Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 22

  • 53 601
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Да, въпросът ми е към теб и към другите мами, които казаха че се доверяват на хомеопатията.
А за Ксизала, странно ми е, защото нали уж такива противоалергични потискат, защо примерно не изписа Поумон, а Ксизал. Ама само си разсъждавам де. Мерси за отговора.  Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 395
Записвам се и аз с пожелание за много здраве на всички!
Мерси Ейфел Simple Smile
Ние също сме на ХЛ,Боаронска терапия,даже в последно време самотерапия го подкарах,ама уцелвам и всичко се оправя,така,че съм доволна.
При нас ни Ксизал,ни Поумон хистамин ни помага,при тежки случаи включвам Пулмикорт,дано не ми се налага повече де.АЗ мисля,че нещата порозовяват при нас,дано съм права.Миналата седмица и по-миналата беше се алергизирало нослето явно и се почна едно хъркане,давене и кашлица ,но ги преборихме с ХЛ,сега е ок,дай-боже за дълго.
Беки,стискаме палци за следобед,дано док каже ,че сте си съвсем наред,а вярвам ,че е така,както вярвам,че и вие и Вероничка на Ейфел ще видите ефекта от операцията,но си трябва и малко търпение  да се подредят нещата,дано и те не се наложи да ги махнат и другите две.При моята малката опасността също от това е голяма,но е малка и за това още никой не иска да говори и не знам ,явно се надяват на чудо,обаче аз нещо не вярвам в чудеса,особено като и погледна в устата и видя ужасно големите и сливици,ох,от която едната незнайно защо си образува тапички без да има заболяване.Трябва да ида и аз при док,но не ми се ще,че си мисля,че ако тръгна за нещо може и да не се спрем отново и си се ослушвам още

# 17
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Има един хомеопатичен продукт-Тертефедрил, някой ползвал ли го е?

# 18
  • София,
  • Мнения: 4 267
mucata така ми се ще да се сбъднат думите ти! Ти вместо да ходиш при доктора, вземи се свържи с хомеопата, аз миналата година така имахме такъв проблем с такива тапи по сливиците - еми честно казано оправиха се с ХЛ! Давах Барита Мориартика 30 сн., ама това го няма в боаронските, само в специализирана аптека, а и също не се знае дали ще става за вас - защото на нас ни го предписаха не по симптом а по общо състояние и беше свързано с куп други неща.
didi24 това не сме го ползвали, що го поразгледам. При нас съм забелязалаче такива комбинирани продукти не дейставт - НИкога, даже напротив - става по зле. Ни Цинабсини ни е действал, нито ангин хил, нито енгистол, нито Коризалии, абе всичко съм пробвала, виж препаратите -моно обаче винаги са имали ефект, и то когато са били предписвани правилнои шуслеровите соли - те също ни се отразяват много добре. Всичко си е до организъм! Нашият е никакъв. Абе от нищо вече не се влияе, ще се побъркам. Снощи и гледах гърлото въорежена с едно фенерче, - накарах я хубаво да си отвори устата и да каже ААА и вярвайте ми щях да припадна- като отвори и като ми изкочи едно странно образувание от езика стърчеше нагоре, т.е. показваше се отвътре от гърлото, беше с формата на гълтача, но правилно отрязано отгоре - дълго около 1 см. - като каза АААА и то щръкна нагоре, голям ужас. Явно това е остатък от носната сливица дето е отрязана, или там - досега не го бях забелязала, ама и не бях гледала така обстоятелствено Sick. И се притеснявам много от вчера - това нещо дали е нормално дето се вижда така?
Беки чакам да споделиш как мина прегледа при вас!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 272
  bouquet за новата тема

# 20
  • Мнения: 46
Дано тука да си говорим как дечицата ни вече са добре и са се повлияли благополучно от леченията каквито и да са те!

# 21
  • Мнения: 5 531
Колко много сте изписали...
Михаил си е на ясла, подкашля, не е и спирал. Но и времето е гадно, и влажно. Има си пак проблеми с очите, снощи заспа, и след това с писък се събуди пак. Взех си талон и утре ще го заведа на очен лекар.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 395
Има един хомеопатичен продукт-Тертефедрил, някой ползвал ли го е?


Да,ние,не видях никаква полза,а си го давах не малко време,но пък в най-тежкия период беше,може и това да е от значение.На малката не и помогна нито той нито лимфомиозот-а,обаче другите комбинирани ХЛ и действат за сега,уж.
Аз не мога да се доверя на класически хомеопат ,а и във Варна не знам някой читав да има такъв,така,че този вариант отпада.Те тапичките не са постоянно там,но се появяват на дясната сливица и на едно и също място вече няколко/около 4-5/ пъти.За сега се ослушвам,но ,ако има следваща поява поне секрет ще пусна,но сливичен от УНГ взет,а не гърлен в лаборатория.
Дано са вече здрави дечицата,пролет дойде/поне календарна/.
Стискаме палци и на Мишето да са му наред очичките.Това пищене го има и при нас,но основно през делнични дни и аз го отдавам на свръх възбуда и преживяване на емоциите от деня.
Беки?......

