Моля за съвет

  • 17 683
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 266
Момичета, някоя от вас прибягвала ли е до помощ от психолог?
Минаха вече два месеца, не се чувствам и грам по-добре. Има периоди от два три дни, когато съм по-добре, последвани от кошмарни дни, в които плача почти постоянно. Смятам, че не е нормално или най-малкото не е здравословно и си мислех, дали няма да се почувствам по-добре ако се видя с психолог.

Може би ще се почувстваш по-добре. Лошото е, че в България няма (засега, дано скоро да има) специално обучени психолози за работа с тази тема. Аз ходех на терапия, още преди да забременея с Мери, както и след като тя се роди, но прекратих срещите, защото имах усещането, че психоложката ми беше неадекватна спрямо това, което преживявах. Може би в онзи момент никой не можеше да ми "угоди", а и всички психолози са различни, така че може друг човек просто да е по-подходящ. Не пречи да потърсиш.
Елена Кръстева, която води групата във Фондацията, вече е "навътре" в темата, но за теб е далече, доколкото разбирам. Все пак мога да те свържа с нея, ако имаш желание. Пиши ми на лични. Можеш и да кажеш от кой град си, познавам много психолози и мога да попитам за препоръчан човек по-близо до теб.

Иначе аз също смятам, че скръбта е процес, който си иска своето и се променя с времето... Ако го потиснеш и потулиш, ще намери начин да те залее, когато най-малко го очакваш. Опитвам се съзнателно да отделям достатъчно пространство на тези чувства в живота си. Да ги оставям да идват и да си отиват, и да им обръщам внимание.

За мен беше добре да не се връщам на работа 3 месеца след раждането на Мери, но от дръга страна аз работя с малки бебета, и може би е малко по-различна ситуация. Трябваше да съм психически и физически готова да поема отново отговорностите си. По принцип връщането на работа е труден момент, защото хората често са доста неадекватни...

# 16
  • Мнения: 10
И мен това ме притеснява - да не попадна на някой неадекватен психолог, който да ме натъпче с лекарства. Иначе съм от Бургас, вече ми дадоха координати на психоложка, която е помогнала на момиче в подобна ситуация. Може би ще изкачам да видя как ще преживея първите дни на работа и след това ще реша. Все пак ако познаваш някой специалист в Бургас с опит с подобни случаи, ще съм благодарна да ми дадеш координати Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 266
И мен това ме притеснява - да не попадна на някой неадекватен психолог, който да ме натъпче с лекарства. Иначе съм от Бургас, вече ми дадоха координати на психоложка, която е помогнала на момиче в подобна ситуация. Може би ще изкачам да видя как ще преживея първите дни на работа и след това ще реша. Все пак ако познаваш някой специалист в Бургас с опит с подобни случаи, ще съм благодарна да ми дадеш координати Simple Smile

Имам координати на семейни терапевти в Бургас, които са препоръчани. Не знам дали имат опит точно с родители, загубили бебе, но са препоръчани от колега, на кого имам голямо доверие. Ще проверя къде съм ги забутала, и ще ти пиша на ЛС.

# 18
  • Мнения: 10
ОК, благодаря ти  Hug

# 19
  • Мнения: 14
zdravei mili4ka az sam na 33 godini i imam 3 zagubi na malki bebeta parvoto bebe go pometnax vtoroto umrq v men zamalko i az da si otida s nego tretoto go rodix v 29gesteciona sekcio toglo 0.600gr. jivia 44den i po4ina i az kato teb ne mu napravix pogrebenie .Tova mila ne se zabravq nikoga no bolkata otshomqva s vremeto.Sega ima dve deca momi4e na 5godini Ivana i mom4e na 1g.5meseca Stefan.SAVET OT MEN DOBAR DOKTOR I SILNA VOLQ I VINAGI GLEDAI NAPRET I NIKOGA NAZAT Wink

# 20
  • Финландия
  • Мнения: 169
Sunny85, кураж, мила Hug

# 21
  • Мнения: 20
Съжалявам за загубата ти. Моят съвет е да излизаш по-често сред природата. Няма по-добър  лечител от нея! Горе главата! Вярвам, че при теб всичко ще се подреди!

Общи условия

Активация на акаунт