С какво ви дразнят свекървите- 24

  • 61 103
  • 807
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз никъде не прочетох, че Марсинка е казала каквото и да било на свекърва си. Просто си е помислила, че е свекърва й е постъпила малко тъпо. Аз лично ако съм на нейното място нямаше да се ядосам на свекървата, но щеше да ми стане неудобно. Ама хора различни - за едни е едно няма нищо тази ситуация, за друг тя би била крайно изнервяща и просташка. Хора всякакви. Станало ли й е кофти - станало й е и колкото и да я хокате каква "принцеса" и командаджийка е, тя няма да си промени мнението.
Аз съм преспивала само два пъти за 5г. в дома на мъжа ми и то когато родителите му ги нямаше. Не бих си и помисляла да си причиня такова нещо. Най-малкото майка му беше много тактична да ми разказва как бившата на приятеля ми се е "мандахерцала" в неугледен вид в къщата й и още куп други подробности, свързани с нея  Grinning


Марсинка, как като сте се изнесли, е влизала в дома ви. Нали е заключено или сте имали "благоразумието" да й дадете ключ. Ако е така - сори, ама вие сте си виновни  Peace


Ами той моя им даде и на двете по един ключ, в което няма нищо лошо ако се ползва с мярка/аз също имам ключ за у тях/. Само че тя даже и не се мъчеше да го използва - направо влизаше. Колкото и да не ми се иска се научих да стоя постоянно заключена, за да няма изненади, когато излизам от банята например. Съгласна съм че когато аз съм я извикала/нея или някой друг/ не очаквам да звъни на звънеца, но при положение, че не я очаквам....


Не мога да разбера какво е това раздаване на ключове. Като чета в темата, масово се злоупотребява с това. Възрастните си мислят, че децата им са им дали ключове, за да идват когато си искат, а не само в извънредни случаи. Аз на никого не съм давала ключ от в къщи. Мога да дам само ако ще отсъствам от града за повече време, а като се върна - ще си го взема.
А на твоята свекърва защо не й обясните, че не е удобно да си влиза, когато й скимне. Ако ви е неудобно /а не трябва/ просто сменете бравата под предлог, че някой си е загубил ключа и като ви поиска ключ се правете на ударени или в прав текст й кажете, че не искате да ги ангажирате. Все пак притежанието на ключ от чужд апартамент си е някаква отговорност.

# 46
  • Мнения: 100
Не мога да разбера какво е това раздаване на ключове. Като чета в темата, масово се злоупотребява с това. Възрастните си мислят, че децата им са им дали ключове, за да идват когато си искат, а не само в извънредни случаи. Аз на никого не съм давала ключ от в къщи. Мога да дам само ако ще отсъствам от града за повече време, а като се върна - ще си го взема.
А на твоята свекърва защо не й обясните, че не е удобно да си влиза, когато й скимне. Ако ви е неудобно /а не трябва/ просто сменете бравата под предлог, че някой си е загубил ключа и като ви поиска ключ се правете на ударени или в прав текст й кажете, че не искате да ги ангажирате. Все пак притежанието на ключ от чужд апартамент си е някаква отговорност.

Научих я аз да звъни, като разбра, че все е заключено отначало се опитваше да си отключва, но като видя, че не става защото аз все заключвах с вътрешната ключалка се научи да звъни. Вече се звъни винаги

# 47
  • Мнения: 8 228
А пък аз се чудя уста няма те ли?
Ако свекървата реши да си отключва у нас...ще я информирам че не е желателно защото не се знае какво ще свари.
С майка ми действам директно. Със свекървата по заобиколно но досега винаги е вършило работа.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Аз имам ключ от всички къщи, но от моята имаме само аз и мъжът ми  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 133
Аз имам ключ от всички къщи, но от моята имаме само аз и мъжът ми  Mr. Green
Не искам да имам ключ от всички къщи,а от моята съм
дала на леля ми,но когато идва звъни и предварително се обажда по тел.
Няма нищо по-естествено родителите да имат ключ,
но е важен начинът на употреба,които зависи от възпитанието,манталитета.
Марсинка, права си ,но си пази нервите - тепърва ще ти трябват.

# 50
  • BG
  • Мнения: 2 458
Марсинка, права си ,но си пази нервите - тепърва ще ти трябват.

Да, за времето, когато Зайко Байко стане мъж и я остави да се оправя както намери за добре, щото той ще се гушка с някоя хубавица.  Tired

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..... Когато се изнесохме/в апартамент в същия вход/ се влизаше пак без почукване без значение от деня или часа. Случавало се е в 6ч сутринта и късно вечерта. Никога нищо не съм казала, за да не я обидя, но вътрешно не ми е било приятно.
Е, това вече е прекалено!  Naughty
Понеже не ти се ще да я обиждаш, си търпиш какво ли не....  Tired

# 52
  • Мнения: 100
Аз имам ключ от всички къщи, но от моята имаме само аз и мъжът ми  Mr. Green
Не искам да имам ключ от всички къщи,а от моята съм
дала на леля ми,но когато идва звъни и предварително се обажда по тел.
Няма нищо по-естествено родителите да имат ключ,
но е важен начинът на употреба,които зависи от възпитанието,манталитета.
Марсинка, права си ,но си пази нервите - тепърва ще ти трябват.

Аз си ги пазя нервите, но ми е тъпо в някои случаи, а не мога да се оплача, защото не искам да дудна постоянно на мъжо. Ето пример - утре се завръща мъжът ми след двумесечно отсъсъвие/беше по работа в чужбина/ и съм сигурна че свеки ще се тупне да стои вечерта у нас до посред нощите и аз няма да мога да се нарадвам на мъжа ми. Ама какво да се направи - съдба

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 16:51 от Марсинка

# 53
  • sf
  • Мнения: 10 133
Абсолютно си е до възпитание. Аз имам ключ от жилището на брат ми,но никога не съм си и помисляла да отида там без да се обадя предварително. Живее сам.