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 711
Момичета,извинявам се че нахълтвам така в темата,но нека ако има пишещи майки от Бургас да ме насочат към пулмолог.
Мислех си да запиша час при д-р Филчев в София,мислите ли че има смисъл при положение ,че няма да го следи постоянно,моля посъветвайте ме.

# 24
  • Мнения: 5 531
Има един хомеопатичен продукт-Тертефедрил, някой ползвал ли го е?



Стискаме палци и на Мишето да са му наред очичките.Това пищене го има и при нас,но основно през делнични дни и аз го отдавам на свръх възбуда и преживяване на емоциите от деня.
Беки?......
при нас писъците са свързани с търкане на очите, рев че го болят, че му било синьо, но Михаил не познава цветовете, така че точно какво вижда и усеща незнам. Но определено е дискомфорт.

# 25
  • Varna
  • Мнения: 417
Тук съм:)Добре сме!!!Доктора каза ,че се възстановяваме учудващо бързо.Всичко е наред поне с гърлото.
НЯМАМ ДУМИ да опиша благодарността си към този доктор.От както съм родила ги обиколихме много и до сега само двама са ме впечатлили.Той е единият.Невероятно ерудиран,човечен и добър.Де всички да бяха като него.
Иначе снощи дребния ме стрестна-почна леко да подкашля и каза че му свирят гърдичките,долепих си ухото и буквално си хъркаше.От към гърба не се чуваше нищо,но гърдите свиреха и определено не беше от носа.За първи път ми прави така.По принцип нашата астма се проявява в хода на вирусно заболяване и снощи се изплаших.Направих му инхалация и се успокои,днес е добре пупупу.
Колкото до тапичките в гърлото УНГ казва,че е нормално да се появяват.Това е храната,която нашите сливици"опипват"и се изхвърлят след известно време чрез тях.Но пък аз четох,че това е симптом за хроничен тонзилит.При нас се появяваха често и бяха свързани с лош дъх,но определено не беше гной.
Дълго стана:)Това е от нас за сега.Бързо оздравяване на всички болнички

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Беки  Hug радвам се за вас, и дано не ви се случват друг път такива единични пристъпи!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 755
Момичета,извинявам се че нахълтвам така в темата,но нека ако има пишещи майки от Бургас да ме насочат към пулмолог.
Мислех си да запиша час при д-р Филчев в София,мислите ли че има смисъл при положение ,че няма да го следи постоянно,моля посъветвайте ме.
Аз сьм ти писала и на лични.А за доктора сьм пристрастна нашият незаменим доктор

# 28
  • Мнения: 5 234
Момичета,извинявам се че нахълтвам така в темата,но нека ако има пишещи майки от Бургас да ме насочат към пулмолог.
Мислех си да запиша час при д-р Филчев в София,мислите ли че има смисъл при положение ,че няма да го следи постоянно,моля посъветвайте ме.
Според мен няма смисъл от единичен преглед в София. По-добре потърсете добър лекар в Бургас, който да следи детето - може и да е педиатър, който разбира от астма. Успех!  Peace

# 29
  • тук и там
  • Мнения: 11 555
Здравейте,отдавна ви следя,но не съм писала до сега във форума-все още съм объркана и разкилебана относно диагнозата ни-детска астма.Детето ми започна да ходи на ясла на 1гд и 7м,и започна едно постоянно боледуване,примерно ходи една седмица на ясла и след това 2-3 седмици се лекуваме в къщи.Сега е на 3 гд и положението не е много по-добро,но сега примерно ходи на градина 2 -3 седмици преди да се разболее.Живеем в чужбина и климата тук е доста влажен и това допълнително усложнява нещата.През лятото не боледува,тогава сме и в БГ.Джипито ни тук,което от самото начало следи състоянието на дъщеря ми  ни изписва винаги инхалации с вентолин,атровент и бромхексин -по 3 пъти на ден за 1 седмица,после още няколко дни по две на ден.При нас няма пристъпи със задух,всичко започва със вирус,сополи,суха кашлица една вечер,понякога повръщане,после влажна кашлица от която се задръстваме,и накрая евентуално бактериална инфекция,ако не започна на време с вентолина.Водих детето на пулмолог в БГ.Детето не беше болно,изписа и Сингулар и пулмикорд.Показваме рецептата на лекуващия ни лекар,той ни каза че според него тези лекарства са за по-тежки случаи и не ни ги препоръчва.Сега заведахме детето на пулмолог тук-пак ни изписа сингулар и фликсотид,детето пак си беше без обструкция като ходихме.На кого да се доверя?! На лекаря който следи състоянието ни от две години,или на пулмолози които са ни виждали по веднъж и то здрави?От друга страна пък детето продължава да си боледува,и все чакаме да израсте това състояние .Та така,това е при нас-аз продължавам да ви чета,и да търся сама отговорите.Все още не съм давала сингулара и фликсотида....

Общи условия

Активация на акаунт