Кроасани

  • 28 575
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 772
Я вижте фаранцузите с каква машинка си ги правят http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=a8i_nipPiRw&NR=1 Twisted Evil

Последна редакция: сб, 04 май 2013, 23:26 от Зузи

# 76
  • София
  • Мнения: 13 103
  Първият ми опит за кроасанчетата стана много вкусен, бяха две дози, втората я замразих и после само ги направих и опекох. Затова сега реших да направя 4 дози, за да си играя веднъж със сгъването, само че няма прясна мая в магазините наоколо. Може ли да се замести със суха и колко трябва да сложа за едната доза или да изчакам и да търся утре отново прясна мая?

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
Aila, разбира се винаги може да се използва суха вместо свежа мая и обратно. Единият вариант е да се водиш от упътването на пакетчето мая, за колко брашно го дават и да сложиш според количеството брашно, което ще ползваш. Или пък ползвай съотношението на суха и свежа - 1:3.

# 78
  • София
  • Мнения: 13 103
Morena  благодаря ти  за отговора  Simple Smile

# 79
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Покрай вас и аз съм на вълнА кроасани  Hug Пекат се. И как ухаят само  Crazy
Скрит текст:
Embarassed Направих една тъпотия: преди всяко разточване охлаждах тестото, но преди последното - не и тестото лекичко започна да лепне, брашнивих са, ама не успях да ги завия много естетично.  Ако са за показване, ще ги фотна  Flutter

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
Саморая, как ме разсмя...  Laughing
И да не стават за фотване, важното е за ядене да стават, пък щом ухае апетитно - ще са вкусни. Следващ път и за показ ще са. Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 13 103
  Моите станаха много вкусни, даже ги щракнах, но по-късно ще се опитам да кача снимки. Почерпих децата навън и майките се ентусиазираха и те да опитат рецептата от бг-мама  Simple Smile Само едната доза опекох, останалите три дози чакат реда си в камерата. Определено съм доволна от този вариант, защото времето за подготовка на 1 или 4 дози е почти едно и също и е много удобно да си имаш подготвено многолистно тесто в хладилника и после да остава само да навиеш кифличките, да изчакаш да втасат и да ги опечеш  Simple Smile

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
Радвам се, че си доволна, Aila. Поздравления, че си зарибила още хора, дано доволните са все повече! Simple Smile

# 83
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Фръц-фръц  Flutter Ето ги и моите


Скрит текст:
Сиги... да споделя офче един фал  Embarassed много пъти прегъвах тестото и нямам листчета, но пък станаха умопомрачително вкусни и бухналички. Тези от първата тава не успяха да изстинат даже.

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 01:09 от Саморая

# 84
  • София
  • Мнения: 13 103
  Eто и моят втори опит за кроасанчета с тази рецепта, има обаче още три дози от същото преди нов опит  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 12 359
 Eто и моят втори опит за кроасанчета с тази рецепта, има обаче още три дози от същото преди нов опит  Simple Smile
Чудесни са!! Но аз бих ги изпекла още мъничко. Браво!!  bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 13 103
  Мерси  Hug
  Не бяха сурови, аз ги пекох на някаква програма на 160 градуса и се пекоха повечко, а ме беше и страх да не изгорят отгоре. Може следващият път да ги изпека една идея повече, но за тези нямах и търпение вече  Simple Smile

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
Чудни са, Аila, поздравления! Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 12 359
.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 01:03 от marche14

# 89
  • Мнения: 452
Чудесна рецепта,при първа възможност ще опитам.Почти изчетох всички коментари,но може ли да забъркам тестото в машината за хляб?Някои пробвал ли е,или защото тестото трябва да е по меко не е удачно?

Общи условия

Активация на акаунт