На море в Турция - тема 23

  • 93 613
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 710
Здравейте, момичета  Hug
Аз и семейството ми за поредна година сме се насочили към Анталия.
Искам да попитам някой, виждам че има полети и на 05.10 и на 12.10-как е времето тогава?
Аз най-късно съм била края на Септември и беше доста топло, та се чудя дали ще е такова и Октомври.
Иначе този път смятам или да бъде Сиде или Лара, чудя се между два хотела.
Весели празници!

Имам няколко познати, които са били през октомври и всички са доволни от времето. Достатъчно топло е, без да е горещо. Температурата обикновено е 27-28 °C, че и повече. Морската вода също е приятна - около 25 градуса. Едни близки дори имаха куриозна почивка през октомври - резервираха в последния момент, буквално 7-8 дни преди пътуването и тук беше много студено, за това си взеха почти изцяло дрехи с дълъг ръкав, а банските направо ги бяха отписали. А времето е било толкова хубаво, че не е имало нито един облачен ден и нито един ден, който да не става за плаж. Simple Smile Така че октомври въобще не е лош вариант за почивка в Анталия, а и цените са доста примамливи.

# 136
  • Мнения: 4 668
Аз искам да помоля , ако може някой да ми даде имена на 3-4 хотела , които имат пясъчен плаж , детски пързалки и приличен ол инклузив , защото просто не е възможно да се избере  ooooh! Хотелите са хиляди .Повечето разчитат основно на басейните си / аз в басейни не влизам / и реално нямат плаж  Confused Кича , който е неизменна част от болшинството хотели ще го преглътна , но държа на индивидуален климатик . Предпочитам хотели 5 звезди . Не съм се отказала от Дидим бийч , но преди да резервирам бих прегледала и някое друго предложение ...
Благодаря предварително .  bouquet

# 137
  • София
  • Мнения: 350
Елия, хотели много и всякакви. Кажи в кой регион на Турция търсиш, а какъв транспорт и ориентировъчен бюджет. Иначе може да ти изредим стотици хотели, но те да не те устройват.
Пясъчни плажове има и в Анталия и в Егейска Турциия.... Тъй като споменаваш Дидим, там аз смятам, че Веноса е по-добър от Дидим елеганс. В Кушадасъ има доста хотели на Лонг бийч, които са с чудесен плаж и пързалки.

# 138
  • Мнения: 4 668
Елия, хотели много и всякакви. Кажи в кой регион на Турция търсиш, а какъв транспорт и ориентировъчен бюджет. Иначе може да ти изредим стотици хотели, но те да не те устройват.
Пясъчни плажове има и в Анталия и в Егейска Турциия.... Тъй като споменаваш Дидим, там аз смятам, че Веноса е по-добър от Дидим елеганс. В Кушадасъ има доста хотели на Лонг бийч, които са с чудесен плаж и пързалки.
Региона не е от значение . Само Мармарис не искам . В Кушадасъ не съм била никога на почивка  Thinking Бюджета не ми е водещ . Искам пясъчен плаж , пързалки и петзвезден хотел . Естествено предпочитам чартър ...Това е .
Бодрум разглеждах , но там като че ли изобщо няма плажове ...

Какво ще кажете за Аквафентъзи в Кушадасъ ?

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 13:33 от Eлия

# 139
  • София
  • Мнения: 350

Какво ще кажете за Аквафентъзи в Кушадасъ ?

Аз не го препоръчвам заради поостарялата база, но пък водните съоръжения са супер. За мен доста му вдигнаха цената напоследък. Ако бюджета не е проблем, то Риксос Премиум в Белек с включен в територията си аква парк Троя е страхотен, но е скъп.  newsm78 Много зависи и периода на пътуване. Май и втората половина на септември, дори началото на октомври, разбира се цените са по-поносими , а времето е перфектно.

# 140
  • София
  • Мнения: 350
Елия, видах, че споменаваш чартър. До Кушадасъ със самолет се каца в Бодрум и от там около 2 часа с рейс до Кушадасъ. Погледни и Суено Бийч Сиде. Той е с по-ниски цени от Риксос, а плажът му е чудесен.

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 17:32 от Diana_Don

# 141
  • Мнения: 35
....а също и Gural Premier Belek е чудесен....

# 142
  • Мнения: 262
Изберете Суено Бийч и няма да сгрешите. Всичко което търсите като перфектен плаж,водни пързалки,хубава храна ит.н. на поносими цени.И то много поносими. Laughing

# 143
  • Мнения: 7 605
Аз искам да помоля , ако може някой да ми даде имена на 3-4 хотела , които имат пясъчен плаж , детски пързалки и приличен ол инклузив , защото просто не е възможно да се избере  ooooh! Хотелите са хиляди .Повечето разчитат основно на басейните си / аз в басейни не влизам / и реално нямат плаж  Confused Кича , който е неизменна част от болшинството хотели ще го преглътна , но държа на индивидуален климатик . Предпочитам хотели 5 звезди . Не съм се отказала от Дидим бийч , но преди да резервирам бих прегледала и някое друго предложение ...
Благодаря предварително .  bouquet

Club Blue Waters, Side. http://www.bluewaters.com.tr/new/web/default.asp?ana=welcome&alt=&dil=en
Voyage Sorgun http://www.voyagehotel.com/Voyage-Sorgun-EN

# 144
  • София
  • Мнения: 1 796
Niakoi ima li za Fetie? Emerald go predlagat samoletna programa.

# 145
  • София
  • Мнения: 265
Момичета чудя се между Rixos Sungate, Rixos Lares или Fulya-Side newsm78.
Дата на полет 05.10-как смятате, че ще е времето и водата в тези райони?
Ще съм благодарна на мнение ooooh!.

