момичета с диагноза поликистозни яйчници

  • 7 745
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
какво е вашето лечение

# 1
  • Мнения: 14
Здравей, mis kapris.

Преди няколко години ми беше поставена тази диагноза, като тогава положението не беше никак розово (или поне тийнейджърския ми мозък така приемаше нещата) - ясно изразени синджирчета от фоликули, липса на менструация, хормонален дисбаланс. Полутах се по гинеколози, като един от тях най-накрая се сети да ме прати на ендокринолог. Той ми предписа Сиофор и Еутирокс (не цитирам дози и други подробности, защото е глупаво, ти сама разбираш, че затова си има лекари). Пих ги около година. След това спрях и около година-две след този период при профилактичните ми прегледи се появяваха по едно-две задържани фоликулчета. Изведнъж после спряха. Миналото лято имах отново задържан фоликул, който стана доста голям, но явно е било инцидентно. Три месеца по-късно забременях от един опит в точния момент (не месец, а опит!).

Разказвам ти това, за да ти покажа, че тази диагноза не винаги е толкова страшна, колкото си представяш. Не става ясно дали ти искаш бебе, но ако е така, ти го желая от все сърце!  Hug

# 2
  • Мнения: 9
здр Ева пуснах тази тема,защото преди три месеца ми поставиха тази диагноза в окръжна болница гр.Плевен отидох на гиниколог понеже чуствах,че нещо не е наред + това имах признаци.Редовния ми цикъл е на 28 дена,но имаше случай,в които ми идваше втори път,боляха ме яйчниците и когато отидох на преглед бях с кръвотечение,но не редовното и доктора ми постави диагноза съмнителна бременност аз го попитах имали вариант да имам кисти той каза няма + това съм имала уголемена матка изпрати ме на е вагинален ехограф другия доктор ме прегледа и каза ами яйчници с поликистозна структура,матка с нормални размери,бременност няма,а аз не съм и планувала такава,попитах го какви кисти са той неми каза рода им каза ми малки са ще се излекуват изписа ми противозачатъчни мелева които трябва да пия шест месеца..след това като отидох да занеса иследванията от ехограва на другия гиниколок той ми каза че най доброто лечение на кистите е да стана бременна..аз пих два месеца противозачатъчните и този месец не съм ги пила,ще чакам да мине датата на която трябва да ми дойде и ще си направя тест...благодаря ти за инфото

# 3
  • Мнения: 14
Противозачатъчните също са често прилагани.  Peace

Желая ти успех, дано лекарят ти се окаже прав.  Hug

# 4
  • Мнения: X
Тази диагноза мия  откриха когато бях на20 -сега съм на 28, лечението е много и е свързано с хормонланите проблеми и такива свързани с цикъла ми защото го имам от 13 годишна и вече от 16-17 си беще нередовен , имала съм и доста кисти. Пила съм противозачатъчни на 2 пъти - единия път заради задържан фоликул а другия път лекувах висок тестостерон. Аз също когато отидох за 1 път бях с кръвотечение , но ще се радвам да споделим опит всички който са с тази диагноза.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 208
Лечението ми е операция преди година и отстраняване на яйчниците. Като при първата ми операция от миома са отстранили само кистите и от двата яйчника, сега махнаха яйчниците и слава богу , бяха започнали да пускат папили вътре , ако бяха вън щеше да е най-лошата диагноза Sad. Слава богу хванах последния влак, така , че много се следете и не се оставяйте без профилактика и прегледи Hug

# 6
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен , преди няма и месец бях на преглед и тогава ми откриха диагнозата , след 4-5 месеца неуспешни опити за забременяване , и ходене при гинеколози който твърдяха че ми няма нищо , просто не сме улучили момента. Накрая записах час при д-р Бойчев град Тутракан и той ми постави тази диагноза , почнахме лечение с Неофолик, изписа ми и изледвания който да направя те ще са готови утре и сега в петък отново съм при него , за да проследи дали имам овулация . И така при мен за сега.

Ще следя темата с интерес и дано тези който са с цел бебче ,съвсем скоро да се похвалят Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 22
здравейте Simple Smile аз съм с тази диагноза от скоро, но не от скоро ми е нередовен цикъла. От около година се пробваме за бебе но успех няма, и след противозачатачни и други хормонални хапчета се стигна до оперативна лапароскопия на 9 Април, след операцията лекарката ми каза че всичко е минало добре и че сега вече съм абсолютно готова за бебе. Искрено си го пожелавам, както и на всички които го искат Wink

# 8
  • Мнения: 2 052
той ми каза че най доброто лечение на кистите е да стана бременна..
Пожелавам ти при теб да стане така. Не искам да те отчайвам, но и на мен ми казаха същото: "като забременееш и всичко ще се оправи". 3 пъти съм пила противозачатъчни, като спра и след няколко месеца пак се появяват кистите. Последния път успях да забременея преди да се появат отново. Е, 7 месеца след раждането отново ми казаха "поликистозни яйчници".
А тези  от вас, които чакат за бебе искам да успокоя, че забременях според мен бързо, на 4-тия месец след спирането на противозачатъчните.

# 9
  • Мнения: 9
вилии ще чакам за новините дано са хубави дано се излекуваме от тези кисти и да си имаме деца..на мен днес ми дойде направих си и тест и не съм бременна и съм притеснена  да не да има проблем но знам ли ще си изпия трите блистерчета с противозачатачни и юни месец съм на преглед да видим какво ще стане

# 10
  • Мнения: 2 208
Казват ви , че ще се оправят яйчниците при бременност , защото 9 месеца на практика те не функционират. Всъщност си почиват и не отделят яйцеклетки . На мястото на всяка отделена яйцеклетка оставя мехурче , така нареченото жълто  тяло , ако има бременност , то пораства и покрива яйчника и той престава да произвежда яйцеклетки, ако няма бременност мехурчето се пука и се отделя нова яйцеклетка. При някои момичета наистина след бременност нещата се оправят , при други не . За удебелени стени на яйчниците не съм наясно, но една приятелка имаше яйчници покрити с ципи и невъзможност за отделяне на яйцеклетки. Направиха й лапароскопско продупчване на яйчниците и сега си има бебче. Искрено ви пожелавам да си имате бебчета, няма по-хубаво нещо от това , мойто бебче е на 23 години и е смисъла на живота ми Hug

# 11
  • Мнения: 62
вилии ще чакам за новините дано са хубави дано се излекуваме от тези кисти и да си имаме деца..на мен днес ми дойде направих си и тест и не съм бременна и съм притеснена  да не да има проблем но знам ли ще си изпия трите блистерчета с противозачатачни и юни месец съм на преглед да видим какво ще стане

Благодаря ти , то не остана е къде е Петък и ще видиме , иначе днес си взех изледванията имам три надвишени хормона и ще видиме какво ще каже лекаря. Дано всичко да е наред ... Успех на всички  Hug

# 12
  • Мнения: X
А тези  от вас, които чакат за бебе искам да успокоя, че забременях според мен бързо, на 4-тия месец след спирането на противозачатъчните.

Аз преди 2 години, след прием на Ясмин успях за кратичко но се оказа биохимическа блременност.  Sad

# 13
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета!  Hug
Нареждам се и аз сред вас. На 23 години съм. Диагнозата ми откриха преди 3 години. Пих Ясмин вече и аз не знам колко пъти - пия уж за по 6 месеца терапия с тенденции след това да изчезнат проблемите, но уви - спра ли хапчетата, спира и цикъла..... Sad Правих изследвания на ЩЖ  - ок е, но ми откриха ИР, сега пия Метфогама - за 6 м., остават ми още 2. Цикълът ми обаче никакъв го няма - с по 6-7-8- месеца  Tired Гинеколога, който ме изпрати за изследвания на ЩЖ каза,че ако ендокринолога ми открие проблем и назначи лечение - изкарвам курса и ако не ми се нормализира цикълът - хормонозаместваща терапия и ОК - лечение като за менопауза по неговите думи  Cry

Миналия месец ходих при д-р Карагьозов в Пловдив - само хубави отзиви съм чувала за него. Назначи ми хормонални изследвания след предизвикване с дуфастон. Днес направих и последните изследвания от поредицата и .... нисък прогестерон и висок тестостерон  Sad От предишните ми бяха високи LH и малко над нормата пролактин  ooooh! Ще ходя следващата седмица с резултатите да видим какво ще ми изпише, но честничко да си кажа хич не ми се пият пак противозачатъчни....

Омръзна ми вече с тези ПКЯ, имам чувството, че всяко лечение е борба с вятърни мелници. Разказах ви историята си в много съкратен вариант, но за тези 3 години с диагнозата съм ходила на поне 4 различни гинеколога, пила съм разни билки, диети и.. нищо. Всичко е временно...

Пак ще пиша за лечението от Карагьозов. Поздрави и хубава вечер на всички  Heart Eyes Hug

# 14
  • Мнения: X
Висок тестостерон лекувах с противозачатъчни, преди доста време, а за Пролактина има особеност - стресов хормон , прави се на 3-5 ден от Мц, на гладно Без кафе, със сън минимум 8 часа, катов лабораторията трябва да си в покой преди боцването 10-15минути. Моята история е дълга 8 години, и не съм пила нон стоп противозачатъчни, Дуфастон и Метфогама.
nikolaya задължително се консулитрай с д-р Даскалов,клиника Селена, Пловдив
особено ако целиш забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт