Жената Рак – 8

  • 59 160
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 22 413
^ И моите впечатления се припокриват почти 1:1 с горното, написано от Уейв. Единствената разлика, която мога да назова, е за обидчивостта. Доста дебелокожи са. Може би само на его се засягат. Пробвала съм упорито. Grin
Наистина много целенасочени, амбициозни и сериозни, от там и леко студени и прагматични. То не може едното без другото си мисля. Ако се оставиш на емоциите си дори за малко, губиш целенасоченост автоматично.

# 706
  • Мнения: 4 788
Моят водолей е много чувствителен попринцип, но като не си бяхме толкова близки ми изглеждаше студен наистина. Може би трябва да им се влезне под кожата, за да се покажат изцяло. Но то и рачките сме така  Grinning поне аз пред хората изглеждам много спокойна и стабилна, обаче само близките ми знаят каква невротичка съм на моменти и колко съм ранима и чувствителна.

# 707
  • Мнения: 2 323
Така е. Водолеите не робуват на някакви общоприети роли. Малко по- дистанцирани са от тази картинка. Не че не са грижовни за половинката си, просто има нещо между тях (в смисъла на пречка), което никога няма да ги направи едно цяло. Не знам дали се изразих като хората. Просто както се казва "I can't put my finger on it".
Моето мнение макар и малко крайно изказано е, че водолеите дори когато обичат и са готови наистина да го засвидетелстват с всякакви постъпки, са студени натури. Това не пасва особено на раците. Ние си искаме пеперудките в стомаха, ако може да летят там и с десетилетия. Grinning

Страшно добро описание!
Бих добавила, че и от това неробуване произлиза една асоциалност, бих я нарекла. Тях просто рядко ги вълнуват нови хора, имат си групичката и са ок с нея, в нова компания често изглеждат като темерути.
И казаното от Уейв подкрепям. Сигурно е яко пет пари да не даваш за мнението на хората извън избраната групичка.

Това само за мъжете обаче, при водолейките нещата са по-смекчени. Пуста женска природка, изпитват нужда от повече комуникация май-май Grinning
Макар че, сега като се замисля, и жените водолеи не ми правят впечатление на суперемоционални до степен на тотално хлътване по партньора. Не мога да кажа как го чувстват, разбира се, но го няма това вдетиняване, пискане, внезапни изблици на прегръдки и целувки тип "искам да те смачкам като малко котенце" и разни подобни трудно обясними емоции и действия. (Тези ги има при мен, рибите ми се обаждат и играят огромна роля в този аспект.)

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 18:37 от bambinnah

# 708
  • Мнения: 116
Имала съм мъж-близнак като първото ми сериозно гадже! Ученическа работа. Беше душата на компанията, адски весел, страхотен майтапчия и аз си мислех, че точно това е подходящият мъж за мен, НО....той ме напусна заради друга. Докато аз седях у тях да си говоря с баба му, той прескачаше до комшийката!  #2gunfire
Минаха години, не се бяхме виждали доста време и веднъж се срещнахме случайно и така започнахме отново да излизаме. Изведнъж осъзнах, че постоянните му шеги, всъщност сега вече ужасно ме дразнят, и празните му приказки и постоянно дърдорене ми идват твърде в повече! А за секса да не говорим - пълна катастрофа! Не му млъкваше устата! Ужас! Направо не можех да повярвам, как може да е толкова анти-сексуален, анти-романтичен, и анти- анти- всичко! Joy newsm78
Сега аз започнах да му бягам, а той много дълги месеци ме гони и ми седя под прозореца! Joy
Ние раците обичаме да се майтапим, но когато става въпрос за нещо сериозно, сме сериозни! А близнаците всичко изкарват на майтап и дразнят безумно един отговорен и съвестен Рак! Grinning

# 709
  • София
  • Мнения: 22 413

Ние раците обичаме да се майтапим, но когато става въпрос за нещо сериозно, сме сериозни! А близнаците всичко изкарват на майтап и дразнят безумно един отговорен и съвестен Рак! Grinning
Така е. Много странна твоята история, ако я гледаме зодиакално.
Раците по дефиниция са нещо като злопаметни. Казвам "нещо", защото не е елементарна злопаметност, но сега не ми се пишат дълги постове.
Та странното е, че си започнала да излизаш отново с човек, който те е зарязал и то причината да е друга жена и изневяра? Доколкото разбирам, е прескачал до комшийката, докато сте били заедно.

# 710
  • Тра-ла-ла
  • Мнения: 21 223
Раците сме пословични с това, че до последно вярваме в доброто у хората и даваме много шансове Crazy

Интересно, че Близнаците много често са доста сериозни в работата си и изведнъж в личния живот - коренно различни. Ама нали са поне 2ма :l. Даже, ако са назначени на 8ч работен ден - може и да са 3ма Joy

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 03:02 от Джулая

# 711
  • София
  • Мнения: 22 413
Раците сме пословични с това, че до последно да вярваме в доброто у хората и даваме много шансове Crazy

О, това безспорно е така. Много вредно качество за днешните стандарти, впрочем.
Но мисля, че важи в текущи отношения с хората. Отрежеш ли някого от живота си, рядко има връщане назад.
Скрит текст:
Друг е въпросът, че за да изрежеш някого, трябва да е натворил мноого гадни неща /и качествено, и количествено./

# 712
  • Мнения: 4 788
За близнаците мъже е много вярно това. Непостоянни са в чувствата си и наистина рядко могат да говорят сериозно. Имах и аз ученическо гадже близнак и първите 2 месеца беше супер,  но после спряхме да се виждаме, всеки път като исках да си говорим се шегуваие е смееше постоянно и говореше пълни глупости. Мен това поведение много ме изморява, след години почнахме да излизаме от време на време като приятели, но след среща с него винаги се чувствах изцедена. И пак престанахме да се търсим.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 3 456
Не съм имала гадже близнак, но много бях хлътнала по такъв в ранните ми тийн години. И до днес забелязвам, че близнаците ме привличат - и мъже, и жени. Не говоря в романтичен план, а чисто като събеседници.
Но мъжете близнаци за толкова безотговорни, че вече не си представям да имам връзка с представител на зодията. Вечно забравят, вечно с нещо различно се захващат.
Странното е, че имах колежка близнаци, която пък беше педантична до болка. Нищо общо с мъжа близнак.

# 714
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 4 103
Относно крайностите в отношенията - аз съм бетон.
Нито едно гадже, с което сме се разделили не съществува повече за мен. Тотално пренебрегване и просто не ги виждам.

Веднъж направих грешката да се опитам да поздравя човек, с който съм прекарала 3 години от ученическият си живот - ние почти живеехме заедно, майка му на мен ми оставяше пари и разпореждания като заминаваше на някъде.... ooooh! и той се направи, че не ме познава  #2gunfire.... Е тогава се затвърди тотално това ми поведение...

Вярно е, че аз го зарязвах не веднъж, защото беше лепка и не се отделяше от мен, пък бяхме и в един клас, но като завършехме настъпи тоталният Край. Не зная дали е добро това качество на характера ми, но мен ме устройва и съм си добре така, защото ми е слаб ангела и ако оставя вратичка, ще хлътвам в нея постоянно  Blush

# 715
  • Мнения: 116

Ние раците обичаме да се майтапим, но когато става въпрос за нещо сериозно, сме сериозни! А близнаците всичко изкарват на майтап и дразнят безумно един отговорен и съвестен Рак! Grinning
Така е. Много странна твоята история, ако я гледаме зодиакално.
Раците по дефиниция са нещо като злопаметни. Казвам "нещо", защото не е елементарна злопаметност, но сега не ми се пишат дълги постове.
Та странното е, че си започнала да излизаш отново с човек, който те е зарязал и то причината да е друга жена и изневяра? Доколкото разбирам, е прескачал до комшийката, докато сте били заедно.
Да - не стига, че ми изневеряваше, ами и в последният момент ми отказа да ми бъде Кавалер на абитуриентският ми бал, като ме излъга, че не го пускат от работа! С рачешката ми интуиция, разбрах, че ме лъже!!
Най-откаченото в тази история е, че близнакът започна да изневерява на някогашната му "комшийка" с мен! Ха ха! Той се оженил за нея! Срещата ни беше 11 години по-късно.
Мисля, че започнах да излизам с него отново, по-скоро заради някакво леко чувство на отмъщение, заради едно време! #Crazy
Но, както вече казах - това бързо бързо приключи!
Поне за мен - рак и близнак - не става!! Laughing
Много ме дразнят вятърничави, импулсивни, несъзнателни, безотговорни, хора, които не държат на обещанията си, глупави, прости, невъзпитани...май списъкът ми е дълъг! Laughing

