Защо Български Пощи продължават най-нахално да ни крадат пратките?

  • 65 458
  • 270
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19 007
Миналата година пращах малка пратка (колет) до Германия, струваше около 12 лв с проследяващия номер, пратката излезе на сайта и пристигна за 5 дни (от петък до вторник)

# 121
  • Мнения: 1 610
Аз съм много доволна от работата на Бг Поща.    bouquet
От няколко години работя основно с тях, всяка седмица изпращам по няколко писма и получавам писма.
Никога нищо не ми се е изгубило! За толкова години имаше едно върнато писмо. Оказа се, че клиента е забравил да си го вземе  в срока....
Изключително коректни са. Всяка пратка се придружава с документи /издават ми фактури..... Hug / Най честата услуга, която ползвам е препоръчано писмо /1.30лв- до ден, два доставка/- В друг куриер, същата услуга е 5.70лв  #Crazy newsm78 #Crazy/  
 Какво да искам повече.... цена 1,30лв , перфектни документи, внимателни и любезни служители...Дори вече се познаваме... Понякога зарязвам куп писма и минавам по-късно за документи...Дори не чакам, ако има няколко човека.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Все още пощата се ползва от хиляди доволни клиенти.
Извършват се важни плащания към най-слабата ни част от населението- инвалиди , пенсионери, хора в риск и пр....и то без комисионни към диспонента/получателя.
Дайте да не се изхвърляме с много приказки, защото прозират отдавна апетитите за приватизация на останалите и работещи дружества, като пощите и БДЖ.... #2gunfire
--------------------------------------------------------------------------------
Работя и с други куриери...пред Еконт и Спиди опашка като за БАНАНИ  и това ако не е модерен социализъм  . hahaha Въпреки модерния им софтуер, колко пъти съм висяла да чакам да им тръгне системата.... ooooh!
Пред мен са отваряли повредени пратки.  
А пък не дай Боже да изпратиш по голяма пратка от стандартните им пликчета... Спиди, два пъти ми късат нервите... Приемат стоката, плащам. При пристигането ми издават фактура с двойна цена. Сторило им се е че пратката е с по-големи размери на пристигането, въпреки, че при изпращане техния служител с ролетка и кантар определи всички параметри...
Те това пък е модерен капитализъм...
Писах възражение, но пари така и не върнаха.... ooooh!
#################################################
 Така, че ...възползвайте се новата услуга на Български пощи-освобождаване на митнически пратки без да висите по митници и да плащате за транспорт. Колета ще ви пристигне в ПОЩАТА, която е наша гордост от времената на пра баба ви ...   за цена 12 лв...
  Peace

# 122
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Интересно, че все от чужбина и то от тези сайтове китайските ви се губят пратките. Имал си номера. Кой гарантира, че тези номера са реални? В България никога не ми се е губила пратка и винаги пращам и получавам препоръчана пратка, точно за да мога да следя движението ѝ и защото БП поемат отговорност за нея.

И на мен, не ми се беше случвало, но е факт, че пратка изпратена от Варна, ми изчезна в централна поща. Номера за проследяване показва, че е влязла в централна поща, но никога не е излязла от там.

Стойността на пратката беше 150лв. от БП възстановиха 18 или 19, не помня вече. Познайте дали ще използвам БП, за по-ценни пратки  Mr. Green

На мен Еконт ми изгубиха пратка - по-скъпа от твоята. Възстановяват до 10 пъти куриерската услуга, т.е. ако си платил 3,60 лв - възстановяват 36 лв  Whistling Whistling Whistling Предполагам, че Общите условия на Еконт са преписани от пощенските и са одобрени от КРС ... И по-добре да не разказвам за смешното им и жалко разследване  ooooh! ooooh! ooooh!

# 123
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Миналата година пращах малка пратка (колет) до Германия, струваше около 12 лв с проследяващия номер, пратката излезе на сайта и пристигна за 5 дни (от петък до вторник)

До 1 кг. е 12,50 лв. Без проследявание, с номер е почти 19 лв. но не се доставя до адрес в чужбина , а се взема лично с известието от разпределителен център

# 124
  • Мнения: 3 788
В нашата столица се работи с тетрадки. Имат и компютри, но не разбирали.

Ако имам пратка от Китай, загубя ли нотификацията (хвърчащото листче, което съм намирала в калта пред вкъщи, когато беше валяло) - няма пратка.

Сега чакам 4 неща и чакам и нотификации, но дали ще ги получа не се знае..

Просто седя, чакам и се моля...с БГ пощи е така,.. #Cussing out

# 125
  • Мнения: 19 007
Миналата година пращах малка пратка (колет) до Германия, струваше около 12 лв с проследяващия номер, пратката излезе на сайта и пристигна за 5 дни (от петък до вторник)

До 1 кг. е 12,50 лв. Без проследявание, с номер е почти 19 лв. но не се доставя до адрес в чужбина , а се взема лично с известието от разпределителен център

Толкова беше със сигурност цената миналата година с проследяващия номер,  не знам как се взима, беше за връщане до амазон.

# 126
  • Мнения: 3 031
Имат и компютри, но не разбирали.
hahaha То не е смешно ама...

# 127
  • Мнения: 5 018
На мен Еконт ми изгубиха пратка - по-скъпа от твоята.

Имаше ли обявена стойност?

Аз от Еконт съм получавала счупена застрахована пратка, но въпреки обявената стойност, отказаха да възстановят сумата.

От БП съм получавала отваряно кашонче с взети част от продуктите. Имаше на кашончето написано теглото, писах протоколи при получаване, че получавам по-малко тегло от изпратеното в Англия, резултат от разследването - йок. Получавала съм също и видимо отварян и после пак запечатан пакет, но нищо не бяха взели, може би защото продуктите бяха специфични.

Само със Спиди никога не съм имала проблем, но допускам, че е защото почти не съм ги ползвала.

# 128
  • Мнения: 47 981
И на  мен БП ми откраднаха пратка от САЩ. Над 30 пратки си ги взех без проблем, явно им се видя много.  Laughing Щом си отворих устата да питам за тази пратка, ако може поне да проверят дали случайно не е там, и че може би просто не съм получила известие, бях посъветвана как и къде точно да пиша на сайта, от който е пратката, и че те щели да ми върнат парите без проблем  Crazy Крайно подозрително  Crazy

# 129
  • Мнения: X
Аз редовно получавам пратки без известие - или го забравям вкъщи или не го дочаквам, а ходя и си питам на място. В интерес на истината в нашия клон са много любезни, никога не са ми отказвали проверка. Иначе прословутите тетрадки и тук са на лице. Отварят се и се започва търсенето  ooooh! .

# 130
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моята изчезнала пратка за Германия се появи обратно при мен! Върната е защото съдържа забранен продукт. Колета е отварян, нищо не е взето. Утре дано открия служителката която го прие! Не съм за таксата, но тя отвори пратката, провери я, каза да напиша само витамини и я запечата. От тази година има забрана за доста неща които могат да се пращат до всяка страна. На страницата на БП са изброени, би трябвало да ги знаят служителите!!! Та в моя случай забраненото е парче сирене. Преди 3 месеца пратих пак сирене, че и мед / и той е забранен/ и стигнаха. Тогава даже не отвориха пакетчето пред мен. Поне документа е в пакета и сега се чудя как да го пратя обратно?  newsm78

# 131
  • Мнения: 1 610
Аз редовно получавам пратки без известие - или го забравям вкъщи или не го дочаквам, а ходя и си питам на място. В интерес на истината в нашия клон са много любезни, никога не са ми отказвали проверка. Иначе прословутите тетрадки и тук са на лице. Отварят се и се започва търсенето  ooooh! .
Предпочитам тетрадка, която винаги се отваря, пред модерните компютри които често нещо запичат....или интернет няма или софтуера е бъгнат... и няма система.... ooooh!

  --------------------------------------

Ако имам пратка от Китай, загубя ли нотификацията (хвърчащото листче, което съм намирала в калта пред вкъщи, когато беше валяло) - няма пратка.
 

Интелигентния човек отдавна е измислил ПОЩЕНСКАТА КУТИЯ... ми ползвайте ги тези работи...
Дори куриера не е длъжен да ви остави пощата, ако нямате пощенска кутия....   Sunglasses
В кой век живеете.... newsm78

Ако сте на село....  
Вземи една туба от 10л -закови я през дъното за оградата и ще получаваш пощата редовно суха, независимо от калищата  наоколо...
-----------------------------------
Важно е и да се проверява пощенската кутия всеки ден, освен ако не е в "кутия" която описах по-горе.... Wink

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Аз пък не обичам някой да ми лепи по входната врата стикери/покани и т.н... /Това го правят други  куриери / newsm78.../  
Има информационно табло ...ама... Бай Ганьо е свикнал на чистото да се подпише ....  ooooh!

# 132
  • Мнения: 3 031
И как реши, че няма пощенска кутия?

Ние имаме, но често оставят известията на парното до кутиите. Така де, по-лесно е.

# 133
  • Мнения: 47 981
А на моя адрес денонощно има хора, и те много добре го знаят, и макар че са длъжни да ми носят МП на място, ми носят само известие, но пак биваше, докато си получавах пратките  Tired

# 134
  • Мнения: 11 003
Имам 2 изпратени и непристигнали пратки от САЩ, изпратени до домашен адрес. От същия подател сме получавали пратки до служебен адрес - пристигат навреме и няма изгубени. Мистерия.

Общи условия

Активация на акаунт