АПРИЛчета засмени, вече са в родени - тема 1

  • 30 468
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54
Ох добър въпрос. Аз днес я бях облекла с боди с къс ръкав и ританки, и от горе блузка с дълъг ръкав - всичките трикотажни, тънички. Бях я наметнала и с едни памучно одеялце... Надявам се да й е било добре. Не знам, и аз много се зачудих как да я облека, с какво да я наметна та да не й е студено, пък да не я претопля...

# 61
  • Мнения: 3 181
педиатърът ни каза така:
от 20-25 гр с 2 комплекта дрехи: боди, ританки и блузка
от 25-30гр с боди с дълъг ръкав и ританки
над 30гр. с боди с къс къкав. Да не се излага на слънце, на количката да има мрежа или някаква пелена против насекоми. Когато стане постоянно топло, да се маже със слънцезащитен крем.
Баткото го бях претоплила, за това с нея не прекалявам с дрехите.

# 62
  • Мнения: 410
здравейте,Маринчо от 2 вечери го мъчат яката коликите,плаче милия-не спира.Поне към 10ч се успокои и спиме нощем.Днес мисля да взема и капки'' Колийф''-да пробвам.Вие какво давате?

# 63
  • Мнения: 5
Аз го обличам с боди с дълъг ръкав блузка, ританки  и чорапки отгоре завивам с одеалце и шапка задължително.
За коликите давах първо инфакол после ни изписаха Колийф,  ама заради липса на ензима лактоза май беше и ми си стори, че започна повече да го боли и да повръща повече мляко и сега пак започнах да си му давам инфакола. А и колийфа се дава много сложно на кърмачета капвах капки в лъжичка цедех кърма и после му го давах.

# 64
  • Мнения: 3 181
Децата са различни, на едно помагат едни капки, на друго-други. На баткото нищо не му помогна до 5 месец с коликите. Имаше малко положителен ефект, от едни американски хомеопатични и едни австрийски.
Въпрос към ЛЛЛ:
Снощи след кърмене, усетих парене в едната гърда, което се повтаря периодично. На едно и също място е. Имам ли повод за притеснение/ ако въобще е свързано с кърменето/?

# 65
  • Мнения: 693
едната ми бебка до скоро имаше доста колики,голям рев голямо чудо.Давах й Инфакол,но после си взех Колийф и сега 3-4 дни е спокойна,другата ми все още няма колики защото е спокойна.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 144
Здравейте мамчета,

Най накрая и аз да се включа. Днес бяхме на контролен в болницата. Всичко е наред с малката ми принцеска. Изписаха ни 3 140 гр. и 47 см., а вече е 3 600 гр. и 52 см., но се оказа, че има страшни колики и ни изписаха Колийф. Аз от снощи я забелязах, че стана доста страшно - започна да се скъсва от рев и то бая истеричен и по никакъв начин не можем да я успокоим. И днес е така, но не толкова продължително, а само на моменти, а снощи беше повече от час.
Надявам се тези капки, поне малко да успокоят положението, защото с Инфакол-а - нищо не става. Действа, но явно не толкова много.
Изписаха ни и Вигантол - 1х1 капка да и давам от утре.
Иначе си е спокойна, ако няма колики. Спинка си спокойно.....

Към 17 ч. мисля да си направим пак следобедната разходка. Сега малко ме е страх да я изведа, че е бая жега и милата да не се претопли...макар, че не я навличам много.
На прегледа днес докторката ми каза, че вече трябва да я обличам само с 1 чифт ританки и боди с къс ръкав и без шапка. И отгоре да я завивам с тънка пелена.
Ха ха ха ха ха ха че за прегледа я бях навлякла малко повече  hahaha hahaha hahaha боди с дълъг ръкав, ританки, панталонче, блузка и шапка.

# 67
  • Мнения: 410
взех колийф-дадох във 2ч с яденето,мамаи,които хранят с АМ има ли?Пише,че трябва да се капят по 4 капки в шишето и да стои половин час в хладилника-но няма как да стане,като се събудим и сме гладни??Алекс-ти кърмиш ли?