# 716
  • софия
  • Мнения: 30 465
Ох, ще ме съсипете. Живея почти 15 г. с близнак. Мога да се съглася с това, че са леко несериозни, понякога са дървени философи, флиртаджии, лъжат, стават слаби, когато си ги разкрил, не мислят особено за бъдещето, живеят за деня. Приела съм, че е такъв, знам лошите му страни и се старая да не обръщам много внимание, а просто го държа под око. Никой не е идеален, вкл. аз. Мога да кажа, че е търпелив, обича и се грижи много добре за детето си. За останалото не мога да се съглася - глупави, прости, невъзпитани и т.н. Това са индивидуални черти, а не белези на зодията, неща, които се възпитават в семейството. Моят близнак е възпитан, дори прекалено, търпелив, спокоен, никога не е повишил тон, чете много, което понякога дразни, защото все едно го няма, интересува се от много неща, развива се добре професионално. Вероятно, поради повечето положителни за мен черти, продължавам да приемам отрицателните. Съжителството е въпрос на компромис.

# 717
  • Мнения: 2 323
Аз имам впечатления от двама мъже близнаци - и двамата са много близки приятели, и двамата интересни събеседници, супер добрички, нищо злопаметно или злонамерено няма в тях, раздаващи се на макс, човек може да се отпусне тотално в тяхната компания без да се притеснява, че във всеки един момент го съдят и му водят статистика с жълти срещу черни точки, както е примерно при Раците. + че като стане въпрос за междуличностни отношения, много лесно се поставят на твое място, обосновават се добре, "така го чувствам"* не им е заключителен аргумент, което аз като рационален човек и като някой, който системно работи върху себе си и се вглежда и чувства съзнателно, много ценя; не обръщат всичко на его, абе, душички, много лесно се разбира човек с тях и конфликтите се уточняват бързо и безболезнено и знаеш, че са уточнени веднъж завинаги.
Та, в тоя смисъл и въздушното си казва думата - по-лесно се абстрахират от ситуацията и от своето място в нея, не си въобразяват, че светът се върти около тях и тяхното его, чувства, емоции, че всеки умишлено е решил да им прави мръсно, като разните му овни (много имам от него, та знам за какво говоря, не е лесна тая борба!), раци, риби...

Единият беше супер флиртаджия, докато не срещна неговата девойка, тогава буквално нямаше очи за друга и не беше така само в началната фаза. Него го разконспирирах каква зодия е с първите 3 изречения Grinning (в които вече беше започнал да флиртува с мен Grinning) Много бърборясва, вечно е с някого някъде, силно социален, леееко разсеян и забравящ, но не че не си държи на обещанията или че прецаква хора по тоя начин. Много спонтанен.
О, сега се сещам - мацката му беше рак. Част от проблемите им се засилиха заради нейна тотално неоправдана ревност и злопаметност. (Съвсем обективно казвам "неоправдана", вътре в ситуацията съм и извънредно много харесвам и него, и нея, и тях като двойка. Тя е и първата рачка, която не оставя впечатление да се има за нещо по-добро, на стояща над теб и имаща правото да те преценя - това усещане, което горе описах. Много свястно момиче като цяло, надявам се да си преодолее проблемите и пак да се съберат.)
С него изпитвам това чувство на изцеждане, за което Уейв спомена.

