АПРИЛчета засмени, вече са в родени - тема 1

  • 30 481
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 86
Здравейте,
Имам още няколко шишенца Colic Calm/поръчах си много/ - американски хомеопатични капки за бебета.
Действа уникално и е напълно безвредно.Бебето спи цяла нощ непробудно.Ако някой иска може да ми пише на лични,а за повече информация който се интересува миже да види в сайта на coliccalm.com

# 706
  • Мнения: 28
Искам да питам,понеже до сега не съм се оплаквала от колики нямаме,възможно ли е по -късно да почнат или.. newsm78 ,а пък и я дохранвам с АМ ,кърмата не ми е достатъчно хранителна...пие по малко вода със семена от копър ...

Моя цикъл спря чак преди два дни .направо..... ooooh!

За нощното хранене и аз я храня прави само една пауза от 5 часа иначе си се буди на 3 часа...

# 707
  • София
  • Мнения: 4 144
Искам да питам,понеже до сега не съм се оплаквала от колики нямаме,възможно ли е по -късно да почнат или.. newsm78 ,а пък и я дохранвам с АМ ,кърмата не ми е достатъчно хранителна...пие по малко вода със семена от копър ...

Моя цикъл спря чак преди два дни .направо..... ooooh!

За нощното хранене и аз я храня прави само една пауза от 5 часа иначе си се буди на 3 часа...

Всяко дете е различно и по различен начин му минават коликите. Някои дори нямат ..... не мога да ти кажа дали по късно биха се появили.

Относно кърмата - НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА!!!!!!!!!!

# 708
  • Мнения: 3 181
Носът на млката хъркаше, педиатърът реши да пусне секрет и се оказа бактерия, нехарактерна за носа, док. каза, че някой и я е предал при гушкане, целуване.......
кърмим се и през ноща, обикновено я вземам до мен, бутам цица, и така спим повечко.
Пера на 40гр.
сега ще потърся темата за диетата, тя е на принципа на разделното хранене.

# 709
  • Мнения: 3 181
ето я темата :
Кърмене и 90 дневна диета

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714598.0

# 710
  • Мнения: 1 350
ani27, благодаря много за линка. и аз се рових в нета да попрочета.  Peace
ще прочета и темата и мисля да се заема.

MaDMama, нощем сме горе-долу като твоето бебе, само дето в 2 рядко се буди или ако се събуди суче 2-3 пъти само и заспива или пък будува до 4-5 на преселулки.

Искам да питам,понеже до сега не съм се оплаквала от колики нямаме,възможно ли е по -късно да почнат или.. newsm78 ,а пък и я дохранвам с АМ ,кърмата не ми е достатъчно хранителна...пие по малко вода със семена от копър ..Моя цикъл спря чак преди два дни .направо..
.

може да минават леко, да. още ли дохранваш с ам?

лохии??



Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 17:09 от jos

# 711
  • Мнения: 4
изпуснах ви края...
Да се похваля моето слънчице днес става на 2 месеца  Tada да ми е живо и здраво и все така да ни радва!

# 712
  • Мнения: 19
Аз не смея да не й давам да хапва през нощта, защото събуди ли се, става страшно. Няма заспиване после. И през деня плаче ако не я нося на ръце и е страшна работа. За да започне да суче трябваше да я нося на ръце, да е до мен близо и тн. Това наистина проработи, ама сега малко трудно ми идва по  цял ден да нося бебка така. Пробвах люлка - страх я  е. Пея песни, подскачам като кон - вече се научих на няколко вида стъпки - мога раван, мога и тръст  Crazy , ама гърбът ме боли вече прилично. newsm78

# 713
  • Мнения: 9
момичета все по-малко време ми остава да влизам, ако погледна нещо то е все набързо. ние  се кърмим на 2 часа, което си е тоста изморително, почти не остава време за нищо. по разходки ходим, тогава може да прескочи едно хранене, но после е страшно озверял. вечер след къпането в 8, се събужда чак в 2 ( което ни е единствената по-голяма пауза), после в 4 или 5 и отново на 2 часа.  Crazy картинката е пълна, добре че е таткото за да подремна малко.

   за прането - пера с течен прах Тео на 30 градуса

исках да питам майките които кърмят, как се справяте с изтичането на кърма. аз ползвам подплънки, но са по 30 бр. в кутия, по 6лв. а ми свършват за почти 3 или 4 дни.  #Crazy Вие какво ползвате???
докато го кърмя от едната гърда, от другата направо пръска и подплънката е вече препълнена, или ако пропусне хранене почват и двете, което ми излиза доста нерентабилно, те памперсите на бебчо са по-евтини за месец  newsm78 newsm78
целувки на вашите бебчета, нека да спинкат спокойно, за да подремнат и майчетата  1crib

# 714
  • Мнения: 7 008
Купи си/уший си многократни подплънки  Peace
Иначе на мен гърдите ми не текат, нямам толкова кърма за жалост.

# 715
  • Мнения: 9
ами пробвах да си изобретя едни, от тензухен плат като слагах и памук за да попива повече, но не става, защото като се намокри поддава и на дрехите, а тези от магазина имат слой като на превръзките и не пропускат
някой дали знае, може ли това да ми свърши работа  Hug

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11659&cat=17

а ползвали ли сте тези???
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9141&cat=18

# 716
  • Мнения: 687
ами пробвах да си изобретя едни, от тензухен плат като слагах и памук за да попива повече, но не става, защото като се намокри поддава и на дрехите, а тези от магазина имат слой като на превръзките и не пропускат
някой дали знае, може ли това да ми свърши работа  Hug

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11659&cat=17

а ползвали ли сте тези???
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9141&cat=18

И при мен тече по доста.

Колекторът не е добра идея за цял ден, дори на упътването (поне на авентските) пише да не се държат много време. От консултантка по кърмене знам, че така се засилва даже лактацията, та става по-зле.

Многократните ги виж, но поне тези, които аз имам, нямат непромокаемият слой, който търсиш.

Иначе аз се справям със сгъната бархетна кърпичка(имам доста), че не ми се шият специални подплънки за това... Ако усетя, че подгизва, сменям, но стават и фалове, де, та не е оптимално решение.... Но уж се регулирало с времето... чакам с нетърпение Simple Smile

# 717
  • Мнения: 3 181
Имам подплънки за многократна употреба, но така  и не съм ги използвала.
С баткото се разтичах, но сега с куклата не ми се  е случвало. Не се цедя, но мисля имам достатъчно кърма. Само на кърма сме, не иска нищо друго. На хранене давам и двете гърди, варианта само с едната не ми допада, защото неизползваната гърда после ме боли от препълване.
Малката също заспива трудно, поне в сравнение с брат и. Той померишеше ли цица или люлката и беше заспал, а тя е трудна. Дори, като и се доспи става по-нервна и мрънка, вика, докато успее да заспи, кокошчица/жена, както се шегува една приятелка Laughing Mr. Green

# 718
  • Мнения: 7 008
Такива с непромокаем слой съм виждала в чужбински сайтове, ако си склонна да пазаруваш от чужбина, ще дам линкове  Peace

# 719
  • Мнения: 330
Аз съм на дни- веднъж са ми препълнени гърдите, друг път- не. Когато кърмя вкъщи    си подлагам под свободната гърда кърпа и там капе. На всяко кърмене редувам гърдите. Иначе ползвам еднократни подплънки от ДМ. А с предишните деца съм слагала марли. По две- три на гърда, че са по- тънки. Не знам дали би излязло по- евтино.

Общи условия

Активация на акаунт