# 68
  • София
  • Мнения: 4 144
взех колийф-дадох във 2ч с яденето,мамаи,които хранят с АМ има ли?Пише,че трябва да се капят по 4 капки в шишето и да стои половин час в хладилника-но няма как да стане,като се събудим и сме гладни??Алекс-ти кърмиш ли?

Ами от време на време. Но като цяло основно сме на АМ. За сега не съм давала, но аз четох нещо такова и незнам как да го направя. Защото нашата е с малко плаващо "работно време за хранене" хахахаха и не я знам кога ще се събуди за да и дам да яде.

# 69
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета Simple Smile
Ние от снощи сме с колики, малкия се стягаше и червеше направо до посиняване на моменти. Майната му, че с татко му не сме спали цяла нощ, ами  направо ни се скъсаха сърцата да си гледаме детенцето така Sad Имахме изписан Инфакол дадох му от него и дали той му подейства или топлите пеленки на корема незнам. Сега ми спи спокоен и като знам, че идва ноща, чак не ми се мисли....

# 70
  • Мнения: 4
ние пък май нямаме колики или са слаби или не мога да разбера аз, ама преди като яде в 3 и после повръща на два пъти на фонтан, дали не е от жегата сега ще го будя вече да яде, дано не повърне пак. Свива се и плаче иначе от време на време и после пръдне или се изака, ама минава бързо.

# 71
  • Мнения: 26
Здравейте!
Ох тоз колииф много скъп! за колко време стига една опаковка?
Аз давам инфакол принципно, ама не знам дали има ефект. Днес беше зорен ден, много го стягаше коремчето детето.  Cry
Такава жега беше, а мен много ме боли глава.
Не знам какво мога да пия за глава, нали кърмя. Идеи? Освен половинка парацетамол.

# 72
  • Мнения: 8
Здравейте,
да се разпиша и аз в темата Родени.
За съжаление новините при нас не са добри. Лора и аз сме в болница. Тя направи бронхеолит и в момента е в неонатология. Ходя да я кърмя през 3 часа. Добре, че е упорито това овне и си хапва доста добре. За 8 дни (преди да се разболее) беше качила 600гр само на кърма.
Стискайте палци бързо да и подейства лечението, че направо изпадам в ужас като ми посинее в ръцете  Praynig.
Сега виждам, че коликите на баткото са ми били бял кахър.
Дано всички бебчета са добре и да нямат колики и други проблеми  Praynig
 Hug

# 73
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен мили мами, честито на всички който вече гушкат малките си рожбички, защото чувството е неописуемо!
 На 21.04 в 7:30 ми изтекоха водите и в 19:00 се появи малкия мъж на мама - Георги - 3,500 кг. и 52 см.! Раждането беше малко по мъчително от колкото трябваше защото беше така нареченото "сушо раждане", но пък си ЗАСЛЪЖАВАШЕ всяка болка....!!! И от вчера наобяд вече сме си вкъщи и се радваме един на друг  Laughing  Hug

# 74
  • Мнения: 410
Честито Вержиния Андреева   bouquet
Сега да напиша за тия капки ''колийф''-ако се капят на всяко ядене са по 28 капки на ден,а на шишето пише,че са 160 капки вътре-така,че за 5 дни ще стигнат.Понеже се правят половин час преди ядене и трябва да са в хладилник-аз реших да ги давам само когато сме си в къщи,а през останалото време си давам ''инфакол''-а.Ето вчера следобедното ядене в 14ч дадох капки,после яде в 18.30 и заспа-не плака Laughing Mr. Green Hug Peace Praynig и спа до 22.30ч човека.На нас засега не са ни толкова силни коликите и за това ще давам 2 пъти на ден.Ако се засилят ще вземам термус с лед навън да държа капките вътре на студено.Сега пия кафенце и ще готвя да има обяд и към 11ч излизаме-до после  bouquet

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 07:16 от ася20

Общи условия

Активация на акаунт