Парфюмни размисли и страсти - 171

  • 58 381
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 462
И аз извадих вече пролетните аромати. Омръзнаха ми тежките зимни и ми се носи нещо свежо. Благодаря, Атти!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 403
Бе тия хора не четат ли темата  Crossing Arms  Сега гледам на едно място изгодно Infusion d'Iris сет с парфюма, флакон дьо воаяж и фунийче за преливане, от което определено има нужда- бутилката е 400мл.  Mr. Green  Депресирах се само като си я представих.

Аз пък нося Отмъстителната през есен- зима, но тук повече е есен, отколкото зима, сигурно затова.

# 17
  • Мнения: X
  bouquet Чудна тема!


Любими са ми цветните парфюми. Но не изкуствени химични, а максимално близки до оригинала. В гардеробчето ми има предимно цветни шишенца, много малко акватици и още по-малко от всички останали категории.

В момента ме е обхванала манията да намеря най-добрата момина сълза и най-добрата акация. Любими пролетни ухания от детството.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 0
Приятна тема и много приятен сезон.  Heart Eyes Някой напред бе писал, че е дълъг. Зависи къде живее човек.  Peace При нас е кратък за съжаление. Почти не можем да го усетим. Докато е студено и изведнъж станало много топло.  ooooh! Харесвам цветните аромати под настроение и не се влияя от сезоните за да ги нося. Вчера си взех една 30-ца от 58 Avenue Montaigne pour Femme S.T. Dupont и днес му се наслаждавам. Цветен, непретенциозен, нежен.  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 3 495
Аз претърпях метаморфоза в предпочитанията си и от тежки ориенталци постепенно минах на цветни аромати. Снощи си разглеждах гардеробчето и се оказа, че повечето от най-харесваните от мен парфюми са от флоралната олфактивна група.
Поръчах си Нилските градини, дано се харесаме Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 1 306
Прекрасна темичка, както винаги, Атти   bouquet
Напоследък, силно "залитам" към floral & floral woody musk аромати. Нищо "термоядрено" не съм носила, по ред причини, от дълго време и някак поизгубих желание за подобни аромати.
След месеци парфюмна апатия, сега си имам невероятна парфюмна любов, благодарение на една прекрасна дама и съм в парфюмен покой.
Обожавам пролетта и тази година смятам да си я декорирам ароматно, ако изобщо сменя Клое - още с Eau d'Eden/Cacharel, Lady Vengeance и много приятните Rose и Violet от серията Litlle Dot / Avon Wink
Много слънчеви усмивки на всички    bouquet

# 21
  • Мнения: 2 052
Прекрасна тема за пореден път от Атти  Hug  bouquet

Пролетен фаворит ми е скорошната ми любов Love Chloe - люлякови нощи в бутилка Heart Eyes

Bliss,  за мен 'вечната' момина сълза е Diorissimo  Hug

През пролетта обичам  да ползвам крем за тяло от серията към някой парфюм вместо или заедно със самия аромат. Много си харесвам тези на Lacoste Pour Femme и Orchidea della Cina на Теsori d'Oriente  Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
В последните дни, които може да се нарекат пролетни, се радвам на свежите Sublime Balkiss, L"Eau de Chloe и Balenciaga Paris.

# 23
  • София
  • Мнения: 224
Тази пролет съм с Les 4 Saisons: Printemps. С него пролетта настъпи още през януари.
И с  English Pear and Freesia - мек, фин и изискан шипър.

# 24
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Атти, как прекрасно си оформила темата. Поразрових се и се пообразовах.  Simple Smile

 Бях забравила как мирише нарцисът, че ходих да душа букета. Два вида нарциси има в него + лалета. Ох, много обичам този сезон. Но не мога да кажа кой аромат е за сега, кой не става. Искам свежи аромати, но си нося к`вото ми е кеф по принцип.

Мимс ме подсеща да извадя Moschino Couture. В него откривам сапунена нотка.

 Има един аромат на Ейвън, който е толкова свежо зелен. И е зелена течността.

 http://www.fragrantica.com/perfume/Avon/Always-810.html Always

 Не откривам бели цветя, нещо им се привиждат.

