменение с цел орязване. Ганис ще каже обаче дали е така. Но при тях си има редуване по принцип - една година 5 паралелки, една - четири. Миналата бяха 5, значи логично е сега да са 4.

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 13:29 от Tropical Paradise

# 313
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Дано сега при това положение да излизат и справочниците.
В СМГ мин. година на коя дата е бил изпита по математика ? Благодаря.

# 314
  • Мнения: 8 567
да не бъркаш изпита в НПМГ , там са с отделен изпит, СМГ са в общия кюп.

ПП. Интересно защо само немската, да не освобождават повече места за онзи странен прием в гимназиите, когато класовете септември изведнъж стават доста по-пълни от обявения прием. Четох за нещо подобно и в СМГ. (не като променен прием, а като количество ученици в клас след започване на новата учебна година)
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт