момичета с диагноза поликистозни яйчници

  • 7 748
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14

nikolaya задължително се консулитрай с д-р Даскалов,клиника Селена, Пловдив
особено ако целиш забременяване.


Въпреки, че не ми се е налагало, мога да подкрепя.  Peace

Аз съм предубедена към лечението с противозачатъчни, но вероятно някъде помага.

# 16
  • Мнения: 10
 Hug Благодаря за съвета, момичета   bouquet

В момента не целя забременяване, просто искам да си оправя проблемите.
Все пак мисля да  си запиша час при Карагьозов, нали той ми назначи изследване на хормоните, да видим каква терапия ще ми назначи. Едновременно с това мога да посетя и д-р Даскалов. А при него как става записването и може ли с направление - че при Карагьозов е само на частно.

Благодаря още веднъж за подкрепата  newsm51

# 17
  • Мнения: X
http://www.agselena.com/pages/index.php

Ето, успех...
Незнам изглежда че са на частно...

# 18
  • Мнения: 62
Здравейте обещах че ще пиша като мина прегледа и така ... оказва се че при мен има три повишени хормона  тостестерон - 0,5 от 0,084 до 0,481 , TSH - 6,82 от 0,24 до 4,20 и Исолин - 38,2 от 4,1 до 26,0  . За това до сега не е станало бебчето , трябва да смъкна TSH най-вече до 2,5 за да има овулация и да се получи. Това ми каза лекаря , важното е че навреме открих проблема , иначе нямам причина да не мога да забременея нормално. Праща ме при ендокринолог за да почна съответното лечение за смъкване на показателите и за режим на хранене, понеже при мен има и друг проблем напълнях много без причина, и вече година се борех с килограмите но те не помръдваха , отказах сладко- аз и не го обичам много , безалкохолни , хляб , мазно всичко и кажи речи нищо кой знае какво не ядях след 18 не ям , и пак нищо не смъквах и лекаря вчера ми каза че това е също заради хормоните. Получило се е нещо като дисбаланс и за това така , и сега се надявам в понеделник ще отида си запиша час при еднокринолог и да започнем правилното лечение и по скоро да се реши проблема ми и да започна и да свалям килограми и показателите на хормоните за да стане скоро Бебчо Simple Smile .... ами това е от мен .

Между другото питах много лекаря и не само него дали е вярно че като имаме тази диагноза поликистозни яйчници по трудно може да се забременее , и той ми каза че е много относително и при всеки е различно зависи от много неща , но е имал много пациентки с тази диагноза който са забременели за малък период от време 3-4 месеца , много е важно просто да се почне правилното лечение , това ми обесниха. Така че мили дами нека не се отчайваме и паникьосваме , бедете спокойни и при нас ще се получи повечко вяра и напред Simple Smile Hug Heart EFP

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Прочетох малко в нета за този синдром.
Аз не знам дали съм, щото направо се уплаших от инфото в нета. Tired
Преди 5г. имах фоликул в единияя яйчник, излекувахме го с портивозачатъчни.
Сега, април, като бях на цитонамазка, пак. Изчезна пак така. Но се появи на другия яйчник и вече три опаковки противозачатъчни пия. А иначе не ги използвам, разбърка ми се цикълът.
На 12.07 съм на контролен преглед и можи би трябва да задам тоя въпрос на гинеколога.

# 20
  • София
  • Мнения: 501
fam, недей да се стресираш излишно. Епизодични случаи на задържан фоликул съвсем не означават, че има нещо нередно, при повечето жени се случва от време на време. Ако имаш и други симптоми обаче, като нередовен цикъл, липса на овулация, повишено окосмяване и т.н. е добре да обърнеш внимание. Питай АГ-то си, той/тя би следвало да ти обясни, евентуално да те наблюдава няколко месеца (фоликулометрия) и изследвания на хормони, за да се изключи диагнозата.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 329
Поликистозни яйчници имах като тинейджър и нагоре в годините. За съжаление е доста срещано явление.  Била съм на ендокринолог. Хормоните - в по-завишените граници на нормалната. Освен с нередовен цикъл, мога да се похваля и с окосмение #2gunfire  Гинеколожка ми приписа Диане (противозачатъчни). Пих ги година и наистина имаше ефект и от към цикъл, и от към косми. Това става 2007. Обаче цял живот не мога на хапчета. Като ги спрях пак почна старата работа. Бях при д-р Дренски. (От Пловдив съм) Докторът каза, че с противозачатъчни проблемът не се решава, трябва лечение. Бях на хапчета 3-4месеца, които не помня. Човекът ме излекува и съм му много благодарна,ама прегреда беше. ...... И вече 2008ма или 2009 бях при една жена, без да й казвам че към имала поликистоза. Накрая на прегледа й казах и тя вика не виждам, оправила си се. Което не означава, че с космаците се оправих. Сега моят доктор покрай бременността ми пуста да изследване на щитовидната жлеза. Там май ми е проблема и малко по-нататък почвам лечение.
Само искам да добавя, че дори като оправих покистозата, цикъла не ми е бил редовен. Дори като решихме за бебе си мислих, че ще се мотая с месеци или повече като си знам яйчниците. За моя голяма радост стана от първия път. Така че не се отчайвате, докато не почнете опитите, а и след това!  Познавам жени с тази диагноза имат по няколко деца,  едната от които има 3