 А пък днес открих малка проба Галиано. Бреееееей, голямо нахалство. Ухае, та не се трае. Два пъти пръснах, то все едно, че се окъпах. Ама кеф, ей. Който обича нахални парфюми, в този  е истината.

 Остана ми висящ въпроса от старата тема. Питах дали познавате вече новия аромат на Ейвън

 http://www.fragrantica.com/perfume/Avon/Only-Imagine-17599.html

 Интересува ме трайността му. Отговорите в тази тема ги приемам като най-достоверни, затова питам така упорито тук. Дано да има кой да ми отговори.

  Hug
 

# 25
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря за прекрасната тема, Атти!   bouquet

Любими са ми цветята, както и пролетта! Прибрах си зимните аромати и от няколко седмици съм с ДК Пюър, Вайълет Блонд ТФ, Ботега Венета, Баленсиага Л Есенс... Иска ми се и Флоработаника, ама не я зареждат нещо... newsm78 Май ще остане за лятото.  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 1 210
Абсолютно подкрепям Обич за Diorissimo  - ако не беше толкова моно и толкова голям, щях да си взема за моментите, когато искам чиста момина сълза Heart Eyes

Аз съм с противен грип, течаш нос и бушуваща глава и не мога и да помисля за аромати.  Sad

# 27
  • Мнения: 18
В отговор на няколко мнения още от предишната тема:

Тук в Германия ми прави впечатление, че виали (как се казват на български?) почти не дават, говоря за масови парфюмерии тип Дъглас. Или в най-добрия случай човек получава на нещо от типа Dior homme sport...  Най-наглото е, че някъде дори вместо да има "истински" (т.е. голям) тестер, слагат просто виал. Не че има разлика, но все пак те са, за да се подаряват на клиентите. В последно време си търсих различни проби на Шанел и никъде не открих. В бутика им, който е наблизо, продават само еклузивните, но ми изпратиха по пощата.

В България много отдавна не бях ходил в парфюмерия и ми прави впечатление, че повечето консултанти са наистина некомпетентни. Нямам предвид за различните нотки или историята на парфюмите (а те наистина са некомпетентни по това отношение), ами за най-елементарни неща, като начин на пръскане върху блотър или по кожата и т.н. Не зная дали в София е по-различно, но в провинцията човек няма достъп до блотъри и реално няма как самостоятелно необезпокояван да тества на воля.

За Terre d'Hermès - имам чистия парфюм, не познавам тоалетната вода. Съветвам да се тества на кожа, защото на блотър винаги има мирис на ... люти чушки. Сега погледнах пирамидата и сравних, хм, за мен началото въобще не е толкова изразено цитрусово, пиперът за мен се усеща линейно през цялото развитие. Наистина е хубав парфюм, улегнал, стилен, с много хубав ветивер. Всъщност не е и с досаден шлейф, както човек би предположил, предвид това, че е чист парфюм. Има уникална продължителност, което горе-долу се подразбира.

PS: Някой познава ли екслузивните парфюми на Прада? Интересува ме номер 1, ирис. Интересни са ми ирисовите аромати, но има твърде малко мъжки, които познавам и ми харесват (и Dior homme не е сред тях). Използвам от време на време Infusion d'homme, харесвам и Infusion d'iris (но наистина не стои добре на моята кожа, жалко...).

Последна редакция: сб, 13 апр 2013, 21:28 от alchemist

# 28
  • Мнения: 2 677
Атти, прекрасна тема   bouquet
Днес ми беше почти лятно...

# 29
  • София
  • Мнения: 767
Атти, благодаря за темата!  Hug
По това време на годината нося Датура Ноар, Томас Сабо и Зеленият Шанс.Тази година се надявах да понося и Балът, но нещо се бавят с доставката.Чакам ги вече повече от 3 седмици. Crossing Arms

Абсолютно подкрепям Обич за Diorissimo  - ако не беше толкова моно и толкова голям, щях да си взема за моментите, когато искам чиста момина сълза Heart Eyes

Аз съм с противен грип, течаш нос и бушуваща глава и не мога и да помисля за аромати.  Sad

И аз така.  Sad Завирам си носа в ТВ, в Мароканската пустиня, в Орхидеята и нищо не усещам.. #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт