Избиване на комплекси

  • 18 293
  • 486
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Не е избиване на комплекси, а констатация.
Чужденците... ако твърдите, че чужденците не критикуват България, значи не сте виждали жив чужденец. На тях не им пука каква е България - идва тук на море, курортите са с що-годе добри пътища, цените са ниски - кеф ти туба алкохол, кеф ти българска красива курва, дето иска само да й платиш питиетата, кеф ти стек Марлборо за без пари. Чужденец, който не критикува България, просто не е виждал почти нищо от нея (турист-алкохолик) или му е достатъчно евтино, за да си затвори очите (пенсионери, купили къщи по селата).
Докато българите, излезли зад граница, знаят дереджето тук и всеки път като се връщат, очакват поне да са сложени кръпки - а вместо това дупките станали повече и по-дълбоки.
Избиване на комплекси е това на останалите тук. Българинът е в състояние да завиди за 2 лв повече заплата, но да не си седне на задника да поработи, да се образова. Ще изпие ракия за 20 лв, но ще мрънка, че не изкарва 2 лв повече. Поговорката на Вуте да му е зле я знаете всички.

# 16
  • Мнения: 1 788
... Избиване на комплекси е това на останалите тук. Българинът е в състояние да завиди за 2 лв повече заплата, но да не си седне на задника да поработи, да се образова. Ще изпие ракия за 20 лв, но ще мрънка, че не изкарва 2 лв повече. Поговорката на Вуте да му е зле я знаете всички.

Абсолютно!  Peace

# 17
  • Мнения: 117
Може би този виц обяснява доста неща:
Извел бащата глист сина си на ануса, за да му покаже света:
- Ето, сине, това зеленото отдолу е трева, това синьото отгоре е небе, онези неща дето летят из него и пеят са птички, а онова яркото нещо най-отгоре е слънцето.
- Тате, ама то бил много хубав този свят.
- Ами хубав е.
- Тогава защо стоим в тази смрадлива тъмна дупка?
- Ех, какво да правим, сине, родина...

# 18
  • Мнения: 3 827
избиване на комплекси - един много глупав и клиширан израз ...

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Избива комплекси онзи, който го твърди това, че истината, която се констатира при контраста, е избиване на комплекси.

# 20
  • Мнения: 4 965
Ако не успяваш да видиш реалното положение на България и вярваш, че констатирането му е "избиване на комплекси", не знам какво може да те трогне и да си свалиш капаците от очите?!
Положението в страната, за съжаление, в момента е в пъти по-зле от 90-те години. Особено що се отнася до инфраструктура, работни места, спазване на законите и т.н.
Нормално е хората от по-бедните страни а не се впечатляват, нито прошляците, които се чудят как а изкарат някъде почивка без пари, докато им правят метани.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 795
Като отида в Париж винаги се впечатлявам от това колко е мръсно и всеки път ми се струва все по- мръсно. Не знам какво избивам. Тук улиците не ме впечатляват толкова, но други неща ми правят впечатление и без да се връщам от някъде, най- вече постоянното състезание между хората, вижда се, че не са се наместили социалните пластове и всеки драпа да е на по- високо в някакво отношение.

# 22
  • Мнения: 3 827
такива сме си , Бояна ,
еснафлъкът тук няма да умре , което си има и своите положителни страни ...

# 23
  • Мнения: 4 965
Като отида в Париж винаги се впечатлявам от това колко е мръсно и всеки път ми се струва все по- мръсно. Не знам какво избивам. Тук улиците не ме впечатляват толкова, но други неща ми правят впечатление и без да се връщам от някъде, най- вече постоянното състезание между хората, вижда се, че не са се наместили социалните пластове и всеки драпа да е на по- високо в някакво отношение.

Така е. Навсякъде има и положителни, и отрицателни неща. Което не означава, че да искаш да е по-добре е комплекс.
А ровенето в чуждата паничка и правенето на мръсно е далеч по-зле от дупките по улиците. Мързи ме да пиша по-конкретно, но всеки си има примери...

# 24
  • Мнения: 280
Поредния новак-еднодневка, който пуска безсмислени провокативни теми, мислейки за бърза популярност.
Тук се добива популярност ли???Това е направо смешно!Популярност.... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7 171
Като отида в Париж винаги се впечатлявам от това колко е мръсно и всеки път ми се струва все по- мръсно. Не знам какво избивам. Тук улиците не ме впечатляват толкова, но други неща ми правят впечатление и без да се връщам от някъде, най- вече постоянното състезание между хората, вижда се, че не са се наместили социалните пластове и всеки драпа да е на по- високо в някакво отношение.

Аз като отида в Париж изобщо не забелязвам мръсотията. Други неща забелязвам. По подобен начин, не бих обърнала внимание на пътищата в България, но последно бях там с количка.
Анди, прибрах се, за да се видя с близките си, а не за да ползвам медицински или стоматологични услуги.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 795
Като отида в Париж винаги се впечатлявам от това колко е мръсно и всеки път ми се струва все по- мръсно. Не знам какво избивам. Тук улиците не ме впечатляват толкова, но други неща ми правят впечатление и без да се връщам от някъде, най- вече постоянното състезание между хората, вижда се, че не са се наместили социалните пластове и всеки драпа да е на по- високо в някакво отношение.

Аз като отида в Париж изобщо не забелязвам мръсотията. Други неща забелязвам. По подобен начин, не бих обърнала внимание на пътищата в България, но последно бях там с количка.

Защото в Париж ходиш на екскурзия, първите пъти не се забелязва, като постоиш повече и настъпиш повечко кучешки лайна и започваш да ги забелязваш.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, Софии, явно ти си от изключенията! Но това не отменя практиката - на нашенци обикновено им излиза много, ама много скъпо лечението и особено зъболечението в чужбина, и затова всяко лято, Великден или Коледа се прибират и първата им работа е да обсадят кабинетите и да си напускат всички видове изследвания, че и операции да си правят. Ясно е защо - или защото са нелегални емигранти, или защото са с много ниски доходи за тамошния стандарт, или нямат достатъчно добри медицински застраховки. Много хора сами си го казват на всичко отгоре, макар и с половин уста. Повечето емигранти далеч не са цъфнали и възрали, а болшинството са с ниско образование и социално положение.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 795
И по- богатите емигранти си правят зъбите тук, много малко застраховки и осигуровки по света покриват сериозно зъболечение и не е все едно дали ще дадеш 30 000 евро във Франция или поне 5 пъти по- малко тук и то за едно и също нещо, с едни и същи материали, често с по- добър зъболекар в България.
Но в по- голямата част на Европа не само емигрантите не са цъфнали в момента, криза и в по- богатите страни се усеща повече, отколкото тук, защото живееха добре.

# 29
  • Мнения: 81
За мен пък самата тема е комплексарска.

Общи условия

Активация на акаунт