Re: Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 15

  • 35 887
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 926
Ако огладнява на всеки час е за лекар. Не е нормално, явно или не му дотига кърмата, или не кърмите достатъчно дълго и обилно. Или ако прицънква на всеки час, а вие веднага пъхате цица – ваш проблем. Аз бих дала вода.
Нямат край тия бисерииии!  Joy

# 16
  • Мнения: 926
А да са ви казвали да отидете в тоалетната на барчето и там да кърмите,защото хората гледали?Е аз вече не излизам на заведение с тази жена  Mr. Green.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 264
А да са ви казвали да отидете в тоалетната на барчето и там да кърмите,защото хората гледали?Е аз вече не излизам на заведение с тази жена  Mr. Green.
Бляк...в тоалетната Sick
Тя що не отиде там да яде или да си пие кафето, че хората и нея може да я гледат Crossing Arms

Ако огладнява на всеки час е за лекар. Не е нормално, явно или не му дотига кърмата, или не кърмите достатъчно дълго и обилно. Или ако прицънква на всеки час, а вие веднага пъхате цица – ваш проблем. Аз бих дала вода.
..
Ето, още едно доказателство за ненормалното ми дете. Като беше бебе не на всеки час, а на всеки половин час сме се кърмили Mr. Green
/и каква е тази дума "прицъкнва" Crazy то това е за друг вид бисери май Laughing/

# 18
  • Мнения: X
sugar baby, изпревари ме с този цитат. Wink

# 19
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Нямам абсурдна реплика, но да ви следя  Blush Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Цитат
Цитат
Че какво странно има детето да суче до две годинки??? СЗО препоръчва кърмене поне до навършването на две годинки на детето.
СЗО препоръчват и ваксини против смъртоносни грипове с аграрни имена, които нито са толкова смъртоносни, нито има нужда от ваксини против тях.

Логика...

# 21
  • София
  • Мнения: 735
Цитат
Цитат
Че какво странно има детето да суче до две годинки??? СЗО препоръчва кърмене поне до навършването на две годинки на детето.
СЗО препоръчват и ваксини против смъртоносни грипове с аграрни имена, които нито са толкова смъртоносни, нито има нужда от ваксини против тях.

Логика...


Е това изби рибата. ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
Ми да Simple Smile Като кърмите бебетата до 2-3г, като ще плъзне някоя болест хем по децата, хем по самите майки. И накрая кой печели от тия заболявания - фармацевтите, които са измислили лекарства за борба с болести причинени от кърмене и сучене. Конспирацията е ясна. Фармацията го рекламира това кърмене и подкупва СЗО да го промотира.

# 23
  • Мнения: 147
Цитат
... А в разни сайтове са тиражирани доста несъстоятелни мнения – че ако не се отречеш напълно от себе си и не спазваш така наречените общоприети правила, си лоша майка. Че ако не кърмиш до година и половина – когато детето си вече тича наоколо и хапе гърдите ти – нарушаваш нормите на патриархалния морал и съвестта трябва да те гризе. Звучи елементарно – като че ли сме в началото на миналия век.  Подобни дебати започват да придобиват очертания на масова истерия. Подобни изводи се превръщат в с нищо неоправдана тенденция. Когато аз бях млада майка, никой не се впускаше в самоцелни философии...

Цялото интервю.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Цитат
Като нахраниш едно пеленаче в 10 - близко е до акъла, че до към 12 не би трябвало да огладнее и съответно да си разпределиш времето така, щото към 12 да си на подходящото място за кърмене.
.Да,и защо трябва да си притичвам до къщи и да се крия като прокажена като огладнее бебето ми?Ми ако живея надалеч от града?Ще кажат да гравитирам около къщи по цял ден,че като огладнее детето да съм близо.Еми не става,по-лесно и нормално би било да си нахраня детето на някой скрита пейка и да продължа разходката си.Защо трябва да ме е срам?Да не би да съм откраднала?Защо тези които не кърмят могат да си хранят гладните деца в заведението а аз да не мога?Дискриминация,що ли?Ами ако имам неочаквани работи за вършене и не мога да си разпределя времето,всичко се случва,колко пъти като излезнем с детето и изниква непредвидена работа и го кърмя вън.

# 25
  • София
  • Мнения: 926
[quote author=Malini link=topic=714529.msg24895065#msg24895065 date=136
СЗО препоръчват и ваксини против смъртоносни грипове с аграрни имена, които нито са толкова смъртоносни, нито има нужда от ваксини против тях.[/quote]

с това съм абсолютно съгласна. страдала съм от ваксина 12 години...  Confused

# 26
  • Мнения: X
sugar baby, абсурдното в репликата е аналогията между кърменето и ваксините.

# 27
  • София
  • Мнения: 926
sugar baby, абсурдното в репликата е аналогията между кърменето и ваксините.
Peace

# 28
  • Мнения: 18
Кърменето на дете над 2 години пред хората е извратено. Simple Smile Винаги може да си носите шал или да се поскриете някъде. И аз съм кърмила навън, ама не съм си я изкарвала на детската площадка или на масата. Присъствала съм на подобни изяви и вярвайте идеше ми да се.  Sick
И не минавайте с "Изобщо не ми пука кой какво ще каже..", защото и на някое дете може да му се приака на площадакта и майка му да заголи задник да си върши работата там. Това също не е нормално!

# 29
  • Мнения: 72
За пореден път го чета това нещо и взе да ми писва.... А майката с шишето може ли да го заголва (шишето)? Или и с нея аналогията ще бъде с акането? Егати работата, братче... Кърмене и акане със знак за развенство. И при теб ли им слагаш знак за равенство или само при кърмачетата е така??? Ах, че се ядосах...

Общи условия

Активация на акаунт