# 146
  • Мнения: 1 710
Момичета чудя се между Rixos Sungate, Rixos Lares или Fulya-Side newsm78.
Дата на полет 05.10-как смятате, че ще е времето и водата в тези райони?
Ще съм благодарна на мнение ooooh!.

От трите хотела аз харесвам най-много Rixos Sungate - страхотен е и като територия, и като обслужване, и като храна, и като зеленина. Той има най-хубава градина от трите.
Kamelya World Fulya е интересен вариант, на добра цена. Според мен няма много зеленина и където и да отиваш вървиш почти изцяло на слънце, а територията е доста обширна. Всъщност това през октомври едва ли ще е голям проблем. Simple Smile
Rixos Lares е добър хотел но отстъпва на Rixos Sungate по много неща. Със сигурност обаче има по-добър плаж. В Лара плажът е далеч по-добър от камъните в Кемер и въпреки, че пред Rixos Sungate има насипан пясък, все пак си има камъчета. Другият голям плюс на Rixos Lares е близостта му до летището - само на 15-20 минути. До Rixos Sungate се пътува най-много като време, защото се преминава през целия град Анталия и трафикът бави.

От гледна точка на температурите, в Кемер има мааааалко по-голяма вероятност да превали някой от дните, отколкото в Лара или Сиде. Като температура на водата едва ли има съществена разлика, освен ако няма някакви течения около самите хотели. Все пак в района на Сиде може би ще е с градус-два по-топло.

# 147
  • София
  • Мнения: 265
Момичета чудя се между Rixos Sungate, Rixos Lares или Fulya-Side newsm78.
Дата на полет 05.10-как смятате, че ще е времето и водата в тези райони?
Ще съм благодарна на мнение ooooh!.

От трите хотела аз харесвам най-много Rixos Sungate - страхотен е и като територия, и като обслужване, и като храна, и като зеленина. Той има най-хубава градина от трите.
Kamelya World Fulya е интересен вариант, на добра цена. Според мен няма много зеленина и където и да отиваш вървиш почти изцяло на слънце, а територията е доста обширна. Всъщност това през октомври едва ли ще е голям проблем. Simple Smile
Rixos Lares е добър хотел но отстъпва на Rixos Sungate по много неща. Със сигурност обаче има по-добър плаж. В Лара плажът е далеч по-добър от камъните в Кемер и въпреки, че пред Rixos Sungate има насипан пясък, все пак си има камъчета. Другият голям плюс на Rixos Lares е близостта му до летището - само на 15-20 минути. До Rixos Sungate се пътува най-много като време, защото се преминава през целия град Анталия и трафикът бави.

От гледна точка на температурите, в Кемер има мааааалко по-голяма вероятност да превали някой от дните, отколкото в Лара или Сиде. Като температура на водата едва ли има съществена разлика, освен ако няма някакви течения около самите хотели. Все пак в района на Сиде може би ще е с градус-два по-топло.

Марги, много благодаря за подробния отговор Hug
Може би ще избера Лара или Сиде, в крайна сметка ще сме с дребното и не знам как ще го усмирим 1 час в автобуса. Иначе аз и до Аланя съм пътувала и там подозирам, че ще е най-топло.
Може би, чисто логистично с малко дете е по-добре да бъдем близо до града, че миналата година в Гранд Хотел Варна как се тръшна от някакъв вирус в 3 през нощта ooooh!.

# 148
  • Мнения: 4 500
Относно медицинска помощ - не се тревожете  Peace Така са устроени големите хотели, че и да се случи нещо си /не дай Боже/ , реагират много бързо  Peace
Да вметна само, че преди да направим резервация за Дидим, мислехме за Сиде - имаме отлични отзиви от Туран Принс Уърлд 5*, но нещо в повече ни идва Сиде финансово  Confused  Но пък си заслужава, здраве да е - да сме живи и здрави да си даваме парите за такива неща, а не за лекарства  Laughing
Желая ви Светли празници, момичета   bouquet

# 149
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,

четох, четох, четох .....и не мога да намеря нашия хотел, така че моля помагайте Hug
За мен е важно да има хубав пясъчен плаж, да е поне 4*, курорта да не е много далеко (понеже ще пътуваме с автобус).Храната не ме вълнува много , но ако има диетично меню ще е супер. Ще бъдем с дете на 5 години, затова е добре да има някоя друга пързалка.

Благодаря на всички който ще се включат с предложения!

Общи условия

Активация на акаунт