# 54
  • Мнения: 100
Марсинка, права си ,но си пази нервите - тепърва ще ти трябват.

Да, за времето, когато Зайко Байко стане мъж и я остави да се оправя както намери за добре, щото той ще се гушка с някоя хубавица.  Tired

е няма да е така, защото аз съм си доста самостоятелна. Най-малкото си имам книжка и кола и в такъв случай няма да ми се налага да се моля на сина си да ме закара на работа.

# 55
  • Мнения: 8 228
Ето пример - утре се завръща след двумесечно отсъсъвие/беше по работа в чужбина/ и съм сигурна че свеки ще се тупне да стои вечерта у нас до посред нощите и аз няма да мога да се нарадвам на мъжа ми. Ама какво да се направи - съдба Shocked ooooh!
След вдумесечно отсъсътвие мисля че е нормално да дойде да види детето си и внучето...а вие само когато тя е у вас ли се радвате един на друг. Тези два месеца не се ли радвахте?
Надявам се моя да не ме зарадва с такава снаха...сори но ми е адски странно.

# 56
  • Мнения: 100
Абсолютно си е до възпитание. Аз имам ключ от жилището на брат ми,но никога не съм си и помисляла да отида там без да се обадя предварително. Живее сам.


Тя не че не е възпитана, но просто няма чувство за такт. Сещам се как веднъж беше дошла на гости майка и да види Алекс като беше мъничък. По едно време детето се разрева че е гладно и аз естествено си взех детето и отидох в спалнята да си го накърмя. Свеки се втурна след мен и ми вика "Дай го баба ти да си вземе довиждане" и го взе...а то милото се дере гладно, ама на, нали прабаба му трябва да си вземе довиждане и да му сложи толкова омразното ми "кръстче на челото - да спи по-добре"
В случая не и се сърдя, защото не го направи за лошо, ама не беше подходящ момента просто

# 57
  • Мнения: 100
Ето пример - утре се завръща след двумесечно отсъсъвие/беше по работа в чужбина/ и съм сигурна че свеки ще се тупне да стои вечерта у нас до посред нощите и аз няма да мога да се нарадвам на мъжа ми. Ама какво да се направи - съдба Shocked ooooh!
След вдумесечно отсъсътвие мисля че е нормално да дойде да види детето си и внучето...а вие само когато тя е у вас ли се радвате един на друг. Тези два месеца не се ли радвахте?
Надявам се моя да не ме зарадва с такава снаха...сори но ми е адски странно.

пропуснала съм да напиша, че се връща мъжа ми, тя свекито си беше тука  newsm51

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ето пример - утре се завръща след двумесечно отсъсъвие/беше по работа в чужбина/ и съм сигурна че свеки ще се тупне да стои вечерта у нас до посред нощите и аз няма да мога да се нарадвам на мъжа ми. Ама какво да се направи - съдба Shocked ooooh!
След вдумесечно отсъсътвие мисля че е нормално да дойде да види детето си и внучето...а вие само когато тя е у вас ли се радвате един на друг. Тези два месеца не се ли радвахте?
Надявам се моя да не ме зарадва с такава снаха...сори но ми е адски странно.

пропуснала съм да напиша, че се връща мъжа ми, тя свекито си беше тука  newsm51


Марсинка, представи си Алекс да е отделен от теб за два месеца. Да, малко по-различно е, защото става въпрос за бебе, но любовта и нуждата да си виждаш детето, не мисля, че се променя кой знае колко с времето. Ако греша - поправете ме. Аз нямам деца. Според мен на мястото на свекърва си и ти няма да имаш търпение да видиш сина си и ще се натресеш в къщата му дори да допускаш, че на снаха ти няма да й много гот. Просто едното надделява над другото.
Все пак като очакваш съобразяване и уважение от свекърва си, бъди готова на същото.

# 59
  • Мнения: 100
Ето пример - утре се завръща след двумесечно отсъсъвие/беше по работа в чужбина/ и съм сигурна че свеки ще се тупне да стои вечерта у нас до посред нощите и аз няма да мога да се нарадвам на мъжа ми. Ама какво да се направи - съдба Shocked ooooh!
След вдумесечно отсъсътвие мисля че е нормално да дойде да види детето си и внучето...а вие само когато тя е у вас ли се радвате един на друг. Тези два месеца не се ли радвахте?
Надявам се моя да не ме зарадва с такава снаха...сори но ми е адски странно.

пропуснала съм да напиша, че се връща мъжа ми, тя свекито си беше тука  newsm51


Марсинка, представи си Алекс да е отделен от теб за два месеца. Да, малко по-различно е, защото става въпрос за бебе, но любовта и нуждата да си виждаш детето, не мисля, че се променя кой знае колко с времето. Ако греша - поправете ме. Аз нямам деца. Според мен на мястото на свекърва си и ти няма да имаш търпение да видиш сина си и ще се натресеш в къщата му дори да допускаш, че на снаха ти няма да й много гот. Просто едното надделява над другото.
Все пак като очакваш съобразяване и уважение от свекърва си, бъди готова на същото.

няма лошо че иска да го види, естествено е дори. Просто се дразня от факта, че никога не знае кога е дошло времето да си тръгне. Още повече, че не се усеща, че аз също имам нужда да бъда с него след като два месеца го е нямало. И тук не говоря за секс, а просто за нуждата да бъдем заедно. Незнам дали успях да се изразя правилно

Общи условия

Активация на акаунт