Другият пък никога не е бил флиртаджия и освен че по едно време имаше 20 различни хобита, по нищо не му личеше, че е близнак. Е, добре де, и е мнооого приказлив Grinning Съвестен, отговорен, стриктно моногамен, грижовен - и към приятели, и към семейство, гледа си плановете и бъдещето, не живее ден за ден. Не зная каква зодия е приятелката му, нещо друго е. Енергията й е много по-тиха, заземена, леко песимистична, като нищо ще се окаже някой козирог :д И те са от този тип двойки - нямат очи за друг.

Партньор близнаци не съм имала. Нещо не ме запалват просто, а и рационално обосновано - аз самата имам някои по-скоро негативни близнашки черти + че страшно попивам от средата си, та предпочитам човека, на чието влияние съм изложeна всекидневно, да ми е пример за (от моя гледна точка) правилния метод за вършене на нещата.

*Пример защо не ме кефи - ами, горната "съвестна и отговорна" рачка, която е "почувствала" за правилно да си върне за нещо, станало преди 11 години, ако съм разбрала правилно. И то да си върне на комшийката като съучастничка в точно същото, заради което е страдала преди години - изневяра. При това се е върнала към някого, който я е наранил, и който намира за антисексуален, антиромантичен, анти всичко. Thinking Ми, ето заради това "така го чувствам" без повече обяснения просто не мога да си го прекарам през главата, не мога да се разбера с такива хора... И защо ме нервира - защото идва все от хора, които по принцип са страшно логични, работят професии, които са все класически, организирани, изискват здрав разум и логика. И опре ли се до междуличностни отношения - м-а-з-а-л-о.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 12:25 от bambinnah

# 718
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 26 130
С близнак вземане даване не съм имала, нито приятели, нито приятелки. Това не съм го избирала, просто така се е случило.
Водолей е сестра ми, обичам си я, но понякога ми идва да я "убия".  Laughing Има някои неща , които тя прави, не знам дали са присъщи на зодията и, но ако чужд човек постъпи така с мене - повече дори няма да го погледна. Едно от нещата, което най - много ме дразне: обажда се и ме пита нещо, отговарям и, тя затваря и започва да се обажда насам и натам пак със същия въпрос. Много пъти съм я питала защо ми се пита  след като не ми вярва, тя ми отговаря, че ми вярва ими просто да била сигурна. Изпитва ми явно нервите. Smiley
Второто, също дразнещо ме е това,  че се прави че не знае, не разбира, сякаш бяга от отговорност. При мене такива неща няма и затова много се ядосвам.
Съпруга ми е дева, не знам дали ми бил правилен избора (ние се познавахме едва от 15 дни), ядосва ме понякога, но съм си изработила "техника" с която вече 38 години го въртя на пръста си, а може и така да си мисля.  Thinking

# 719
  • Мнения: 116
Ох, ще ме съсипете. Живея почти 15 г. с близнак. Мога да се съглася с това, че са леко несериозни, понякога са дървени философи, флиртаджии, лъжат, стават слаби, когато си ги разкрил, не мислят особено за бъдещето, живеят за деня. Приела съм, че е такъв, знам лошите му страни и се старая да не обръщам много внимание, а просто го държа под око. Никой не е идеален, вкл. аз. Мога да кажа, че е търпелив, обича и се грижи много добре за детето си. За останалото не мога да се съглася - глупави, прости, невъзпитани и т.н. Това са индивидуални черти, а не белези на зодията, неща, които се възпитават в семейството. Моят близнак е възпитан, дори прекалено, търпелив, спокоен, никога не е повишил тон, чете много, което понякога дразни, защото все едно го няма, интересува се от много неща, развива се добре професионално. Вероятно, поради повечето положителни за мен черти, продължавам да приемам отрицателните. Съжителството е въпрос на компромис.

Ooo, извинявам се - това не го казах за близнаците!
Просто не обичам такива черти у хората, независимо от коя зодия са!
Баща ми е близнак - много умен, възпитан, фин човек, голям дипломат и винаги намира тема за разговор с всякакви хора! Но си е флиртаджия и на стари години! Ха ха... Като го гледам как разговаря и се закача с разни продавачки и други жени... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт