Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 528
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
Цитат
Причината да не вярвам, е че докато са на ДГ всяко второ е с алергична кашлица, която незнайно как лятото спира..
Емир, имаш впредвид, че задължително е някоя гад ли?
 
Ами в началото е гад, после нелекувани инфекции, объркани лечения... и обикновено се стига до хронични ринити и т.н./говоря за масовите случаи и деца ходещи на ясла и ДГ/ Когато наистина има някаква причина обикновено  децата са с дерматити и родителите си знаят и алергиите се доказват - ето примерно нинан доста рано си е направила труда и е направила изследванията и детето наистина е с доказана диагноза. Сега на 6 години да ми се носи от педиатъра бележка за алергична кашлица е меко казано смешно, щото това дете примерно от септември /знам, че във влажните периоди се обострят алергичните кашлици/ до декември когато се разболя не е имало алергична кашлица....Пък и на тази възраст определено могат алергиите да се доказват, както и на на по-малка, нинан може да се включи. Аз декември също получих бележка от педиатър, че малкия е с алергична кашлица....е не беше, това, че тя не успя да се справи с проблема не означава, че детето ми е алергично нали...та искаше да спирам и млечните...е не ги спрях, изолирах си стафилокока и с 10 дневно лечение проблема се приключи....а ме е яд, че проточих почти цял месец нещата..ама за урок си ми е...Алергии се отключват лесно...но всяко втора да е с алергия, съмнявам се...

# 16
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
и аз да се запиша.
От днес спираме капките макситрол до следващите сополи.

# 17
  • Мнения: 1 277
Да си пожелаем много здраве и бавно изписване на темата Simple Smile
Бързо оздравяване на болните дечица!

Моето дете от вчера пак е с хрема след като устиска 3 седмици на градина. Първият ден бе с бистра хрема, но от втория ден много се запуши нослето. С помпата изкарвам малко секрети. Започнах Цинабсин днес.Чудя се за Виброцил. МБ засега няма да пускам.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 562
Аз малко ви позагубих, нямах време за четене. Пък и моя изкара 'само' едни сополи, без да прави усложнения и хрипове. И много се надявам, че се е позкрепил вече след тая варицела.

Чери, много мъчно ми стана като прочетох за Тео. Оздравявайте  Hug
На мен са ми казвали, че може с овесена водичка да обливаш детето - вариш овесени ядки и после с водата обливаш, без да плакнеш с чиста вода. Това го объждахме с една позната, в случай че при моите положението стане много напечено. Но то не стана и не съм прибягвала до това.

# 19
  • Мнения: 15 379
Той вече не може да стъпва, защото стъпалата са в язви, не може и чаша да държи.
Много херпеси има в устата и гърлото, но го напъвам да пие - вода, сок.
Тази нощ не спахме нито минутка.

Спасова - благодаря  bouquet!

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Чери,давай вода или сок със сламка да не дразни пъпките.
Дано бързо избият  Praynig
Милото детенце,силна прегръдка за него и теб майчице  Hug

# 21
  • Мнения: 8 270
Чери не почнаха ли да завяхват тези пъпки?
Аз знам че като се изринат и пръстите на краката спира.
На моя като почнаха да завяхват сърбежа мина...мажех с Фенистил, всичко друго като Джинджър Алба, Вирасут и спирт не помогнаха.

# 22
  • Мнения: 15 379
Хоуп, избиват нови и нови. Мажа с Фенистил гел и Вира сут. Лошото е, че по стъпалата и дланите са си направо язви. Езикът е целият в херпеси, гърлото, небцето...

Девичка, силно те гушкам Hug!

Не съм вярвала, че варицелата е толкова отвратителна.

# 23
  • Мнения: 3 993
Чери, шарката не е толкова отвратителна, но вие нямахте късмет, че я кара комбинирано със скарлатината...  Confused Сега като те чета какво преживявате, ами не съм чувала за такъв кошмар от варицела. Добрата новина е, че скоро ще спрат да му избиват нови и ще започнат да завяхват. Кой ден ви е поред?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 799
Чери, и аз мисля, че Тео кара толкова тежко варицелата заради отслабения имунитет ... скарлатина преди няма и 2 месеца, сега отново го повали първо тя и имунитетът вероятно е силно отслабен ...
Като те чета и направо се ужасявам, мен сигурно в твоята ситуация трябваше да ме консултира психолог ...
Кураж и бързо възстановяване  Hug

EmiR, да със сигурност чрез кръвния тест за IgE алергията може да бъде доказана в много ранна възраст ...
Аз лично направих теста, когато Никол нямаше и 4 години, представих изследването и заключението на алерголог - алергичен ринит на медицинския персонал в градината.
И въпреки това не си позволявам да заведа малката със сополи в градината ... даже, когато са безцветни, доказано без бактерия (МБ) и т.н.
А си имам реално оправдание ... със съответния документ детето ми няма как да бъде върнато от филтъра на градината даже и със сополи ...
А иначе ми е омръзнало от твърдения на майките за алерични кашлици и сополи  Stop - винаги, когато се срещнем в градината и видя някое сополиво или кашлящо дете и попитам майката какво прави в градината - отговорът е ама тя/той кашля/сополива е на алергична основа ...

А иначе след 5 години може да се направи и се счита, че ще бъде достоверен тестът за алергия.
Не кръвният ... а този с директни алергени.
На Никол й предстои след Великденските празници.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Чери, много сили и кураж, и дано скоро всичко е зад гърба ви!

Тити беше стабилен около седмица - 10 дни. Миналата седмица запазих чак, чак за вчера при много хвален УНГ в града. В понеделник го пуснах на градина и още в сряда вечер го взех с пълен със сополи нос. В четвъртък на прегледа доктора каза, че започва някаква ушна инфекция, изписа Тобрадекс и 4 вида гранули и капки. Почнахме и инхалация с ФР. От днес вече кашля.

Много безсилна се чувствам, имам чувството че и лекарите не знаят какво да правят.
Януари пуснах МБ на своя глава, и тогава се чудеха с какво да го лекуват. В крайна сметка направихме един курс с Бактробан.

# 26
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ninnann,за вас е разбираемо  Hug
Аз обаче имам друг въпрос:водите ли децата на градина,ако имат хрема/говоря индивидуално за нея само/?
Винаги съм се чудила като видя такива хлапета.Обичайния отговор на майките им е:''А,то сега нещо е текнало нослето...иначе нищо му няма...и в резултат детето потвърдително почва да кашля... Tired

Ясно е,че един сопол не означава веднага лепнат вирус,но нали от там се започва;после идват и храчки...кашлици и т.н.
Ще съм благодарна да споделите  вие как действате в такъв момент  Hug

Малко не по темата,но тъй като в момента търся алтернативно лечение на мой здравословен проблем открих тази страница:
http://biorezonans.vdp-energy.com/metod-fol.html
Има ли  запознати с него   и дали е надеждно  Confused

# 27
  • Мнения: 15 379

Не мога да ти дам отговор.
В неделя забелязах херпесче на гърдичката и в понеделник го заведох при педиатъра. Тъй като нямаше никакви пъпки в косата, тя отрече, а той вече беше успял да я разчеше и тя го сметна като последствие от обрива на скарлатината. Но аз си бях сигурна, че е варицела.
На 23-ти вечерта вече бяха избили в тиквичката му и на 24-ти го заведох - тя потвърди, че е с варицела.
Нейното мнение е, че детето е с варицела от 23.04. - вторник, а по мои сметки и наблюдения е от неделя - 21.04., тъй като тогава се появи първата пъпка и днес е ден 6-ти.
Детето е с температура, лежи, не се храни, но го поя с вода от една мерителна капачка, защото иначе не може да пие. Предлагам със сламка, но имам променлив успех.

ninnann, ние майките знаеш, че сме особена порода - оцеляваме въпреки всичко, че ако нас ни няма, децата ни кой ще гледа?

Яд ме е, че времето е разкошно, а ние стоим вкъщи, защото той просто не може да пристъпва, така силно го боли. Иначе до вчера го водех с колата на едни безлюдни поляни, поне на слънчице да поседи за час-два.

Друго - понеже е с херпеси в цялата уста, дори езичето не се различава от набъбналите везикули, педиатърката препоръча следната смес за жабурене: 1 чаена лъжичка сода за хляб, разтворена в 1 чаена чаша вода. Може на някого да е полезно.

П.П. Така съм озверяла, че няма да оставя нещата в ДГ. Едно от дечицата е носител, но майката не желае да дава АБ по никакъв повод, защото детето било здраво. Ще подавам сигнали в РЗИ, но дете без чист гърлен секрет няма да допусна да пускат, за да се изчисти групата, а не от септември пак да ни друсне гадния стрептокок.
Съветвам всеки, който има проблем със скарлатина да им звъни - реагират много адекватно и са ужасяващо бързи.
Ако видят нарушение - действат. Ако същото се повтори - глобяват директно.

# 28
  • Мнения: 8 270
Чери щом в главата са му избили на 23 от тогава ги смятай...днес 4 ден.
Трябва да спре а и са му се изринали крачетата. Стискам палци да започнат да завяхват. Тази нощ да е по-лека. Че на мен ми се изправяше косата като тръгнем да лягаме. За храненето не се притеснявай като почнат да завяхват ще започне да яде. Важното че пие течности. 
Това с майката дето неиска да дава АБ...мисля че е практика. Толкова еко-био са народиха че заради тях страдат всички.

# 29
  • Мнения: 15 379
Хоуп, проблемът не е, че е био, а че е неграмотна. Мнението й е, че на детето нищо му няма и не е нужен АБ Twisted Evil. А това, че пръска заразата???
Но аз ще се погрижа. Съветът ми към вас е да не оставяте нещата така, ако имате подобен проблем. Оказа се, че в РЗИ работят страшно заинтересовани от здравето на децата ни хора и действат сериозно, а директорките ги е шубе и щат-нещат спазват разпоредбите, защото отнасят глоби или мястото им изстива.

Общи условия

Активация на акаунт