# 22
  • Мнения: 9
neka da dopulnq neshto tazi diognoza ne e strashna ako gi oluvish na vreme az pih 6 meseca protivozachatachni meleeva sprqh gi i na purviq mesec stanah bremenna uspeh na vsichki

# 23
  • Мнения: 2 208
Момичета никога не бих пила противозачатъчни с лека ръка, те са опасно нещо , сега не го усещате, но в късен етап нещата могат и да са непоправими, същото мисля и за хормонотерапиите Peace

# 24
  • Мнения: X
Масово Аг изписват противозачатъчни и то точно при същата диагноза , и то без преглед  и каквито и да било изследвания. От 20 годишна съм с тази диагноза, и съм пила противозачатъчни поне 2 пъти, единият път лекувах висок тестостерон, втория път, имах задържан фоликул 24 мм като никога не съм имала редовен МЦ чак сега последните години взе да става такъв. И Сиофор съм пила и хормонални препарати и хормоно-заместителна терапия.

# 25
  • Мнения: 9
на мен ми ги бяха предписали не съм ги пила без докторско предписание

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета!  Hug

Отдавна не съм писала, но развитието при мен за сега изглежда да е в положителна насока.
 След последната консултация с Карагьозов ми предложи три варианта - противозачатъчни, Дуфастон или да не пия нищо. Избрах си последното, колкото и нелогично да звучи....

Започнах да спортувам по-редовно, да се храня по-здравословно и да избягвам месото /противно на теорията, че именно на него трябва да наблегна с тази диагноза/ и започна да ми идва - поне в последните 4 месеца ми идва точно на 32 дни. Единствената разлика с преди е, че първия ден ме боли корема

Не знам дали съм се излекувала /силно се надявам/, не съм ходила на преглед от тогава, но възнамерявам да отида следващата седмица и да проверя как стоят нещата...

Сега обаче друго ме притеснява -
на два от циклите през втория ден на превръзката имах нещо като .... абе не мога да го опиша точно, нещо  като желе, белезникаво розово..... и ми е чудно от какво е..... Дали е парче лигавица от матката, дали не е някой фоликул, киста  Thinking или пък незакрепена зигота....
 При всички положения ще питам доктора, като отида на преглед, но все пак  ако някой е имал подобен случай, ще се радвам да споделите опит....
Да спомена, че в последните месеци бебеправим...
Хубава вечер на всички  Hug

# 27
  • Мнения: 16
Здравейте момичета от скоро съм с диагнозата.Искам да ви попитам възможно ли е от 1 преглед с вътрешен ехограф /мисля че така се нарича/ и от резултати от хормони да ми поставят такава диагноза newsm78

# 28
  • Мнения: X
Здравейте момичета от скоро съм с диагнозата.Искам да ви попитам възможно ли е от 1 преглед с вътрешен ехограф /мисля че така се нарича/ и от резултати от хормони да ми поставят такава диагноза newsm78

Думата вътрешен ехограф би значело да означава и вагинален ехограф , а за диагнозата при мен точно след такъв преглед ми поставиха диагнозата както и разбира се от хормонални изследвания. Възможно е така е именно, поставили са ти диагнозата на база ехографски преглед и хормонални изследвания. 

# 29
  • Мнения: 16
Питам защото разпитах тук там  и до колкото разбрах за да се постави диагнозата трябва да те следят в продължение на  2-3 месеца преди,след МЦ и преди  след О.
А колкото до вашите диагнози,с какво се лекувате

Общи условия

Активация на акаунт